Miresevini tek Shpirti i Shqiptarit
  Rregjistrohu
 
 
 
 
 
 
 
 

  Thenie-Proverba
Shume cmenduri te shkurtra, kjo quhet dashuri. Dhe martesa u jep fund ketyre cmendurive te shkurtera me nje budallallek te gjate.
--- Nietzsche

  Reklama

  Menuja

Anetaret
· Hyrje
· Llogaria ime
· Mesazhet
· Administrimi
· Dua ndihme
· Largohu

Komuniteti
· Te rejat
· Anetaret
· Donatoret
· Sondazhe
· Temat
· Seksionet
· Kontributi juaj
· Kryelista
· Kryeartikujt
· Foto kompjuteri

Programe
· Muzika
· Letersia
· Historia
· Forum
· Chat
· Email
· Galeria

Temat
· Albasoul
· Art
· Chat
· Demokraci
· Elita
· Emigracion
· Feja
· Forum
· Gjuha
· Histori
· Humor
· Internet
· Intimitet
· Kombi
· Kulture
· Kuzhina
· Lajme
· Letersi
· Muzika
· Njoftime
· Politike
· Shendeti
· Sport
· Urime

Sherbime
· Rekomandime
· Pyetesori
· Statistikat
· Fjalor
· Arkiva
· Kerko

  Vizitoret e castit?
Kemi 105 vizitor(e) dhe 0 anetar(e) ne faqe ne kete moment.

Ju jeni vizitor anonim. Mund te rregjistroheni ne cast falas duke klikuar ketu


  Perkujtimore
Nje dite si kjo ...


2008
Fadil Pėllumbi
Nė 23 maj 1977 u nda nga jeta nė moshėn 59-vjeēare, piktori i njohur Fadil Pėllumbi. Kish meritė se nė vitin 1945 ai organizoi Ekspozitėn e Parė tė Artizanatit Shqiptar, ndėrsa pas njė viti projektoi dhe zbatoi pavijonin e parė shqiptar nė Panairet ndėrkombėtare.

Goditjet e NATOs ne Serbi
Nė 23 maj 1999 forcat e NATO-s tė vendosura nė Kosovė goditėn rrjetin elektrik serb, uzina tė mėdha tė prodhimit tė gjeneratorėve dhe dėmtuan rėndė burime tė prodhimit tė energjisė elektrike.

Henrik Ibsen
Nė 23 maj 1906 u nda nga jeta shkrimtari i madh norvegjez, Henrik Ibsen, i cili u bė i famshėm veēanėrisht pėr dramat e tij tė merkullueshme, qė vunė bazat e dramaturgjisė nė vendin e tij. Kujtojme: "Pėr Gynt", "Hijet", "Rosa e egėr", etj.

Xhon Barden
Nė 23 maj 1908 u lind fizikanti i njohur amerikan, Xhon Barden, shkencėtari qė shpiku tranzistorin(me bashkautor) dhe pėr arrritjet e tij u nderua dy herė me ēmimin mė tė madh ndėrkombėtar nė fushėn e shkencės -Nobel.

STATISTIKATNe kemi marre 148583143 vizita faqesh qe prej Dhjetor 2001, 3746 sot, dhe 15512 dje.
Me shume vizita marrim te Enjte me nje total prej 21830816 vizita faqesh, kurse te Shtune nuk eshte dita jone me e mire me nje total 20278706 vizita faqesh. Mesatarisht, ora jone me e mire (me 7853638 vizita faqesh ) eshte ne oren 12 , kurse vizitoret tane me te rregullt na vizitojne ne fluks ne oren 1 (vetem me 3424699 vizita faqesh).


Kerkuesit

 MSIE: lmr 42.08 % (62530378)
 Netscape:lmr 51.98 % (77245287)
 Opera: lmr 0.278 % (413498)
 Konqueror: lmr 0.017 % (26176)
 Lynx:lmr 0.005 % (8032)
 Motore kerkimi: lmr 3.304 % (4909225)
 Panjohur: lmr 2.322 % (3450547)


Sistemi i Drejtimit

 Windows:lmr 60.49 % (89889834)
 Linux:lmr 3.543 % (5265473)
 Mac/PPC:lmr 7.759 % (11529689)
 FreeBSD:lmr 0.001 % (2102)
 SunOS:lmr 0.011 % (17714)
 IRIX:lmr 0.000 % (785)
 BeOS:lmr 0.000 % (656)
 OS/2:lmr 0.000 % (523)
 AIX:lmr 0.000 % (1032)
 Panjohur:lmr 28.18 % (41875335)


Vizitoret per ore

5 am: lmr  3.32% (4931086)
6 am: lmr  3.95% (5866848)
7 am: lmr  4.65% (6908188)
8 am: lmr  5.12% (7599692)
9 am: lmr  5.24% (7788120)
10 am: lmr  5.13% (7621188)
11 am: lmr  5.16% (7660937)
12 am: lmr  5.29% (7853638)
1 pm: lmr  5.26% (7819726)
2 pm: lmr  5.25% (7802331)
3 pm: lmr  5.2% (7729211)
4 pm: lmr  5.07% (7532807)
5 pm: lmr  4.88% (7248379)
6 pm: lmr  4.54% (6742739)
7 pm: lmr  4.24% (6300386)
8 pm: lmr  4.15% (6167118)
9 pm: lmr  4.04% (5999511)
10 pm: lmr  3.65% (5428549)
11 pm: lmr  3.02% (4483900)
12 pm: lmr  2.5% (3717532)
1 am: lmr  2.31% (3424699)
2 am: lmr  2.46% (3657329)
3 am: lmr  2.67% (3971907)
4 am: lmr  2.9% (4313532)


Vizitoret per jave

Hene: lmr  14.57% (21648747)
Marte: lmr  14.51% (21556870)
Merkure: lmr  14.29% (21225719)
Enjte: lmr  14.69% (21830816)
Premte: lmr  14.39% (21381355)
Shtune: lmr  13.65% (20278706)
Djele: lmr  13.9% (20644421)


Vizitoret per muaj

Janar: lmr  8.5% (12625973)
Shkurt: lmr  8.7% (12917872)
Mars: lmr  9.17% (13627626)
Prill: lmr  8.42% (12504924)
Maj: lmr  8.68% (12898116)
Qershor: lmr  7.9% (11729282)
Korrik: lmr  7.88% (11714328)
Gusht: lmr  7.59% (11272476)
Shtator: lmr  7.56% (11224599)
Tetor: lmr  8.89% (13209096)
Nendor: lmr  8.54% (12683921)
Dhjetor: lmr  8.18% (12156788)


Statistika te perziera

 Anetare te rregjistruar:15918
 Artikuj te postuar:2071
 Tema aktive:24
 Komentet e postuar:742
 Seksione speciale:9
 Artikuj ne seksione:12
 Lidhjet tek Lidhjet ne Rrjet:
 Kategorite tek Lidhjet ne Rrjet:
 Artikuj qe presin publikimin:5
 Versioni i Sitemit:0.7.0


© Albasoul.com 1998-2007
Te gjitha materialet qe serviren ne kete faqe jane origjinale dhe cdo riprodhim i tyre ne cdo forme pa pelqimin tone konsiderohet shkelje ligjore. Jeni te lutur qe te gjithe pa perjashtim te respektoni te drejtat e autorit. Ne respektojme te drejten e autorit dhe per cdo material te huazuar kemi dhene kredite e duhura autorit. Qe te kopjoni materialet tona, duhet te merrni pelqimin e administratorit. Mund te na kontaktoni tek webmaster@albasoul.com.