Miresevini tek Shpirti i Shqiptarit
  Rregjistrohu
 
 
 
 
 
 
 
 

  Thenie-Proverba
Anglia s`eshte me nje vend i industrializuar, por eshte dicka midis nje salloni caji qe ka falimentuar, edhe nje terreni golfi.
--- J.B.Priestley

  Reklama

  Menuja

Anetaret
· Hyrje
· Llogaria ime
· Mesazhet
· Administrimi
· Dua ndihme
· Largohu

Komuniteti
· Te rejat
· Anetaret
· Donatoret
· Sondazhe
· Temat
· Seksionet
· Kontributi juaj
· Kryelista
· Kryeartikujt
· Foto kompjuteri

Programe
· Muzika
· Letersia
· Historia
· Forum
· Chat
· Email
· Galeria

Temat
· Albasoul
· Art
· Chat
· Demokraci
· Elita
· Emigracion
· Feja
· Forum
· Gjuha
· Histori
· Humor
· Internet
· Intimitet
· Kombi
· Kulture
· Kuzhina
· Lajme
· Letersi
· Muzika
· Njoftime
· Politike
· Shendeti
· Sport
· Urime

Sherbime
· Rekomandime
· Pyetesori
· Statistikat
· Fjalor
· Arkiva
· Kerko

  Vizitoret e castit?
Kemi 116 vizitor(e) dhe 0 anetar(e) ne faqe ne kete moment.

Ju jeni vizitor anonim. Mund te rregjistroheni ne cast falas duke klikuar ketu


  Perkujtimore
Nje dite si kjo ...


2008
Marko la Piana
Nė 20 prill 1958 mbylli sytė studiuesi arbėresh Marko la Piana, me te cilin nis brezi i mirėfilltė i gjuhėtarėve ndėr arbėreshėt e Italisė. Ai nxori pėr herė tė parė nė dritė shkrimin mė tė vjetėr tė arbėrishtes sė Italisė - veprėn e Lekė Matrėngės.

Ibrahim Kodra
Nė 18 prill 1918 u lind nė Ishėm tė Durrėsit, Nderi i Kombit, piktori Ibrahim Kodra, mjeshtėr i madh i artit kubist dhe abstarksionist. Pwr rreth 50 vjet me penel ai realizoi mbi 2000 punime, duke u bėrė i njohur nė botė.

Filip Pinel
Nė 20 prill 1745 u lind mjeku humanist francez Filip Pinel, njėri nga themeluesit e Psikiatrisė shtetėrore, qė futi nė praktikė kurimin e sėmundjeve mendore, regjimin spitalor, vizitat e rregullta mjekėsore dhe procedurat kurative, duke krijuar edhe qendra tė posaēme pėr ta.

Luis Armstrong
Nė 20 prill 1908 u lind nė Kentaki tė SHBA-sė Luis Armstrong, fibrafonist, baterist, pianist, kompozitor dhe drejtues orkestrash xhazi, me tė cilat interpretonte edhe si kėngėtar i suksesshėm kėngėt e pavdekshme: " "Air Mail Special" "Hems" "Ungi" etj.
MIRESEVINI TEK KRYELISTA!

10 artikujt me te lexuar.

 1: Shpjegime Enderrash - (325780 Lexime)
 2: Komuniteti Orthodhoks: Gėzuar Ditėn e Ringjalljes sė Krishtit! - (137298 Lexime)
 3: Lista e 813 personave nė kėrkim nga Interpoli - (118065 Lexime)
 4: Diabeti, sėmundja e sheqerit nė gjak - (94077 Lexime)
 5: 100 mbiemrat mė tė pėrdorur nė Shqipėri - (83704 Lexime)
 6: 8 marsi, Dita Ndėrkombėtare e Gruas - (65244 Lexime)
 7: Gatime Deti dhe Embelsira - (61322 Lexime)
 8: Kriteret e Aplikimit pėr Emigracionin nė Kanada - (60214 Lexime)
 9: Fjalor Shqip-Turqisht (c) Forumi Shqiptar - (56556 Lexime)
 10: Femija yne (keshilla per femijet 0-12 muajsh) - (55938 Lexime)

10 artikujt me te komentuar.

 1: Emertimi i shqiptareve nder shekuj - (62 Komente)
 2: Kush ėshtė perėndia - (45 Komente)
 3: Poezi te ndryshme nga shkrimtare shqiptare - (41 Komente)
 4: Kastriotet dhe Mirdita - (37 Komente)
 5: Fillojne pranimet ne Bordin Drejtues - (33 Komente)
 6: Jeta dhe vepra e Ahmed Zogut - (29 Komente)
 7: Anekdotat e Huggos - Pjesa e 8tė - (27 Komente)
 8: Perse gjermanet pushtuan Shqiperine? - (22 Komente)
 9: Ismail Kadare pranon gabimet - (19 Komente)
 10: Nje akt i shemtuar trondit komunitetin shqiptar ne SHBA - (16 Komente)

10 kategorite me aktive.

 1: Lajme - (56458 vizita)
 2: Njoftime - (20815 vizita)
 3: Projekti - (19533 vizita)
 4: Articles - (8938 vizita)
 5: Antaret - (1043 vizita)

10 materialet me te lexuara tek seksionet.

 1: Lista e kontribuesve financiare - (38560 Lexime)
 2: Vizioni Albasoul - (30488 Lexime)
 3: Kredoja jone - (27736 Lexime)
 4: Pershkrimi i versionit te ri. - (26718 Lexime)
 5: Historiku i Projektit - (23980 Lexime)
 6: Stafi i Albasoul - (22489 Lexime)
 7: Bashkepunoni me Albasoul - (21052 Lexime)
 8: Si ju mund te ndihmoni Albasoul - (20567 Lexime)
 9: Jusuf Tabaku (1797-1904) - (6479 Lexime)
 10: Falenderojme nga zemra - (6080 Lexime)

10 Antaret qe kane publikuar me shume.

 1: Albo - (486 artikuj)
 2: Isli - (115 artikuj)
 3: ReEdD - (50 artikuj)
 4: edspace - (21 artikuj)
 5: Fiori - (10 artikuj)
 6: God - (5 artikuj)

10 sondazhet me te votuara.

 1: Nga cili vend i Shqiperise jeni me origjine? - (1330 vota)
 2: Cfare do te kishit deshire te gjenit tek Albasoul ne te ardhmen? - (415 vota)
 3: Cfare nivel arsimimi keni arritur te perfundoni? - (203 vota)
 4: Cfare vizitoni me shpesh tek Albasoul? - (150 vota)
 5: Ke fajesoni ju per krizen qe ka pushtuar Shqiperine? - (87 vota)
 6: A e pelqeni versionin e ri te Albasoul.com? - (82 vota)
 7: Ne cilen grupmoshe beni pjese? - (63 vota)
 8: Sa kohe shpenzoni tek Albasoul? - (63 vota)
 9: Cila mendoni eshte zgjidhja me e mire e krizes shqiptare? - (47 vota)
 10: Si ndiheni per te ardhmen e kombit shqiptar duke perfshire ketu te gjitha trojet shqiptare? - (46 vota)

10 antaret me aktive.

 1:Albo - (1708 artikuj te publikuar.)
 2:Fiori - (151 artikuj te publikuar.)
 3:Isli - (118 artikuj te publikuar.)
 4:ReEdD - (48 artikuj te publikuar.)
 5:edspace - (46 artikuj te publikuar.)


© Albasoul.com 1998-2007
Te gjitha materialet qe serviren ne kete faqe jane origjinale dhe cdo riprodhim i tyre ne cdo forme pa pelqimin tone konsiderohet shkelje ligjore. Jeni te lutur qe te gjithe pa perjashtim te respektoni te drejtat e autorit. Ne respektojme te drejten e autorit dhe per cdo material te huazuar kemi dhene kredite e duhura autorit. Qe te kopjoni materialet tona, duhet te merrni pelqimin e administratorit. Mund te na kontaktoni tek webmaster@albasoul.com.