Miresevini tek Shpirti i Shqiptarit
  Rregjistrohu
 
 
 
 
 
 
 
 

  Thenie-Proverba
Budallai gjen fjalen, por nuk di se kur e ka gjetur, ndersa i zgjuari fjalen e budallait e fut ne xhep.
--- Populli

  Reklama

  Menuja

Anetaret
· Hyrje
· Llogaria ime
· Mesazhet
· Administrimi
· Dua ndihme
· Largohu

Komuniteti
· Te rejat
· Anetaret
· Donatoret
· Sondazhe
· Temat
· Seksionet
· Kontributi juaj
· Kryelista
· Kryeartikujt
· Foto kompjuteri

Programe
· Muzika
· Letersia
· Historia
· Forum
· Chat
· Email
· Galeria

Temat
· Albasoul
· Art
· Chat
· Demokraci
· Elita
· Emigracion
· Feja
· Forum
· Gjuha
· Histori
· Humor
· Internet
· Intimitet
· Kombi
· Kulture
· Kuzhina
· Lajme
· Letersi
· Muzika
· Njoftime
· Politike
· Shendeti
· Sport
· Urime

Sherbime
· Rekomandime
· Pyetesori
· Statistikat
· Fjalor
· Arkiva
· Kerko

  Vizitoret e castit?
Kemi 102 vizitor(e) dhe 0 anetar(e) ne faqe ne kete moment.

Ju jeni vizitor anonim. Mund te rregjistroheni ne cast falas duke klikuar ketu


  Perkujtimore
Nje dite si kjo ...

Cfare ju sjellim me versionin e ri?Cfare ju ofron ju versioni i ri i Albasoul.com?

-Antaresimi eshte i domosdoshem. Tashme vizitoret dhe dashamiresit e Albasoul.com nuk do te jene me thjeshte vizitore. Tani dhe ne te ardhmen, ne do tu ofrojme sherbime vetem vizitore qe jane rregjistruar. Pasi rregjistroheni ju konsideroheni anetar i ketij komuniteti virtual. Anetaresimi eshte falas dhe i hapur per te gjithe ata qe pranojne kredon dhe vizionin tone.

Cfare fitoni me antaresimin?
- Do te krijoni identitetin tuaj virtual ne komunitetin tone.
- Do te kini vendin tuaj te vecante ne komunitetin tone, dhe llogarine tuaj personale.
- Ju jepet mundesia te kontribuoni ne kohe reale mendimet dhe idete tuaja. Keto mendime do ti lexojne e komentoje gjithe komuniteti yne virtual.
- Ju jepet mundesia te jepni voten tuaj mbi nje sondazh javor ne komunitetin tone. Pra, ju japim edhe te drejten e votes brenda komunitetit tone.
- Keni te drejten te postoni mesazhe dhe artikuj mbi tema te vecanta.
- Jeni te lire te reklamoni faqen tuaj brenda profilit tuaj, per aq kohe sa jeni anetar i Albasoul.
- Ju jepet mundesia te bini ne kontakt me shqiptare te tjere. Te gjithe anetaret e tjere qe do te lexojne mendimet dhe idete tuaja dhe do te kishin deshire te binin ne kontakt me ju, tani e kane me te lehte duke lexuar profilin tuaj. Mund tu kontaktojne me email ose duke ju nisur nje mesazh privat.
- Do te mund te perdorni te gjitha sherbimet tona falas dhe ne cdo kohe.
- Do te hasni ne ndihmen e stafit drejtues te projektit sa here qe ju keni probleme teknike apo shoqerore ne komunitet.
- Jeni te lire te beni sugjerime dhe komente dhe te ndermerni inisiativat tuaja brenda komunitetit. Drejtuesit e ketij projekti jane te hapur per bashkepunim dhe i marrin parasysh te gjitha kerkesat e anetareve tane. Do te hasni ne perkrahjen dhe ndihmen tone ne cdo kohe.
- Ju jepet mundesia te "beni karriere" tek Albasoul, duke u bere pjese e stafit tone. Te gjithe ata qe do te tregojne lidershipin dhe perkushtimin e duhur ne kete projekt, do te fitojne mirenjohjen dhe mirebesimin e mbare stafit drejtues.
- Do te gjeni gjithmone informacione te fresketa ne te gjitha faqet tona, dhe pjesmarrja juaj do te jete me e kendshme dhe me interesante se faqet statike.

Perse dolem me nje version te ri?

Ka qene pjese e vizionit Albasoul, qe prej dites qe lindi si ide, krijimi i nje komuniteti te mirefillte virtual ne Internet. Por perseri, kjo ide nuk do te behej dot realitet nese nuk do te kish hasur ne interesin e mijra shqiptareve nga mbare bota. Ishte kjo arsyeja kryesore qe dolem me nje version te ri, pasi ishte edhe deshira e te gjithe dashamiresve tane qe do te deshironin qe "Albasoul te behej nje faqe e madhe dhe popullore". Pjesmarrja juaj e madhe, deshira per te justifikuar pjesmarrjen dhe interesin qe ju tregoni na motivoi per te dale me kete version te ri. Gjithashtu puna per administrimin e projektit tashme eshte shume here me e thjeshte pasi gjithcka behet nga rrjeti pa qene nevoja te merresh me faqe statike. Ne te njejten kohe, ky version i ri i hap rrugen nje mori sherbimesh te reja qe ne do tu ofrojme se shpejti. E kemi te qarte qe fillimi do te jete paksa i lodhshem jo vetem per ne qe po merremi me problemet teknike, por edhe per ju qe po perpiqeni te kuptoni si ta perdorni ate. Mos u merzitni pasi ne do tu ndihmojme dhe do tu bejme te qarte se si ta perdorni sa me mire te gjitha sherbimet qe ne ju ofrojme. Nga ana juaj ju kerkojme vetem pak durim dhe mirekuptim. Gjithcka do ti kthehet normalitetit shume shpejt.
Pra te dashur vizitore, me kete version te ri, deshem te krijonim jo me nje faqe, por nje komunitet virtual shqiptar. Eshte dicka e re, dhe mbase ju nuk e keni hasur kete menyre organizimi ne ndonje faqe tjeter ne Internet, megjithate ju sigurojme qe me kalimin e kohes komuniteti do te marri jete. Besoj se keni shume pyetje dhe po perpiqeni te kuptoni me shume se si funksionon versioni i ri. Pasi lexuat kete mesazh hyres, tashme mund te lexoni nje artikull ne vazhdim qe ben nje panorame te gjithe komunitetit dhe sherbimeve qe ne u ofrojme ne kete faqe.

Shpresoj qe pjesemarrja juaj ne kete komunitet tu sjelli sado pak kenaqesi ju, ashtu sic na nderon edhe ne prania juaj ketu.(850 fjale si total ne kete tekst)
(2632 Lexime)   Printo artikullin

  

[ Shko mbrapa tek Albasoul | Indeksi i Seksioneve ]

© Albasoul.com 1998-2007
Te gjitha materialet qe serviren ne kete faqe jane origjinale dhe cdo riprodhim i tyre ne cdo forme pa pelqimin tone konsiderohet shkelje ligjore. Jeni te lutur qe te gjithe pa perjashtim te respektoni te drejtat e autorit. Ne respektojme te drejten e autorit dhe per cdo material te huazuar kemi dhene kredite e duhura autorit. Qe te kopjoni materialet tona, duhet te merrni pelqimin e administratorit. Mund te na kontaktoni tek webmaster@albasoul.com.