Miresevini tek Shpirti i Shqiptarit
  Rregjistrohu
 
 
 
 
 
 
 
 

  Thenie-Proverba
E kemi kuptuar keq Epicurin, qe ishte nje mjeran si puna ime, kur ai quante mungesen e dhimbjes si te miren me te madhe.
--- Goethe

  Reklama

  Menuja

Anetaret
· Hyrje
· Llogaria ime
· Mesazhet
· Administrimi
· Dua ndihme
· Largohu

Komuniteti
· Te rejat
· Anetaret
· Donatoret
· Sondazhe
· Temat
· Seksionet
· Kontributi juaj
· Kryelista
· Kryeartikujt
· Foto kompjuteri

Programe
· Muzika
· Letersia
· Historia
· Forum
· Chat
· Email
· Galeria

Temat
· Albasoul
· Art
· Chat
· Demokraci
· Elita
· Emigracion
· Feja
· Forum
· Gjuha
· Histori
· Humor
· Internet
· Intimitet
· Kombi
· Kulture
· Kuzhina
· Lajme
· Letersi
· Muzika
· Njoftime
· Politike
· Shendeti
· Sport
· Urime

Sherbime
· Rekomandime
· Pyetesori
· Statistikat
· Fjalor
· Arkiva
· Kerko

  Vizitoret e castit?
Kemi 74 vizitor(e) dhe 0 anetar(e) ne faqe ne kete moment.

Ju jeni vizitor anonim. Mund te rregjistroheni ne cast falas duke klikuar ketu


  Perkujtimore
Nje dite si kjo ...


2008
Vangjel Isaku
Nė 11 gusht 1920 doli nė San Luis e mė pas nė Filadelfia tė SHBA-sė gazeta "E vėrteta". Ishte politike, shoqėrore, kulturore e drejtuar nga Vangjel Isaku, e cila luajti njė rol tė vlefshėm pėr ēėshtjen shqiptare nė diasporė.

Kosta Ēekrezi
Nė 11 gusht 1926 doli nė Tiranė gazeta "Telegraf". Dilte dy herė nė javė dhe ishte njė gazetė politike, shoqėrore e kulturore, e drejtuar nga Kosta Ēekrezi. Njė pjesė e materialeve tė saj botoheshin nė frėngjisht. Qarkulloi deri nė vitin 1928 dhe mė pas si vijim i "Telegrafit" doli gazeta "Ora".

Ela Tase
Nė 11 gusht 1958 lindi nė Tiranė njė figurė e shquar e sportit shqiptar, Ela Tase, ish-volejbolliste dhe kapitene e skuadrės "Dinamo"; e shpallur si "Volejbollistja mė e mirė nė Ballkan" tri herė radhazi nė ballkaniada; gjithashtu 16 herė kampione kombėtare dhe 14 herė fituese e kupės. Nga specialistėt e sportit ėshtė cilėsuar si volejbollistja mė e mirė e tė gjitha kohėrave nė Shqipėri.

Rafael Kubelik
Nė 11 gusht 1996 u nda nga jeta nė moshėn 82-vjeēare dirigjenti i shquar ēek Rafael Kubelik. Pati njė karrierė tė gjatė dhe tė shkėlqyer si dirigjent edhe jashtė vendit tė tij, ku jetoi pėr rreth 32 vjet. U kthye nė atdhe nė 1990-n me rastin e hapjes sė Festivalit tė Pranverės sė Pragės, qė e drejtoi vetė.
Rregjistim/Identifikim

Zgjidh nje opsion nga menuja me poshte:

Identifikohu.

Rregjistrohu.

Kerkon fjalekalimin e harruar me emai.


© Albasoul.com 1998-2007
Te gjitha materialet qe serviren ne kete faqe jane origjinale dhe cdo riprodhim i tyre ne cdo forme pa pelqimin tone konsiderohet shkelje ligjore. Jeni te lutur qe te gjithe pa perjashtim te respektoni te drejtat e autorit. Ne respektojme te drejten e autorit dhe per cdo material te huazuar kemi dhene kredite e duhura autorit. Qe te kopjoni materialet tona, duhet te merrni pelqimin e administratorit. Mund te na kontaktoni tek webmaster@albasoul.com.