Miresevini tek Shpirti i Shqiptarit
  Rregjistrohu
 
 
 
 
 
 
 
 

  Thenie-Proverba
Arti duhet tė tė shqetėsojė,shkenca tė tė sigurojė.
--- Gilbert K.Chesterton(1874-1936)shkrimtar anglez

  Reklama

  Menuja

Anetaret
· Hyrje
· Llogaria ime
· Mesazhet
· Administrimi
· Dua ndihme
· Largohu

Komuniteti
· Te rejat
· Anetaret
· Donatoret
· Sondazhe
· Temat
· Seksionet
· Kontributi juaj
· Kryelista
· Kryeartikujt
· Foto kompjuteri

Programe
· Muzika
· Letersia
· Historia
· Forum
· Chat
· Email
· Galeria

Temat
· Albasoul
· Art
· Chat
· Demokraci
· Elita
· Emigracion
· Feja
· Forum
· Gjuha
· Histori
· Humor
· Internet
· Intimitet
· Kombi
· Kulture
· Kuzhina
· Lajme
· Letersi
· Muzika
· Njoftime
· Politike
· Shendeti
· Sport
· Urime

Sherbime
· Rekomandime
· Pyetesori
· Statistikat
· Fjalor
· Arkiva
· Kerko

  Vizitoret e castit?
Kemi 97 vizitor(e) dhe 0 anetar(e) ne faqe ne kete moment.

Ju jeni vizitor anonim. Mund te rregjistroheni ne cast falas duke klikuar ketu


  Perkujtimore
Nje dite si kjo ...


2008
Sander Prosi
Nė 16 janar 1920 u lind nė Tiranė njėri nga aktorėt mė tė mirė tė skenės dhe ekranit shqiptar, Sandėr Prosi, Artist i Popullit, i cili realizoi mbi 100 role, nga kėto 30 nė kinematografi, ku spikasin rolet historike: Ismail Qemali dhe Dhaskal Todri. Vdiq nė vitin 1985 nė Durrės.

"Ylli i Mengjesit"
Nė 18 janar 1909u krijua nė Korēė shoqėria e parė e vajzave "Ylli i mėngjesit", e kryesur nga atdhetarja Parashqevi Qiriazi. Kjo shoqėri luajti njė rol tė rėndėsishėm pėr zhvillimin e femrės shqiptare dhe aktivizimin e saj nė jetėn shoqėrore.

Vitorio Alfieri
Nė 16 janar 1749 u lind poeti dhe dramaturgu italian Vitorio Alfieri, krijuesi i tragjedisė klasike italiane, autor i veprave: "Virgjili", "Komploti i tė ēmendurit", "Bruti Junior",etj.

Leo Delib
Nė 16 janar 1891 u lind kompozitori i madh francez Leo Delib. Pati njė karrierė tė gjatė muzikore, qė e nisi si organizt nė njė nga kishat e Parisit pėr t'u bėrė mjeshtėr kori e mė pas kompozitor i suksesshėm i mjaft operave dhe baleteve tė njohura: "Pėrroi", "Kopelja", "Silva", etj.
Rregjistim/Identifikim

Zgjidh nje opsion nga menuja me poshte:

Identifikohu.

Rregjistrohu.

Kerkon fjalekalimin e harruar me emai.


© Albasoul.com 1998-2007
Te gjitha materialet qe serviren ne kete faqe jane origjinale dhe cdo riprodhim i tyre ne cdo forme pa pelqimin tone konsiderohet shkelje ligjore. Jeni te lutur qe te gjithe pa perjashtim te respektoni te drejtat e autorit. Ne respektojme te drejten e autorit dhe per cdo material te huazuar kemi dhene kredite e duhura autorit. Qe te kopjoni materialet tona, duhet te merrni pelqimin e administratorit. Mund te na kontaktoni tek webmaster@albasoul.com.