Miresevini tek Shpirti i Shqiptarit
  Rregjistrohu
 
 
 
 
 
 
 
 

  Thenie-Proverba
Ne literature, menyra me e mire per te pasur te drejte, eshte te jesh i vdekur.
--- Hugo

  Reklama

  Menuja

Anetaret
· Hyrje
· Llogaria ime
· Mesazhet
· Administrimi
· Dua ndihme
· Largohu

Komuniteti
· Te rejat
· Anetaret
· Donatoret
· Sondazhe
· Temat
· Seksionet
· Kontributi juaj
· Kryelista
· Kryeartikujt
· Foto kompjuteri

Programe
· Muzika
· Letersia
· Historia
· Forum
· Chat
· Email
· Galeria

Temat
· Albasoul
· Art
· Chat
· Demokraci
· Elita
· Emigracion
· Feja
· Forum
· Gjuha
· Histori
· Humor
· Internet
· Intimitet
· Kombi
· Kulture
· Kuzhina
· Lajme
· Letersi
· Muzika
· Njoftime
· Politike
· Shendeti
· Sport
· Urime

Sherbime
· Rekomandime
· Pyetesori
· Statistikat
· Fjalor
· Arkiva
· Kerko

  Vizitoret e castit?
Kemi 63 vizitor(e) dhe 0 anetar(e) ne faqe ne kete moment.

Ju jeni vizitor anonim. Mund te rregjistroheni ne cast falas duke klikuar ketu


  Perkujtimore
Nje dite si kjo ...


2008
Naim Frashėri
Nė 25 maj 1846 u lind nė Frashėr tė Pėrmetit Naim Frashėri, pėrfaqėsuesi mė i madh i Rilindjes sonė kombėtare, poet e shkrimtar, autor i veprės "Lulet e verės", "Historia e Skėnderbeut", etj; i poezive tė mrekullueshme: "Fjalėt e qiririt", "Gjuha jonė", "Lulėkuqja", si dhe sė pavdekshmes, himn pėr natyrėn shqiptare, poemės madhore "Bagėti e Bujqėsi". Vdiq nė vitin 1900.
Margaret Forester
Nė 25 maj u lind shkrimtarja angleze Margaret Forester. U shqua veēanėrisht pėr bibliografitė qė shkroi. Ndėr veprat e saj mė tė mira spikasin: "Parku", "Kėnaqėsia e damės", "Nėnė, a mė dėgjon?". etj.

Festa kombėtare e Argjentinės
25 Maji ėshtė festa kombėtare e Argjentinės, e cila pėrkon me ditėn e revolucionit tė kėtij vendi(1810).

Festa kombėtare e Jordanisė
25 Maji ėshtė festa kombėtare e Jordanisė
Rregjistim/Identifikim

Zgjidh nje opsion nga menuja me poshte:

Identifikohu.

Rregjistrohu.

Kerkon fjalekalimin e harruar me emai.


© Albasoul.com 1998-2007
Te gjitha materialet qe serviren ne kete faqe jane origjinale dhe cdo riprodhim i tyre ne cdo forme pa pelqimin tone konsiderohet shkelje ligjore. Jeni te lutur qe te gjithe pa perjashtim te respektoni te drejtat e autorit. Ne respektojme te drejten e autorit dhe per cdo material te huazuar kemi dhene kredite e duhura autorit. Qe te kopjoni materialet tona, duhet te merrni pelqimin e administratorit. Mund te na kontaktoni tek webmaster@albasoul.com.