Miresevini tek Shpirti i Shqiptarit
  Rregjistrohu
 
 
 
 
 
 
 
 

  Thenie-Proverba
Nje here duke marre nje vendim, duhen mbyllur veshet ndaj argumenteve te kunderta me te mira. Kjo tregon nje karakter te forte. Me raste, pra, duhet mashtruar vullneti deri ne budallallek.
--- Nietzsche

  Reklama

  Menuja

Anetaret
· Hyrje
· Llogaria ime
· Mesazhet
· Administrimi
· Dua ndihme
· Largohu

Komuniteti
· Te rejat
· Anetaret
· Donatoret
· Sondazhe
· Temat
· Seksionet
· Kontributi juaj
· Kryelista
· Kryeartikujt
· Foto kompjuteri

Programe
· Muzika
· Letersia
· Historia
· Forum
· Chat
· Email
· Galeria

Temat
· Albasoul
· Art
· Chat
· Demokraci
· Elita
· Emigracion
· Feja
· Forum
· Gjuha
· Histori
· Humor
· Internet
· Intimitet
· Kombi
· Kulture
· Kuzhina
· Lajme
· Letersi
· Muzika
· Njoftime
· Politike
· Shendeti
· Sport
· Urime

Sherbime
· Rekomandime
· Pyetesori
· Statistikat
· Fjalor
· Arkiva
· Kerko

  Vizitoret e castit?
Kemi 74 vizitor(e) dhe 0 anetar(e) ne faqe ne kete moment.

Ju jeni vizitor anonim. Mund te rregjistroheni ne cast falas duke klikuar ketu


  Perkujtimore
Nje dite si kjo ...


2008
Gazeta "Rilindja e Shqypnisė"
Nė 6 gusht 1913 doli gazeta "Rilindja e Shqypnisė", organ i qeverisė sė pėrkohshme tė Vlorės. Ishte politike, shoqėrore, ekonomike e drejtuar nga Dhimitėr Berati. Qarkulloi me 56 numra.

Esad Mekuli
Nė 6 gusht 1993 u nda nga jeta poeti kosovar Esad Mekuli, i cili u mor dhe me publicistikė e pėr shumė vjet drejtoi gazetėn e Prishtinės "Rilindja , si dhe revistėn letrare "Jeta e re", ndėrsa shkoi e botoi vėllimin "Pėr ty", "Dita e re", "Avsha", "Drita qė nuk shuhet", " Brigjet", etj.

Maskes Luk Vovinarg
Nė 6 gusht 1716 lindi shkrimtari e filozofi Maskes Luk Vovinarg, i cilėsuar si njėri ndėr mjeshtrat mė tė mėdhenj tė aforizmave. Shkroi kryesisht prozė tė shkurtėr, tregime, novela dhe shkėlqeu me aforizmat qė krijoi e mblodhi.

Bomba atomike Amerikane
Nė 6 gusht 1945 u hodh bomba e parė atomike amerikane mbi qytetin e Hiroshimės nė Japoni, qė ishte dhe bomba mė e madhe e pėrdorur ndonjėherė nė historinė e luftėrave. Pati pasoja tė tmerrshme: u vranė rreth 78 mijė veta, rreth 14 mijė tė tjerė humbėn pa lėnė gjurmė, ndėrsa pasojat shkatėrruese ndihen ende.
Rregjistim/Identifikim

Zgjidh nje opsion nga menuja me poshte:

Identifikohu.

Rregjistrohu.

Kerkon fjalekalimin e harruar me emai.


© Albasoul.com 1998-2007
Te gjitha materialet qe serviren ne kete faqe jane origjinale dhe cdo riprodhim i tyre ne cdo forme pa pelqimin tone konsiderohet shkelje ligjore. Jeni te lutur qe te gjithe pa perjashtim te respektoni te drejtat e autorit. Ne respektojme te drejten e autorit dhe per cdo material te huazuar kemi dhene kredite e duhura autorit. Qe te kopjoni materialet tona, duhet te merrni pelqimin e administratorit. Mund te na kontaktoni tek webmaster@albasoul.com.