Miresevini tek Shpirti i Shqiptarit
  Rregjistrohu
 
 
 
 
 
 
 
 

  Thenie-Proverba
Autoret me origjinal te sotem nuk jane ata qe sjellin dicka te re, por ata qe dine te thone gjera te njohura sikur ato te mos ishin thene kurrepara tyre.
--- Goethe

  Reklama

  Menuja

Anetaret
· Hyrje
· Llogaria ime
· Mesazhet
· Administrimi
· Dua ndihme
· Largohu

Komuniteti
· Te rejat
· Anetaret
· Donatoret
· Sondazhe
· Temat
· Seksionet
· Kontributi juaj
· Kryelista
· Kryeartikujt
· Foto kompjuteri

Programe
· Muzika
· Letersia
· Historia
· Forum
· Chat
· Email
· Galeria

Temat
· Albasoul
· Art
· Chat
· Demokraci
· Elita
· Emigracion
· Feja
· Forum
· Gjuha
· Histori
· Humor
· Internet
· Intimitet
· Kombi
· Kulture
· Kuzhina
· Lajme
· Letersi
· Muzika
· Njoftime
· Politike
· Shendeti
· Sport
· Urime

Sherbime
· Rekomandime
· Pyetesori
· Statistikat
· Fjalor
· Arkiva
· Kerko

  Vizitoret e castit?
Kemi 81 vizitor(e) dhe 0 anetar(e) ne faqe ne kete moment.

Ju jeni vizitor anonim. Mund te rregjistroheni ne cast falas duke klikuar ketu


  Perkujtimore
Nje dite si kjo ...


2008
Sander Prosi
Nė 16 janar 1920 u lind nė Tiranė njėri nga aktorėt mė tė mirė tė skenės dhe ekranit shqiptar, Sandėr Prosi, Artist i Popullit, i cili realizoi mbi 100 role, nga kėto 30 nė kinematografi, ku spikasin rolet historike: Ismail Qemali dhe Dhaskal Todri. Vdiq nė vitin 1985 nė Durrės.

"Ylli i Mengjesit"
Nė 18 janar 1909u krijua nė Korēė shoqėria e parė e vajzave "Ylli i mėngjesit", e kryesur nga atdhetarja Parashqevi Qiriazi. Kjo shoqėri luajti njė rol tė rėndėsishėm pėr zhvillimin e femrės shqiptare dhe aktivizimin e saj nė jetėn shoqėrore.

Vitorio Alfieri
Nė 16 janar 1749 u lind poeti dhe dramaturgu italian Vitorio Alfieri, krijuesi i tragjedisė klasike italiane, autor i veprave: "Virgjili", "Komploti i tė ēmendurit", "Bruti Junior",etj.

Leo Delib
Nė 16 janar 1891 u lind kompozitori i madh francez Leo Delib. Pati njė karrierė tė gjatė muzikore, qė e nisi si organizt nė njė nga kishat e Parisit pėr t'u bėrė mjeshtėr kori e mė pas kompozitor i suksesshėm i mjaft operave dhe baleteve tė njohura: "Pėrroi", "Kopelja", "Silva", etj.
Rregjistim/Identifikim

Zgjidh nje opsion nga menuja me poshte:

Identifikohu.

Rregjistrohu.

Kerkon fjalekalimin e harruar me emai.


© Albasoul.com 1998-2007
Te gjitha materialet qe serviren ne kete faqe jane origjinale dhe cdo riprodhim i tyre ne cdo forme pa pelqimin tone konsiderohet shkelje ligjore. Jeni te lutur qe te gjithe pa perjashtim te respektoni te drejtat e autorit. Ne respektojme te drejten e autorit dhe per cdo material te huazuar kemi dhene kredite e duhura autorit. Qe te kopjoni materialet tona, duhet te merrni pelqimin e administratorit. Mund te na kontaktoni tek webmaster@albasoul.com.