Miresevini tek Shpirti i Shqiptarit
  Rregjistrohu
 
 
 
 
 
 
 
 

  Thenie-Proverba
Cdo mendim qe zgjat eshte kontradikte, cdo dashuri qe zgjat eshte urrejtje, cdo sinqeritet qe zgjat eshte genjeshter, cdo drejtesi qe zgjat eshte padrejetesi, cdo lumturi qe zgjat eshte fatkeqesi.
--- Schwob

  Reklama

  Menuja

Anetaret
· Hyrje
· Llogaria ime
· Mesazhet
· Administrimi
· Dua ndihme
· Largohu

Komuniteti
· Te rejat
· Anetaret
· Donatoret
· Sondazhe
· Temat
· Seksionet
· Kontributi juaj
· Kryelista
· Kryeartikujt
· Foto kompjuteri

Programe
· Muzika
· Letersia
· Historia
· Forum
· Chat
· Email
· Galeria

Temat
· Albasoul
· Art
· Chat
· Demokraci
· Elita
· Emigracion
· Feja
· Forum
· Gjuha
· Histori
· Humor
· Internet
· Intimitet
· Kombi
· Kulture
· Kuzhina
· Lajme
· Letersi
· Muzika
· Njoftime
· Politike
· Shendeti
· Sport
· Urime

Sherbime
· Rekomandime
· Pyetesori
· Statistikat
· Fjalor
· Arkiva
· Kerko

  Vizitoret e castit?
Kemi 107 vizitor(e) dhe 0 anetar(e) ne faqe ne kete moment.

Ju jeni vizitor anonim. Mund te rregjistroheni ne cast falas duke klikuar ketu


  Perkujtimore
Nje dite si kjo ...


2008
Violeta Manushi
Nė 5 mars 1926 u lind nė Korēė Violeta Manushi, Artiste e Popullit, e cila nga njė tipografe e thjeshtė nė shtypshkronjėn "Pepo", arriti tė bėhet njė nga aktoret tona mė tė mira, qė ka nė repertorin e saj mbi 120 role si protagoniste, 97 prej tė cilave nė kinematografi; ndėrmjet tyre spikasin Nica, Dorina, Olimbia, Rita, Ollga apo zonja Dulska.

Telat Noga
Nė 5 mars 1945 vdiq nga tortuart nė kampin e pėrqendrimit nė Mathauzen, Telat Noga, Hero i Popullit.

Francesco Piava
Nė 5 mars 1876 vdiq Franēesko Piava, libretist italian, autor i libreteve tė veprave mė tė mira tė kompozitorėve e mėdhenj botėrorė, operat: "Rigoleto", "Ernani", "Traviata",etj, me tė cilat u bė i njohur dhe u cilėsua si libretisti mė i mirė i shekullit XIX.

Pier Simon Laplas
Nė 5 mars 1827 vdiq shkencėtari i madh francez Pier Simon Laplas, i cili arriti tė shpjegonte tė fshehtėn e fillimit tė sistemit planetar diellor nga njė tymnajė, dhe i shihte trupat qiellorė jo si diēka e ngrirė dhe e pandryshueshme, por si diēka qė ndryshon dhe zhvillohet vazhdimisht.

Alfred Kazela
Nė 5 mars 1947 u nda nga jeta Alfred Kazela, kompozitor, pianist,dirigjent dhe muzikant i njohur italian, pėrfaqėsues i rrymės sė neoklasicizmit, autor i veprave: "Skarlatiane pėr piano dhe orkester","Koncert roman", "Paganiniana", 7 opera, etj.
Rregjistim/Identifikim

Zgjidh nje opsion nga menuja me poshte:

Identifikohu.

Rregjistrohu.

Kerkon fjalekalimin e harruar me emai.


© Albasoul.com 1998-2007
Te gjitha materialet qe serviren ne kete faqe jane origjinale dhe cdo riprodhim i tyre ne cdo forme pa pelqimin tone konsiderohet shkelje ligjore. Jeni te lutur qe te gjithe pa perjashtim te respektoni te drejtat e autorit. Ne respektojme te drejten e autorit dhe per cdo material te huazuar kemi dhene kredite e duhura autorit. Qe te kopjoni materialet tona, duhet te merrni pelqimin e administratorit. Mund te na kontaktoni tek webmaster@albasoul.com.