Miresevini tek Shpirti i Shqiptarit
  Rregjistrohu
 
 
 
 
 
 
 
 

  Thenie-Proverba
Buka prej qielli s'vjen
--- Populli

  Reklama

  Menuja

Anetaret
· Hyrje
· Llogaria ime
· Mesazhet
· Administrimi
· Dua ndihme
· Largohu

Komuniteti
· Te rejat
· Anetaret
· Donatoret
· Sondazhe
· Temat
· Seksionet
· Kontributi juaj
· Kryelista
· Kryeartikujt
· Foto kompjuteri

Programe
· Muzika
· Letersia
· Historia
· Forum
· Chat
· Email
· Galeria

Temat
· Albasoul
· Art
· Chat
· Demokraci
· Elita
· Emigracion
· Feja
· Forum
· Gjuha
· Histori
· Humor
· Internet
· Intimitet
· Kombi
· Kulture
· Kuzhina
· Lajme
· Letersi
· Muzika
· Njoftime
· Politike
· Shendeti
· Sport
· Urime

Sherbime
· Rekomandime
· Pyetesori
· Statistikat
· Fjalor
· Arkiva
· Kerko

  Vizitoret e castit?
Kemi 82 vizitor(e) dhe 0 anetar(e) ne faqe ne kete moment.

Ju jeni vizitor anonim. Mund te rregjistroheni ne cast falas duke klikuar ketu


  Perkujtimore
Nje dite si kjo ...


2008
Xhesika Tendi
Ne 7 Qershor 1909, lindi Xhesika Tendi, aktorja amerikane me origjinė britanike, e cila u bė fituesja mė e moshuar ēmimit 'Oscar' nė interpretimin e saj nė filmin "Duke shėtitur zonjushė Deizin" tė vitit 1989.

Xhin Harlon
Ne 7 Qershor 1937 vdiq nė moshėn 26 vjeēare aktorja legjendare amerikane Xhin Harlon. Ajo u bė e famshme nė vitet '30 me filma tė tillė si "Engjėj tė ferrit"

Henri Miler
Ne 7 Qershor 1980, vdiq Henri Miler, romancier amerikan, autor i veprave "Tropiku i Kancerit" dhe "Tropiku i Brisqapit".

Karol Cianca
Ne 7 Qershor 1999, njė siēiliane bėhet autore pėr herė tė parė nė moshėn 100 vjeēe. Libri i Karol Cianca, "Udhėtim I shpirtit" ėshtė njė ditar i cili pėrpiqet tė shpjegojė kuptimin e njė jete tė gjatė.
Rregjistim/Identifikim

Zgjidh nje opsion nga menuja me poshte:

Identifikohu.

Rregjistrohu.

Kerkon fjalekalimin e harruar me emai.


© Albasoul.com 1998-2007
Te gjitha materialet qe serviren ne kete faqe jane origjinale dhe cdo riprodhim i tyre ne cdo forme pa pelqimin tone konsiderohet shkelje ligjore. Jeni te lutur qe te gjithe pa perjashtim te respektoni te drejtat e autorit. Ne respektojme te drejten e autorit dhe per cdo material te huazuar kemi dhene kredite e duhura autorit. Qe te kopjoni materialet tona, duhet te merrni pelqimin e administratorit. Mund te na kontaktoni tek webmaster@albasoul.com.