Miresevini tek Shpirti i Shqiptarit
  Rregjistrohu
 
 
 
 
 
 
 
 

  Thenie-Proverba
Armiku, kur mori pendėn nė dorė, si deshi shkroi
--- Populli

  Reklama

  Menuja

Anetaret
· Hyrje
· Llogaria ime
· Mesazhet
· Administrimi
· Dua ndihme
· Largohu

Komuniteti
· Te rejat
· Anetaret
· Donatoret
· Sondazhe
· Temat
· Seksionet
· Kontributi juaj
· Kryelista
· Kryeartikujt
· Foto kompjuteri

Programe
· Muzika
· Letersia
· Historia
· Forum
· Chat
· Email
· Galeria

Temat
· Albasoul
· Art
· Chat
· Demokraci
· Elita
· Emigracion
· Feja
· Forum
· Gjuha
· Histori
· Humor
· Internet
· Intimitet
· Kombi
· Kulture
· Kuzhina
· Lajme
· Letersi
· Muzika
· Njoftime
· Politike
· Shendeti
· Sport
· Urime

Sherbime
· Rekomandime
· Pyetesori
· Statistikat
· Fjalor
· Arkiva
· Kerko

  Vizitoret e castit?
Kemi 87 vizitor(e) dhe 0 anetar(e) ne faqe ne kete moment.

Ju jeni vizitor anonim. Mund te rregjistroheni ne cast falas duke klikuar ketu


  Perkujtimore
Nje dite si kjo ...


2008
Gazeta "Rilindja e Shqypnisė"
Nė 6 gusht 1913 doli gazeta "Rilindja e Shqypnisė", organ i qeverisė sė pėrkohshme tė Vlorės. Ishte politike, shoqėrore, ekonomike e drejtuar nga Dhimitėr Berati. Qarkulloi me 56 numra.

Esad Mekuli
Nė 6 gusht 1993 u nda nga jeta poeti kosovar Esad Mekuli, i cili u mor dhe me publicistikė e pėr shumė vjet drejtoi gazetėn e Prishtinės "Rilindja , si dhe revistėn letrare "Jeta e re", ndėrsa shkoi e botoi vėllimin "Pėr ty", "Dita e re", "Avsha", "Drita qė nuk shuhet", " Brigjet", etj.

Maskes Luk Vovinarg
Nė 6 gusht 1716 lindi shkrimtari e filozofi Maskes Luk Vovinarg, i cilėsuar si njėri ndėr mjeshtrat mė tė mėdhenj tė aforizmave. Shkroi kryesisht prozė tė shkurtėr, tregime, novela dhe shkėlqeu me aforizmat qė krijoi e mblodhi.

Bomba atomike Amerikane
Nė 6 gusht 1945 u hodh bomba e parė atomike amerikane mbi qytetin e Hiroshimės nė Japoni, qė ishte dhe bomba mė e madhe e pėrdorur ndonjėherė nė historinė e luftėrave. Pati pasoja tė tmerrshme: u vranė rreth 78 mijė veta, rreth 14 mijė tė tjerė humbėn pa lėnė gjurmė, ndėrsa pasojat shkatėrruese ndihen ende.
Rregjistim/Identifikim

Zgjidh nje opsion nga menuja me poshte:

Identifikohu.

Rregjistrohu.

Kerkon fjalekalimin e harruar me emai.


© Albasoul.com 1998-2007
Te gjitha materialet qe serviren ne kete faqe jane origjinale dhe cdo riprodhim i tyre ne cdo forme pa pelqimin tone konsiderohet shkelje ligjore. Jeni te lutur qe te gjithe pa perjashtim te respektoni te drejtat e autorit. Ne respektojme te drejten e autorit dhe per cdo material te huazuar kemi dhene kredite e duhura autorit. Qe te kopjoni materialet tona, duhet te merrni pelqimin e administratorit. Mund te na kontaktoni tek webmaster@albasoul.com.