Miresevini tek Shpirti i Shqiptarit
  Rregjistrohu
 
 
 
 
 
 
 
 

  Thenie-Proverba
Aktiviteti i gjuhes eshte pergjithesisht i lidhur me pertacine e shpirtit.
--- de Chazal

  Reklama

  Menuja

Anetaret
· Hyrje
· Llogaria ime
· Mesazhet
· Administrimi
· Dua ndihme
· Largohu

Komuniteti
· Te rejat
· Anetaret
· Donatoret
· Sondazhe
· Temat
· Seksionet
· Kontributi juaj
· Kryelista
· Kryeartikujt
· Foto kompjuteri

Programe
· Muzika
· Letersia
· Historia
· Forum
· Chat
· Email
· Galeria

Temat
· Albasoul
· Art
· Chat
· Demokraci
· Elita
· Emigracion
· Feja
· Forum
· Gjuha
· Histori
· Humor
· Internet
· Intimitet
· Kombi
· Kulture
· Kuzhina
· Lajme
· Letersi
· Muzika
· Njoftime
· Politike
· Shendeti
· Sport
· Urime

Sherbime
· Rekomandime
· Pyetesori
· Statistikat
· Fjalor
· Arkiva
· Kerko

  Vizitoret e castit?
Kemi 65 vizitor(e) dhe 0 anetar(e) ne faqe ne kete moment.

Ju jeni vizitor anonim. Mund te rregjistroheni ne cast falas duke klikuar ketu


  Perkujtimore
Nje dite si kjo ...


2008
Luigj Gurakuqi
Nė 19 shkurt 1879 u lind nė Shkodėr atdhetari Luigj Gurakuqi, studiues, shkrimtar dhe publicist i shquar i Rilindjes sonė Kombėtare, ish-pjesėmarrės nė Kongresin e Manastirit; drejtor i parė i Normales sė Elbasanit; ndėr organizatorėt e Kuvendit Kombėtar tė Vlorės dhe ngritjes sė flamurit nė 28 nėntor 1912-n; pėrkrahės i revolucionit tė qershorit 1924 dhe i qeverisė sė Nolit; gjithashtu edhe autor i veprave: "Abetari i vogėl shqyp", "Vargėzimi n'gjuhėn shqyp", etj.U vra nė Bari nė vitin 1925.

Edmond Landau
Nė 19 shkurt, 1938 u nda nga jeta matematikani gjerman Edmond Landau, i cili hartoi teorinė mbi pikat e veēanta tė funksioneve tė plota, qė mban emrin e tij, si dhe kursin e analizės matematike nė njė logjikė tė saktė.

Andrea Zhid
Nė 19 shkurt 1951 mbylli sytė shkrimtari dhe dramaturgu francez Andrea Zhid, kryevepra e tė cilit mbetet libri biografik "Dostojevskij". Nė vitin 1947 shrimtari u nderua me ēmimin e madh Nobel pėr Letėrsinė.

Knut Hamsun
Nė 19 shkurt 1957 vdiq shkrimtari i madh nobelist - Knut Hamsun, autor i romaneve psikologjike: "Uria", "Misteret", "Viktoria", "Lėngu i tokės", etj.
Rregjistim/Identifikim

Zgjidh nje opsion nga menuja me poshte:

Identifikohu.

Rregjistrohu.

Kerkon fjalekalimin e harruar me emai.


© Albasoul.com 1998-2007
Te gjitha materialet qe serviren ne kete faqe jane origjinale dhe cdo riprodhim i tyre ne cdo forme pa pelqimin tone konsiderohet shkelje ligjore. Jeni te lutur qe te gjithe pa perjashtim te respektoni te drejtat e autorit. Ne respektojme te drejten e autorit dhe per cdo material te huazuar kemi dhene kredite e duhura autorit. Qe te kopjoni materialet tona, duhet te merrni pelqimin e administratorit. Mund te na kontaktoni tek webmaster@albasoul.com.