Miresevini tek Shpirti i Shqiptarit
  Rregjistrohu
 
 
 
 
 
 
 
 

  Thenie-Proverba
Femra nuk sheh asnjehere ate qe bejne per te, ajo sheh vetem ate qe nuk bejne.
--- Courteline

  Reklama

  Menuja

Anetaret
· Hyrje
· Llogaria ime
· Mesazhet
· Administrimi
· Dua ndihme
· Largohu

Komuniteti
· Te rejat
· Anetaret
· Donatoret
· Sondazhe
· Temat
· Seksionet
· Kontributi juaj
· Kryelista
· Kryeartikujt
· Foto kompjuteri

Programe
· Muzika
· Letersia
· Historia
· Forum
· Chat
· Email
· Galeria

Temat
· Albasoul
· Art
· Chat
· Demokraci
· Elita
· Emigracion
· Feja
· Forum
· Gjuha
· Histori
· Humor
· Internet
· Intimitet
· Kombi
· Kulture
· Kuzhina
· Lajme
· Letersi
· Muzika
· Njoftime
· Politike
· Shendeti
· Sport
· Urime

Sherbime
· Rekomandime
· Pyetesori
· Statistikat
· Fjalor
· Arkiva
· Kerko

  Vizitoret e castit?
Kemi 106 vizitor(e) dhe 0 anetar(e) ne faqe ne kete moment.

Ju jeni vizitor anonim. Mund te rregjistroheni ne cast falas duke klikuar ketu


  Perkujtimore
Nje dite si kjo ...
Albasoul :: 28 nėntor 2008, 96 vjetori i Pavarėsisė sė Shqipėrisė
Postuar nga: Albo

Albasoul 28 nėntori ėshtė njė nga ditėt mė tė bekuara te kalendarit shqiptar. Kjo ditė ėshtė festa mė e madhe kombėtare pėr ne shqiptarėt pasi brenda saj festojmė shumė festa.

- 28 nėntor, 1443 - Rikthimi triumfant i Gjergj Kastriotit nė Kruje (Nentori i Pare)
- 28 nėntor 1912 - Ngritja e flamurit nė Vlorė dhe shpallja e pavarėsisė (Nėntori i Dytė)
- 28 nėntor 1944 - Clirimi i Shqiperisė nga pushtimi nazifashist (Nėntori i Tretė)

Nė kėtė 28 nėntor, kemi edhe njė gėzim ndryshe nga vitet e tjera, pasi ky 28 nėntor e gjen Kosovėn si shtet sovran e tė pavarur. Viti i parė ky ku shqiptarėt nė Kosovė dhe shteti kosovar do tė festojė sė bashku me shtetin am shqiptar.

GĖZUAR FESTĖN KOMBĖTARE, DITĖN E PAVARĖSISĖ!
GĖZUAR 96 VJETORIN E SHTETIT SHQIPTAR!
GĖZUAR 100 VJETORIN E GJUHĖS SHQIPE!
GĖZUAR 64 VJETORIN E ĒLIRIMIT TĖ SHQIPĖRISĖ!Por krahas urimeve tė kėsaj dite tė shėnuar, desha t'iu ftoj qė tė reflektoni pėr disa minuta dhe tė shprehni edhe mendimet tuaja mbi kėto cėshtje:

- Cilat janė arritjet mė tė mėdha tė popullit shqiptar nė kėto 100 vjetėt e fundit?
- Cilat janė sfidat mė tė mėdha tė kohės nė tė cilat jetojmė?
- Cilat janė aspiratat tuaja kombėtare pėr tė ardhmen?

Jepni reagimet tuaja ne kete dite te shenuar ne temen e hapur ne Forumin Shqiptar:

http://www.forumishqiptar.com/showthread.php?t=102285

Gėzuar pėr shumė vjet,
Stafi i Albasoul


© Albasoul.com 1998-2007
Te gjitha materialet qe serviren ne kete faqe jane origjinale dhe cdo riprodhim i tyre ne cdo forme pa pelqimin tone konsiderohet shkelje ligjore. Jeni te lutur qe te gjithe pa perjashtim te respektoni te drejtat e autorit. Ne respektojme te drejten e autorit dhe per cdo material te huazuar kemi dhene kredite e duhura autorit. Qe te kopjoni materialet tona, duhet te merrni pelqimin e administratorit. Mund te na kontaktoni tek webmaster@albasoul.com.