Miresevini tek Shpirti i Shqiptarit
  Rregjistrohu
 
 
 
 
 
 
 
 

  Thenie-Proverba
Zilia jone zgjat gjithnje me shume se sa lumturia e atyre qe ne kemi zili.
--- La Rochefoucauld

  Reklama

  Menuja

Anetaret
· Hyrje
· Llogaria ime
· Mesazhet
· Administrimi
· Dua ndihme
· Largohu

Komuniteti
· Te rejat
· Anetaret
· Donatoret
· Sondazhe
· Temat
· Seksionet
· Kontributi juaj
· Kryelista
· Kryeartikujt
· Foto kompjuteri

Programe
· Muzika
· Letersia
· Historia
· Forum
· Chat
· Email
· Galeria

Temat
· Albasoul
· Art
· Chat
· Demokraci
· Elita
· Emigracion
· Feja
· Forum
· Gjuha
· Histori
· Humor
· Internet
· Intimitet
· Kombi
· Kulture
· Kuzhina
· Lajme
· Letersi
· Muzika
· Njoftime
· Politike
· Shendeti
· Sport
· Urime

Sherbime
· Rekomandime
· Pyetesori
· Statistikat
· Fjalor
· Arkiva
· Kerko

  Vizitoret e castit?
Kemi 65 vizitor(e) dhe 0 anetar(e) ne faqe ne kete moment.

Ju jeni vizitor anonim. Mund te rregjistroheni ne cast falas duke klikuar ketu


  Perkujtimore
Nje dite si kjo ...


2008
Gazeta "Pellazgu"
Nė 1 mars 1907 doli nė Kajro numri i parė i gazetės "Pellazgu", nėn kujdesin e patriotit Sami Kulla (Prizreni). Ishte e pėrjavshme politike e shoqėrore, e shkruar nė dy dialektet e shqipes.

Xhevahir Spahiu
Nė 1 mars 1945 u lind nė Skrapar poeti i njohur Xhevahir Spahiu, autor i mjaft vėllimeve me poezi: "Vdekja e perėndive", "Te rrėnja e fjalės", "Nesėr jam aty", etj si dhe librave pėr fėmijė: "Zambakėt e Mamicės", "Ekrani i kaltėr", Dielli i lodrave", etj.

Jakov van Hof
Nė 1 mars 1911 u nda nga jeta Jakov van Hof, kimist holandez, njėri nga themeluesit e kimisė fizike bashkėkohore dhe autor i teorisė mbi vendosjen hapėsirore tė atomeve nė bashkėsi molekulare, si dhe i ligjit tė presionit azmotik ose siē quhet ndryshe "Ligji Van Hof", pwr tw cilat shkencėtari u nderua me ēmimin e madh Nobel.

Gabriele d'Anuncio
Nė 1 mars 1938 mbylli sytė poeti dhe shkrimtari italian Gabriele d'Anuncio, nw krijimtarinw e tw cilit spikasin: pėrmbledhja me poezi "Kėnga e re", "Triumfi i vdekjes", "Fedra", romanin "Kėnaqėsi", autobiografi "100 dhe 100 dhe 100 faqe tė librit tė fshehtė tė Gabriele d'Anuncios", etj.
Rregjistim/Identifikim

Zgjidh nje opsion nga menuja me poshte:

Identifikohu.

Rregjistrohu.

Kerkon fjalekalimin e harruar me emai.


© Albasoul.com 1998-2007
Te gjitha materialet qe serviren ne kete faqe jane origjinale dhe cdo riprodhim i tyre ne cdo forme pa pelqimin tone konsiderohet shkelje ligjore. Jeni te lutur qe te gjithe pa perjashtim te respektoni te drejtat e autorit. Ne respektojme te drejten e autorit dhe per cdo material te huazuar kemi dhene kredite e duhura autorit. Qe te kopjoni materialet tona, duhet te merrni pelqimin e administratorit. Mund te na kontaktoni tek webmaster@albasoul.com.