Miresevini tek Shpirti i Shqiptarit
  Rregjistrohu
 
 
 
 
 
 
 
 

  Thenie-Proverba
Nje here duke marre nje vendim, duhen mbyllur veshet ndaj argumenteve te kunderta me te mira. Kjo tregon nje karakter te forte. Me raste, pra, duhet mashtruar vullneti deri ne budallallek.
--- Nietzsche

  Reklama

  Menuja

Anetaret
· Hyrje
· Llogaria ime
· Mesazhet
· Administrimi
· Dua ndihme
· Largohu

Komuniteti
· Te rejat
· Anetaret
· Donatoret
· Sondazhe
· Temat
· Seksionet
· Kontributi juaj
· Kryelista
· Kryeartikujt
· Foto kompjuteri

Programe
· Muzika
· Letersia
· Historia
· Forum
· Chat
· Email
· Galeria

Temat
· Albasoul
· Art
· Chat
· Demokraci
· Elita
· Emigracion
· Feja
· Forum
· Gjuha
· Histori
· Humor
· Internet
· Intimitet
· Kombi
· Kulture
· Kuzhina
· Lajme
· Letersi
· Muzika
· Njoftime
· Politike
· Shendeti
· Sport
· Urime

Sherbime
· Rekomandime
· Pyetesori
· Statistikat
· Fjalor
· Arkiva
· Kerko

  Vizitoret e castit?
Kemi 102 vizitor(e) dhe 0 anetar(e) ne faqe ne kete moment.

Ju jeni vizitor anonim. Mund te rregjistroheni ne cast falas duke klikuar ketu


  Perkujtimore
Nje dite si kjo ...


2008
Gazeta "Pellazgu"
Nė 1 mars 1907 doli nė Kajro numri i parė i gazetės "Pellazgu", nėn kujdesin e patriotit Sami Kulla (Prizreni). Ishte e pėrjavshme politike e shoqėrore, e shkruar nė dy dialektet e shqipes.

Xhevahir Spahiu
Nė 1 mars 1945 u lind nė Skrapar poeti i njohur Xhevahir Spahiu, autor i mjaft vėllimeve me poezi: "Vdekja e perėndive", "Te rrėnja e fjalės", "Nesėr jam aty", etj si dhe librave pėr fėmijė: "Zambakėt e Mamicės", "Ekrani i kaltėr", Dielli i lodrave", etj.

Jakov van Hof
Nė 1 mars 1911 u nda nga jeta Jakov van Hof, kimist holandez, njėri nga themeluesit e kimisė fizike bashkėkohore dhe autor i teorisė mbi vendosjen hapėsirore tė atomeve nė bashkėsi molekulare, si dhe i ligjit tė presionit azmotik ose siē quhet ndryshe "Ligji Van Hof", pwr tw cilat shkencėtari u nderua me ēmimin e madh Nobel.

Gabriele d'Anuncio
Nė 1 mars 1938 mbylli sytė poeti dhe shkrimtari italian Gabriele d'Anuncio, nw krijimtarinw e tw cilit spikasin: pėrmbledhja me poezi "Kėnga e re", "Triumfi i vdekjes", "Fedra", romanin "Kėnaqėsi", autobiografi "100 dhe 100 dhe 100 faqe tė librit tė fshehtė tė Gabriele d'Anuncios", etj.
Rregjistim/Identifikim

Zgjidh nje opsion nga menuja me poshte:

Identifikohu.

Rregjistrohu.

Kerkon fjalekalimin e harruar me emai.


© Albasoul.com 1998-2007
Te gjitha materialet qe serviren ne kete faqe jane origjinale dhe cdo riprodhim i tyre ne cdo forme pa pelqimin tone konsiderohet shkelje ligjore. Jeni te lutur qe te gjithe pa perjashtim te respektoni te drejtat e autorit. Ne respektojme te drejten e autorit dhe per cdo material te huazuar kemi dhene kredite e duhura autorit. Qe te kopjoni materialet tona, duhet te merrni pelqimin e administratorit. Mund te na kontaktoni tek webmaster@albasoul.com.