Miresevini tek Shpirti i Shqiptarit
  Rregjistrohu
 
 
 
 
 
 
 
 

  Thenie-Proverba
Nje mik eshte si nje njeri i armatosur, kunder te cilit luftojme pa arme.
--- Alfons Karr

  Reklama

  Menuja

Anetaret
· Hyrje
· Llogaria ime
· Mesazhet
· Administrimi
· Dua ndihme
· Largohu

Komuniteti
· Te rejat
· Anetaret
· Donatoret
· Sondazhe
· Temat
· Seksionet
· Kontributi juaj
· Kryelista
· Kryeartikujt
· Foto kompjuteri

Programe
· Muzika
· Letersia
· Historia
· Forum
· Chat
· Email
· Galeria

Temat
· Albasoul
· Art
· Chat
· Demokraci
· Elita
· Emigracion
· Feja
· Forum
· Gjuha
· Histori
· Humor
· Internet
· Intimitet
· Kombi
· Kulture
· Kuzhina
· Lajme
· Letersi
· Muzika
· Njoftime
· Politike
· Shendeti
· Sport
· Urime

Sherbime
· Rekomandime
· Pyetesori
· Statistikat
· Fjalor
· Arkiva
· Kerko

  Vizitoret e castit?
Kemi 105 vizitor(e) dhe 0 anetar(e) ne faqe ne kete moment.

Ju jeni vizitor anonim. Mund te rregjistroheni ne cast falas duke klikuar ketu


  Perkujtimore
Nje dite si kjo ...


2008
Lidhja Shqiptare e Pejės
Ne 23 janar 1899 nisi punimet Kuvendi i Pejės, nė tė cilin u themelua Lidhja Shqiptare e Pejės ose siē u quajt ndryshe "Besa-Besė", e drejtuar nga atdhetari Haxhi Zeka.

Isa Buletini
Nė 23 janar 1916 u nda nga jeta luftėtari patriot Isa Buletini. Mjaft i ri pati marrė pjesė nė betejėn e Slivovės, mė pas luajti njė rol tė rėndėsishėm nė drejtimin e Lidhjes sė Pejės; mori pjesė nė ngritjen e flamurit nė 28 nėntor 1912; ishte anėtar i pėrfaqėsisė shqiptare nė Konferencėn e Londrės dhe udhėhoqi ēeta luftėtarėsh pėr liri.

Kozma Naska
Nė 23 janar 1944 u vra gjatw luftimeve kundėr pushtuesit nė fshatin Brar tė Tiranės i riu Kozma Naska, Hero i Popullit.

Ernst Abbe
Nė 23 janar 1840 u lind fizikani gjerman Ernst Abbe, i cili punoi nė fushėn e optikės dhe projektoi shumė aparate optike qė i dhanė famė botėrore, veēanwrisht prodhimet optike tė uzinave tė tij Xajs.
Rregjistim/Identifikim

Zgjidh nje opsion nga menuja me poshte:

Identifikohu.

Rregjistrohu.

Kerkon fjalekalimin e harruar me emai.


© Albasoul.com 1998-2007
Te gjitha materialet qe serviren ne kete faqe jane origjinale dhe cdo riprodhim i tyre ne cdo forme pa pelqimin tone konsiderohet shkelje ligjore. Jeni te lutur qe te gjithe pa perjashtim te respektoni te drejtat e autorit. Ne respektojme te drejten e autorit dhe per cdo material te huazuar kemi dhene kredite e duhura autorit. Qe te kopjoni materialet tona, duhet te merrni pelqimin e administratorit. Mund te na kontaktoni tek webmaster@albasoul.com.