Miresevini tek Shpirti i Shqiptarit
  Rregjistrohu
 
 
 
 
 
 
 
 

  Thenie-Proverba
Dashurohet vetem ajo qe nuk kihet.
--- Marcel Proust

  Reklama

  Menuja

Anetaret
· Hyrje
· Llogaria ime
· Mesazhet
· Administrimi
· Dua ndihme
· Largohu

Komuniteti
· Te rejat
· Anetaret
· Donatoret
· Sondazhe
· Temat
· Seksionet
· Kontributi juaj
· Kryelista
· Kryeartikujt
· Foto kompjuteri

Programe
· Muzika
· Letersia
· Historia
· Forum
· Chat
· Email
· Galeria

Temat
· Albasoul
· Art
· Chat
· Demokraci
· Elita
· Emigracion
· Feja
· Forum
· Gjuha
· Histori
· Humor
· Internet
· Intimitet
· Kombi
· Kulture
· Kuzhina
· Lajme
· Letersi
· Muzika
· Njoftime
· Politike
· Shendeti
· Sport
· Urime

Sherbime
· Rekomandime
· Pyetesori
· Statistikat
· Fjalor
· Arkiva
· Kerko

  Vizitoret e castit?
Kemi 46 vizitor(e) dhe 0 anetar(e) ne faqe ne kete moment.

Ju jeni vizitor anonim. Mund te rregjistroheni ne cast falas duke klikuar ketu


  Perkujtimore
Nje dite si kjo ...


2008
Muhamet Ēami
Nė 9 korrik 1784 u lind Muhamet Ēami (Kyēyku), njėri nga poetėt mė tė njohur tė rrymės letrare tė bejtexhinjve, autor i poemės biblike "Jusufi dhe Zelihaja", i novelės nė vargje "Erveheja", etj.

Ivan Vazov
Nė 9 korrik 1851 u lind poeti i shquar bullgar Ivan Vazov, i cili, krahas aktivitetit politik u mor edhe me letėrsi dhe krijoi veprat: "Shpėtimi", "Kėngėt e bredharakut", "Epopeja e tė harruarve", "Nėn zgjedhė", etj. Vdiq nė vitin 1921.

Xhorxh Honard Darvin
Nė 9 korrik 1845 u lind Xhorxh Honard Darvin, atronom anglez. Pėrveē studimeve mbi baticat dhe fėrkimin baticor nė evoluimin e trupave qiellorė, ai hodhi edhe hipotezėn e formimit tė yjeve tė dyzuar, duke e pėrdorur atė nė sistemin Tokė-Hėnė. Vdiq nė vitin 1912.

Takimi ekonomik i nivelit tė lartė
Nė 9 korrik 1990 drejtuesit e shtatė vendeve mė tė mėdha tė industrializuara tė botės: SHBA, Kanada, Angli, Francė, Gjermani, Itali dhe Japoni, filluan takimin ekonomik tė nivelit tė lartė, sipas thirrjes sė presidentit tė atėhershėm amerikan, Xhorxh Bush, me qėllim krijimin e njė bote tė re tė lirė.

Arkiva e Artikujve


Artikujt e renditur sipas muajit

 • Prill, 2009
 • Janar, 2009
 • Nendor, 2008
 • Tetor, 2008
 • Shtator, 2008
 • Qershor, 2008
 • Maj, 2008
 • Prill, 2008
 • Mars, 2008
 • Shkurt, 2008
 • Janar, 2008
 • Dhjetor, 2007
 • Nendor, 2007
 • Tetor, 2007
 • Shtator, 2007
 • Gusht, 2007
 • Korrik, 2007
 • Qershor, 2007
 • Maj, 2007
 • Prill, 2007
 • Mars, 2007
 • Shkurt, 2007
 • Janar, 2007
 • Dhjetor, 2006
 • Nendor, 2006
 • Tetor, 2006
 • Shtator, 2006
 • Gusht, 2006
 • Korrik, 2006
 • Qershor, 2006
 • Maj, 2006
 • Prill, 2006
 • Mars, 2006
 • Shkurt, 2006
 • Janar, 2006
 • Dhjetor, 2005
 • Nendor, 2005
 • Tetor, 2005
 • Shtator, 2005
 • Gusht, 2005
 • Korrik, 2005
 • Qershor, 2005
 • Maj, 2005
 • Prill, 2005
 • Mars, 2005
 • Shkurt, 2005
 • Janar, 2005
 • Dhjetor, 2004
 • Nendor, 2004
 • Tetor, 2004
 • Shtator, 2004
 • Gusht, 2004
 • Korrik, 2004
 • Qershor, 2004
 • Maj, 2004
 • Prill, 2004
 • Mars, 2004
 • Shkurt, 2004
 • Janar, 2004
 • Dhjetor, 2003
 • Nendor, 2003
 • Tetor, 2003
 • Shtator, 2003
 • Gusht, 2003
 • Korrik, 2003
 • Qershor, 2003
 • Maj, 2003
 • Prill, 2003
 • Mars, 2003
 • Shkurt, 2003
 • Janar, 2003
 • Dhjetor, 2002
 • Nendor, 2002
 • Tetor, 2002
 • Shtator, 2002
 • Gusht, 2002
 • Korrik, 2002
 • Qershor, 2002
 • Maj, 2002
 • Prill, 2002
 • Mars, 2002
 • Shkurt, 2002
 • Janar, 2002
 • Dhjetor, 2001

 •  Artikujt( per Dhjetor, 2001)  Veprimet  Vizita  postuar 
  Projekti: Si ju mund te ndihmoni Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 42612001-12-31 09:37:36
  Ēeshtja ēame Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 37292001-12-30 13:27:51
  Martin Auer Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 39592001-12-30 02:41:29
  Njoftime: Kėshilla pėr tė ardhurit e rinj nė Kanada Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 53862001-12-29 18:42:37
  Meditime per Krishtlindje Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 53562001-12-29 14:42:49
  "Arbėreshėt": emigrimet e shqiptarėve tė krishterė Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 47192001-12-29 14:30:59
  Kadare: Pengjet kosovare, racizėm i ri Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 40372001-12-29 14:22:59
  Hans Hakerup jep doreheqjen Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 50942001-12-28 21:00:10
  Berisha: Meta duhet tė ikė Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 44342001-12-28 20:53:22
  Projekti: Si te futem ne chat? Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 186992001-12-28 20:00:11
  Projekti: Problemet e rregjistrimit Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 40142001-12-28 14:58:30
  Poezi nga Lasgush Poradeci Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 109352001-12-28 13:02:57
  Nje leter nga burgu i Nishit Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 69112001-12-27 17:23:09
  Ne Bruksel opozita me platforme unike Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 31832001-12-27 16:53:07
  Kriza nė PS, prej dhunės sė shumicės ndaj pakicės Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 33932001-12-27 16:49:41
  Qeveria shqiptare, imazh i rreme demokracie Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 36742001-12-27 16:47:03
  Formula1, cfare pritet kete vit? Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 41642001-12-26 19:50:06
  Arsyet e Prejardhjes Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 37372001-12-26 19:35:00
  Barsaleta me polic Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 200482001-12-26 01:45:12
  Ne 90 vjetorin e lindjes se Migjenit Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 75102001-12-26 01:31:11
  Kapėrcyelli i ēėshtjes shqiptare Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 33012001-12-26 01:17:02
  Shteti demokratik dhe shtetaret ilegjitime Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 101522001-12-26 01:10:16
  Ndihme ne lidhje me versionin e ri Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 41302001-12-25 20:36:27
  Ne lidhje me Muziken Shqiptare Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 57112001-12-25 03:01:47
  Gezuar Krishtlindjen ! Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 63522001-12-25 02:35:23
  Mbi versionin e vjeter te Albasoul Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 127652001-12-25 00:58:03


  26 artikuj ne total


  © Albasoul.com 1998-2007
  Te gjitha materialet qe serviren ne kete faqe jane origjinale dhe cdo riprodhim i tyre ne cdo forme pa pelqimin tone konsiderohet shkelje ligjore. Jeni te lutur qe te gjithe pa perjashtim te respektoni te drejtat e autorit. Ne respektojme te drejten e autorit dhe per cdo material te huazuar kemi dhene kredite e duhura autorit. Qe te kopjoni materialet tona, duhet te merrni pelqimin e administratorit. Mund te na kontaktoni tek webmaster@albasoul.com.