Miresevini tek Shpirti i Shqiptarit
  Rregjistrohu
 
 
 
 
 
 
 
 

  Thenie-Proverba
Njerezit jane penguar mbi te verteten, qe nga fillimi i koherave, por shumica e ngrene veten dhe vazhdojne te vrapojne sikur nuk ka ndodhur gje.
--- Sir Wingston Churchill

  Reklama

  Menuja

Anetaret
· Hyrje
· Llogaria ime
· Mesazhet
· Administrimi
· Dua ndihme
· Largohu

Komuniteti
· Te rejat
· Anetaret
· Donatoret
· Sondazhe
· Temat
· Seksionet
· Kontributi juaj
· Kryelista
· Kryeartikujt
· Foto kompjuteri

Programe
· Muzika
· Letersia
· Historia
· Forum
· Chat
· Email
· Galeria

Temat
· Albasoul
· Art
· Chat
· Demokraci
· Elita
· Emigracion
· Feja
· Forum
· Gjuha
· Histori
· Humor
· Internet
· Intimitet
· Kombi
· Kulture
· Kuzhina
· Lajme
· Letersi
· Muzika
· Njoftime
· Politike
· Shendeti
· Sport
· Urime

Sherbime
· Rekomandime
· Pyetesori
· Statistikat
· Fjalor
· Arkiva
· Kerko

  Vizitoret e castit?
Kemi 104 vizitor(e) dhe 0 anetar(e) ne faqe ne kete moment.

Ju jeni vizitor anonim. Mund te rregjistroheni ne cast falas duke klikuar ketu


  Perkujtimore
Nje dite si kjo ...


2008
Revoltė e punėtorėve gurthyes
Nė 8 gusht 1929 shpėrtheu njė revoltė e punėtorėve gurthyes shqiptarė qė punonin nė njė shoqėri italiane afėr Shėn Gjergjit, tė cilėt kėrkonin pagat e papaguara dhe kushte mė tė mira pune. Kjo revoltė u shkri me plotėsimin e njė pjese tė kėrkesave tė tyre nga punėdhėnėsit italianė.

Kasem Trebeshina
Nė 8 gusht 1926 lindi nė Berat shkrimtari Kasem Trebeshina, i cili vuajti persekutimin e gjatė nga diktatura, por bėri emėr me veprat e tij, romane: "Mbarimi i njė mbretėrie", "Rinia e kohės sonė", "Stina e stinėve", etj.

Ēesk Zadeja
Nė 8 gusht 1927 lindi nė Shkodėr kompozitori i njohur Ēesk Zadeja, artist i Popullit, njėri nga themeluesit e Konservatorit tė Tiranės, pėr shumė kohė udhėheqės artistik nė Teatrin e Operės dhe Baletit dhe autor i mjaft pjesėve muzikore e vokale, muzikė skenike apo filmash, baletit "Delina", etj.
Rregjistim/Identifikim

Zgjidh nje opsion nga menuja me poshte:

Identifikohu.

Rregjistrohu.

Kerkon fjalekalimin e harruar me emai.


© Albasoul.com 1998-2007
Te gjitha materialet qe serviren ne kete faqe jane origjinale dhe cdo riprodhim i tyre ne cdo forme pa pelqimin tone konsiderohet shkelje ligjore. Jeni te lutur qe te gjithe pa perjashtim te respektoni te drejtat e autorit. Ne respektojme te drejten e autorit dhe per cdo material te huazuar kemi dhene kredite e duhura autorit. Qe te kopjoni materialet tona, duhet te merrni pelqimin e administratorit. Mund te na kontaktoni tek webmaster@albasoul.com.