Miresevini tek Shpirti i Shqiptarit
  Rregjistrohu
 
 
 
 
 
 
 
 

  Thenie-Proverba
Demokracia eshte fundi i letersise; secili do jete i lire te shkruaj aq keq sa c`ka deshire, por asnje s`do te kete te drejte te shkruaj me mire se sa ai. Liri e barazi ne stil.
--- Henri Heine

  Reklama

  Menuja

Anetaret
· Hyrje
· Llogaria ime
· Mesazhet
· Administrimi
· Dua ndihme
· Largohu

Komuniteti
· Te rejat
· Anetaret
· Donatoret
· Sondazhe
· Temat
· Seksionet
· Kontributi juaj
· Kryelista
· Kryeartikujt
· Foto kompjuteri

Programe
· Muzika
· Letersia
· Historia
· Forum
· Chat
· Email
· Galeria

Temat
· Albasoul
· Art
· Chat
· Demokraci
· Elita
· Emigracion
· Feja
· Forum
· Gjuha
· Histori
· Humor
· Internet
· Intimitet
· Kombi
· Kulture
· Kuzhina
· Lajme
· Letersi
· Muzika
· Njoftime
· Politike
· Shendeti
· Sport
· Urime

Sherbime
· Rekomandime
· Pyetesori
· Statistikat
· Fjalor
· Arkiva
· Kerko

  Vizitoret e castit?
Kemi 84 vizitor(e) dhe 0 anetar(e) ne faqe ne kete moment.

Ju jeni vizitor anonim. Mund te rregjistroheni ne cast falas duke klikuar ketu


  Perkujtimore
Nje dite si kjo ...


2008
Gazeta "L'albanese d'Italia"
Nė 23 shkurt 1918 doli nė Napoli numri i parė i gazetės "L'albanese d'Italia" (Shqiptari i Italisė), qė njihet si gazeta e parė nė shtypin shqiptar. Ishte njė organ politik, shoqėror, letrar dhe kulturor nė arbėrisht dhe pjesėrisht nė italisht, e drejtuar nga Jeronim de Rada.

Aleks Ēaēi
Nė 23 shkurt 1989 u nda nga jeta shkrimtari Aleks Ēaēi, ish-shkrimtar i viteve '30, dhe mė pas me njė krijimtari tė gjatė letrare ( rreth 60 vjet), kur shkroi pėr tė rritur dhe fėmijė veprat: "Kėngėt e dheut", "Bisedė me diellin", "Ėndrrat e mia", "Aroma e bukės", "Na hoqėn ēatinė", "Kanish", "Shtėpia pėrballė diellit", etj.

Xhovani Batista Pelegrini
Nė 23 shkurt 1921 u lind nė Beluno tė Italisė Xhovani Batista Pelegrini, gjuhėtar, balkanolog i njohur dhe albanolog i cili dha njė ndihmesė tė vlefshme pėr gjuhėn shqipe, kryesisht nė planin historik, dhe i shoqėroi veprat e veta pėr Shqipėrinė me harta tė ndryshme mbi vendin tonė.

Karl Liberman
Nė 23 shkurt 1842 u lind kimisti gjerman Karl Liberman, shkencėtari qė zbuloi reaksionin e komponenteve nitrike, i cili mban emrin e tij, si dhe procesin e prodhimit tė ngjyrosėsve kimikė.

Festa kombėtare e Guajanės
23 Shkurti ėshtė festa kombėtare e Guajanės, e cila pėrkon me shpalljen e republikės sė kėtij vendi.

STATISTIKATNe kemi marre 161200564 vizita faqesh qe prej Dhjetor 2001, 7073 sot, dhe 22107 dje.
Me shume vizita marrim te Enjte me nje total prej 23646111 vizita faqesh, kurse te Shtune nuk eshte dita jone me e mire me nje total 22124207 vizita faqesh. Mesatarisht, ora jone me e mire (me 8451403 vizita faqesh ) eshte ne oren 12 , kurse vizitoret tane me te rregullt na vizitojne ne fluks ne oren 1 (vetem me 3830687 vizita faqesh).


Kerkuesit

 MSIE: lmr 38.82 % (62592861)
 Netscape:lmr 55.18 % (88953543)
 Opera: lmr 0.261 % (422207)
 Konqueror: lmr 0.016 % (26202)
 Lynx:lmr 0.004 % (8049)
 Motore kerkimi: lmr 3.211 % (5177373)
 Panjohur: lmr 2.493 % (4020341)


Sistemi i Drejtimit

 Windows:lmr 56.85 % (91649842)
 Linux:lmr 4.503 % (7260230)
 Mac/PPC:lmr 8.645 % (13936678)
 FreeBSD:lmr 0.001 % (2122)
 SunOS:lmr 0.010 % (17717)
 IRIX:lmr 0.000 % (787)
 BeOS:lmr 0.000 % (656)
 OS/2:lmr 0.000 % (539)
 AIX:lmr 0.000 % (1032)
 Panjohur:lmr 29.98 % (48330961)


Vizitoret per ore

5 am: lmr  3.36% (5409880)
6 am: lmr  3.98% (6420548)
7 am: lmr  4.66% (7507905)
8 am: lmr  5.09% (8204264)
9 am: lmr  5.2% (8383387)
10 am: lmr  5.09% (8201181)
11 am: lmr  5.11% (8244247)
12 am: lmr  5.24% (8451403)
1 pm: lmr  5.23% (8425119)
2 pm: lmr  5.21% (8405605)
3 pm: lmr  5.16% (8320384)
4 pm: lmr  5.03% (8108208)
5 pm: lmr  4.84% (7808766)
6 pm: lmr  4.52% (7281841)
7 pm: lmr  4.23% (6823979)
8 pm: lmr  4.14% (6680388)
9 pm: lmr  4.04% (6513559)
10 pm: lmr  3.67% (5914707)
11 pm: lmr  3.05% (4917819)
12 pm: lmr  2.55% (4115432)
1 am: lmr  2.38% (3830687)
2 am: lmr  2.53% (4081701)
3 am: lmr  2.73% (4398311)
4 am: lmr  2.95% (4751143)


Vizitoret per jave

Hene: lmr  14.51% (23389428)
Marte: lmr  14.51% (23384477)
Merkure: lmr  14.22% (22919460)
Enjte: lmr  14.67% (23646111)
Premte: lmr  14.47% (23328732)
Shtune: lmr  13.72% (22124207)
Djele: lmr  13.9% (22405330)


Vizitoret per muaj

Janar: lmr  8.51% (13719733)
Shkurt: lmr  8.6% (13866069)
Mars: lmr  8.8% (14190381)
Prill: lmr  8.15% (13131413)
Maj: lmr  8.43% (13585945)
Qershor: lmr  8.05% (12970601)
Korrik: lmr  8.06% (12988086)
Gusht: lmr  7.73% (12454649)
Shtator: lmr  7.76% (12506013)
Tetor: lmr  8.97% (14452939)
Nendor: lmr  8.6% (13863586)
Dhjetor: lmr  8.35% (13466697)


Statistika te perziera

 Anetare te rregjistruar:15918
 Artikuj te postuar:2071
 Tema aktive:24
 Komentet e postuar:742
 Seksione speciale:9
 Artikuj ne seksione:12
 Lidhjet tek Lidhjet ne Rrjet:
 Kategorite tek Lidhjet ne Rrjet:
 Artikuj qe presin publikimin:5
 Versioni i Sitemit:0.7.0


© Albasoul.com 1998-2007
Te gjitha materialet qe serviren ne kete faqe jane origjinale dhe cdo riprodhim i tyre ne cdo forme pa pelqimin tone konsiderohet shkelje ligjore. Jeni te lutur qe te gjithe pa perjashtim te respektoni te drejtat e autorit. Ne respektojme te drejten e autorit dhe per cdo material te huazuar kemi dhene kredite e duhura autorit. Qe te kopjoni materialet tona, duhet te merrni pelqimin e administratorit. Mund te na kontaktoni tek webmaster@albasoul.com.