Miresevini tek Shpirti i Shqiptarit
  Rregjistrohu
 
 
 
 
 
 
 
 

  Thenie-Proverba
Beotasit, per te mos pasur me turbullira ne kenaqesite e tyre, e shpallen patriotizmin "crime d`etat".
--- Plutarque

  Reklama

  Menuja

Anetaret
· Hyrje
· Llogaria ime
· Mesazhet
· Administrimi
· Dua ndihme
· Largohu

Komuniteti
· Te rejat
· Anetaret
· Donatoret
· Sondazhe
· Temat
· Seksionet
· Kontributi juaj
· Kryelista
· Kryeartikujt
· Foto kompjuteri

Programe
· Muzika
· Letersia
· Historia
· Forum
· Chat
· Email
· Galeria

Temat
· Albasoul
· Art
· Chat
· Demokraci
· Elita
· Emigracion
· Feja
· Forum
· Gjuha
· Histori
· Humor
· Internet
· Intimitet
· Kombi
· Kulture
· Kuzhina
· Lajme
· Letersi
· Muzika
· Njoftime
· Politike
· Shendeti
· Sport
· Urime

Sherbime
· Rekomandime
· Pyetesori
· Statistikat
· Fjalor
· Arkiva
· Kerko

  Vizitoret e castit?
Kemi 111 vizitor(e) dhe 0 anetar(e) ne faqe ne kete moment.

Ju jeni vizitor anonim. Mund te rregjistroheni ne cast falas duke klikuar ketu


  Perkujtimore
Nje dite si kjo ...


2008
Gazeta "L'albanese d'Italia"
Nė 23 shkurt 1918 doli nė Napoli numri i parė i gazetės "L'albanese d'Italia" (Shqiptari i Italisė), qė njihet si gazeta e parė nė shtypin shqiptar. Ishte njė organ politik, shoqėror, letrar dhe kulturor nė arbėrisht dhe pjesėrisht nė italisht, e drejtuar nga Jeronim de Rada.

Aleks Ēaēi
Nė 23 shkurt 1989 u nda nga jeta shkrimtari Aleks Ēaēi, ish-shkrimtar i viteve '30, dhe mė pas me njė krijimtari tė gjatė letrare ( rreth 60 vjet), kur shkroi pėr tė rritur dhe fėmijė veprat: "Kėngėt e dheut", "Bisedė me diellin", "Ėndrrat e mia", "Aroma e bukės", "Na hoqėn ēatinė", "Kanish", "Shtėpia pėrballė diellit", etj.

Xhovani Batista Pelegrini
Nė 23 shkurt 1921 u lind nė Beluno tė Italisė Xhovani Batista Pelegrini, gjuhėtar, balkanolog i njohur dhe albanolog i cili dha njė ndihmesė tė vlefshme pėr gjuhėn shqipe, kryesisht nė planin historik, dhe i shoqėroi veprat e veta pėr Shqipėrinė me harta tė ndryshme mbi vendin tonė.

Karl Liberman
Nė 23 shkurt 1842 u lind kimisti gjerman Karl Liberman, shkencėtari qė zbuloi reaksionin e komponenteve nitrike, i cili mban emrin e tij, si dhe procesin e prodhimit tė ngjyrosėsve kimikė.

Festa kombėtare e Guajanės
23 Shkurti ėshtė festa kombėtare e Guajanės, e cila pėrkon me shpalljen e republikės sė kėtij vendi.

Arkiva e Artikujve


Artikujt e renditur sipas muajit

 • Prill, 2009
 • Janar, 2009
 • Nendor, 2008
 • Tetor, 2008
 • Shtator, 2008
 • Qershor, 2008
 • Maj, 2008
 • Prill, 2008
 • Mars, 2008
 • Shkurt, 2008
 • Janar, 2008
 • Dhjetor, 2007
 • Nendor, 2007
 • Tetor, 2007
 • Shtator, 2007
 • Gusht, 2007
 • Korrik, 2007
 • Qershor, 2007
 • Maj, 2007
 • Prill, 2007
 • Mars, 2007
 • Shkurt, 2007
 • Janar, 2007
 • Dhjetor, 2006
 • Nendor, 2006
 • Tetor, 2006
 • Shtator, 2006
 • Gusht, 2006
 • Korrik, 2006
 • Qershor, 2006
 • Maj, 2006
 • Prill, 2006
 • Mars, 2006
 • Shkurt, 2006
 • Janar, 2006
 • Dhjetor, 2005
 • Nendor, 2005
 • Tetor, 2005
 • Shtator, 2005
 • Gusht, 2005
 • Korrik, 2005
 • Qershor, 2005
 • Maj, 2005
 • Prill, 2005
 • Mars, 2005
 • Shkurt, 2005
 • Janar, 2005
 • Dhjetor, 2004
 • Nendor, 2004
 • Tetor, 2004
 • Shtator, 2004
 • Gusht, 2004
 • Korrik, 2004
 • Qershor, 2004
 • Maj, 2004
 • Prill, 2004
 • Mars, 2004
 • Shkurt, 2004
 • Janar, 2004
 • Dhjetor, 2003
 • Nendor, 2003
 • Tetor, 2003
 • Shtator, 2003
 • Gusht, 2003
 • Korrik, 2003
 • Qershor, 2003
 • Maj, 2003
 • Prill, 2003
 • Mars, 2003
 • Shkurt, 2003
 • Janar, 2003
 • Dhjetor, 2002
 • Nendor, 2002
 • Tetor, 2002
 • Shtator, 2002
 • Gusht, 2002
 • Korrik, 2002
 • Qershor, 2002
 • Maj, 2002
 • Prill, 2002
 • Mars, 2002
 • Shkurt, 2002
 • Janar, 2002
 • Dhjetor, 2001

 •  Artikujt( per Shkurt, 2003)  Veprimet  Vizita  postuar 
  Iraku, nen kendveshtrimin amerikan Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 61142003-02-28 10:34:57
  Mediaset e Rai, film pėr Nėnė Terėzėn Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 49162003-02-28 02:23:55
  Lajme: Ligji i ri per sherbimin ushtarak Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 119632003-02-27 15:52:23
  Swiss Air nderpret fluturimet ne Tirane Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 55892003-02-27 15:44:02
  Gratė, tė heshturat dinjitoze tė kurbetit Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 49652003-02-27 15:42:36
  Te emblat dhe shendeti Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 113982003-02-27 15:42:14
  Koncert i artisteve shqiptare ne NY Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 55992003-02-25 23:17:25
  Shqiperia dhe Miqte e rradhes Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 46762003-02-24 09:50:35
  Anna Oxa, album i ri tribut babait shqiptar Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 53882003-02-24 09:42:05
  Lajme: Parlamenti: Eshtrat e Mbretit Zog te prehen ne Shqiperi Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 56432003-02-21 01:02:00
  Seminar karriere per studentet shqiptare Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 50522003-02-21 00:59:35
  Dreri nuk u kthye mė Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 68592003-02-19 17:24:33
  Anekdotat e Huggos - 3 Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 82012003-02-19 17:20:21
  Na ishte njėherė kinema "17 nėntori" Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 80612003-02-18 16:11:30
  Kur mungon argumenti Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 38512003-02-18 15:19:59
  Kerkesat e botuesve per shtetin Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 48482003-02-17 02:27:40
  Gruaja me e vjeter ne bote, rrezikon vdekjen nga uria Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 88262003-02-16 16:17:39
  Takim festiv ne Tirane me dashamiresit e Albasoul Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 42162003-02-14 02:57:38
  Gėzuar Festėn e tė Dashuruarve - Shėn Valentinin Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 140062003-02-14 02:33:00
  Kultura e te folurit ne kuvendet shqiptare Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 75382003-02-13 01:27:38
  Lajme: SHBA: Kriminelet po shkaterrojne Shqiperine Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 45262003-02-12 23:23:05
  Mendimi djathtas Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 45432003-02-12 22:56:58
  Fytyra e vertete e mjerimit dhe varferise Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 73902003-02-11 14:00:08
  Berisha: Qeveria Nano te japi doreheqjen Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 37352003-02-11 13:31:15
  Gezuar Festen e Kurban Bajramit Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 56012003-02-10 17:56:00
  Buletini Javor i Forumit Shqiptar Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 41252003-02-10 17:04:51
  Pėr besimet nė Shqipėri Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 43882003-02-09 17:33:49
  Nipi i Dedė Gjon Lulit, egzekutohet nga komunistet Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 37092003-02-08 11:49:08
  Njerezit e Rezistences Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 37092003-02-06 16:39:32
  Bob Doll: SHBA nuk do te harroje Kosoven Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 38902003-02-06 05:19:27
  Bledar Kola: Jam i pafajshem Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 51762003-02-05 16:08:48
  Ndyshim i serverit te dhomes #shqiperia Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 90202003-02-04 23:02:41
  Perse tradhetojme Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 115492003-02-04 00:54:07
  _TPTrim Kabashi, anetaresohet ne Bordin Drejtues Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 71432003-02-02 15:44:33
  Festa shqiptaresh ne bote Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 80462003-02-02 15:34:40
  Lamtumire Shqiperi Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 43432003-02-02 01:02:20
  Tek hajati i Sali Shijakut Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 73692003-02-01 01:01:26


  37 artikuj ne total


  © Albasoul.com 1998-2007
  Te gjitha materialet qe serviren ne kete faqe jane origjinale dhe cdo riprodhim i tyre ne cdo forme pa pelqimin tone konsiderohet shkelje ligjore. Jeni te lutur qe te gjithe pa perjashtim te respektoni te drejtat e autorit. Ne respektojme te drejten e autorit dhe per cdo material te huazuar kemi dhene kredite e duhura autorit. Qe te kopjoni materialet tona, duhet te merrni pelqimin e administratorit. Mund te na kontaktoni tek webmaster@albasoul.com.