Miresevini tek Shpirti i Shqiptarit
  Rregjistrohu
 
 
 
 
 
 
 
 

  Thenie-Proverba
Lufta, gjithkush e di, eshte forma kolektive dhe e dhunshme e te bashkebiseduarit.
--- Arnoux

  Reklama

  Menuja

Anetaret
· Hyrje
· Llogaria ime
· Mesazhet
· Administrimi
· Dua ndihme
· Largohu

Komuniteti
· Te rejat
· Anetaret
· Donatoret
· Sondazhe
· Temat
· Seksionet
· Kontributi juaj
· Kryelista
· Kryeartikujt
· Foto kompjuteri

Programe
· Muzika
· Letersia
· Historia
· Forum
· Chat
· Email
· Galeria

Temat
· Albasoul
· Art
· Chat
· Demokraci
· Elita
· Emigracion
· Feja
· Forum
· Gjuha
· Histori
· Humor
· Internet
· Intimitet
· Kombi
· Kulture
· Kuzhina
· Lajme
· Letersi
· Muzika
· Njoftime
· Politike
· Shendeti
· Sport
· Urime

Sherbime
· Rekomandime
· Pyetesori
· Statistikat
· Fjalor
· Arkiva
· Kerko

  Vizitoret e castit?
Kemi 65 vizitor(e) dhe 0 anetar(e) ne faqe ne kete moment.

Ju jeni vizitor anonim. Mund te rregjistroheni ne cast falas duke klikuar ketu


  Perkujtimore
Nje dite si kjo ...


2008
Nė 20 korrik 1896
Nė 20 korrik 1896 u hartua Memorandumi nė favor tė pavarėsisė sė Shqipėrisė, me tė cilėn nisi edhe lėvizja qė solli lindjen e Lidhjes Shqiptare tė Pejės.

Qerime Galica
Nė 20 korrik 1927 mbylli sytė Qerime Galica, e njohur si Shote, heroinė e Popullit,luftėtarja trime, qė luftoi kundėr serbėve bashkė me tė shoqin, Azemin, nė Malėsitė e Gjakovės dhe tė Dukagjinit.

Arshi Pipa
Nė 20 korrik 1997 u nda nga jeta Arshi Pipa, poet, publicist, gjuhėtar, kritik e studiues, qė, i persekutuar nga diktatura, u detyra tė arratisėj SHBA, ku botoi gazetėn "Albania", drejtoi gazetėn "Dielli"dhe shkroi: "Libri i burgut", "Mortale dhe Dante", "Studime mbi Kosovėn", etj.

Gulielmo Markoni
Nė 20 korrik 1937 vdiq fizikani I njohur italian Gulielmo Markoni, shpikėsi i telegrafit pa tela, I cili nė vitin 1919 u ndrua me ēmimin e madh ndėrkombėtar Nobel pėr Fizikėn.

Festa kombėtare e Kolumbisė
20 korriku ėshtė festa kombėtare e Kolumbisė, e cila pėrkon edhe me shpalljen e pavarėsisė sė kėtij vendi nė 1810.
Nuk jeni i autorizuar te postoni artikuj

© Albasoul.com 1998-2007
Te gjitha materialet qe serviren ne kete faqe jane origjinale dhe cdo riprodhim i tyre ne cdo forme pa pelqimin tone konsiderohet shkelje ligjore. Jeni te lutur qe te gjithe pa perjashtim te respektoni te drejtat e autorit. Ne respektojme te drejten e autorit dhe per cdo material te huazuar kemi dhene kredite e duhura autorit. Qe te kopjoni materialet tona, duhet te merrni pelqimin e administratorit. Mund te na kontaktoni tek webmaster@albasoul.com.