Miresevini tek Shpirti i Shqiptarit
  Rregjistrohu
 
 
 
 
 
 
 
 

  Thenie-Proverba
Dashurohet vetem ajo qe nuk kihet.
--- Marcel Proust

  Reklama

  Menuja

Anetaret
· Hyrje
· Llogaria ime
· Mesazhet
· Administrimi
· Dua ndihme
· Largohu

Komuniteti
· Te rejat
· Anetaret
· Donatoret
· Sondazhe
· Temat
· Seksionet
· Kontributi juaj
· Kryelista
· Kryeartikujt
· Foto kompjuteri

Programe
· Muzika
· Letersia
· Historia
· Forum
· Chat
· Email
· Galeria

Temat
· Albasoul
· Art
· Chat
· Demokraci
· Elita
· Emigracion
· Feja
· Forum
· Gjuha
· Histori
· Humor
· Internet
· Intimitet
· Kombi
· Kulture
· Kuzhina
· Lajme
· Letersi
· Muzika
· Njoftime
· Politike
· Shendeti
· Sport
· Urime

Sherbime
· Rekomandime
· Pyetesori
· Statistikat
· Fjalor
· Arkiva
· Kerko

  Vizitoret e castit?
Kemi 153 vizitor(e) dhe 0 anetar(e) ne faqe ne kete moment.

Ju jeni vizitor anonim. Mund te rregjistroheni ne cast falas duke klikuar ketu


  Perkujtimore
Nje dite si kjo ...
Chat :: Albasoul Network, rrjeti i pare kombetar ne IRC
Postuar nga: Albo

Chat Ju njoftojme se me ne fund kemi arritur te realizojme rrjetin e pare kombetar shqiptar ne IRC qe eshte nje rrjet profesional dhe shume komod per vizitoret tane.

Rrjeti yne perbehet nga 5 servera qe mbajne emrat e 5 krahinave te Shqiperise, te lidhur me njeri tjetrin. Ne kete menyre te gjithe shqiptaret nga te gjitha krahinat e Shqiperise nuk kane perse qendrojne te ndare neper serverat e tyre lokale, por te bashkuar ne nje rrjet te madh IRC.

Si cdo sherbim qe Albasoul ka mundesuar, ai eshte falas, teper profesional dhe gjitheperfshires jo vetem per nje grup te caktuar shqiptaresh, por per te gjithe shqiptaret nga te gjitha krahinat e Shqiperise dhe nga cdo cep i botes.

Per ata qe nuk e dine, IRC eshte menyra me popullore e komunikimit ne Internet ku vizitore anembane botes mblidhen ne nje dhome te caktuar dhe bisedojne me njeri-tjetrin. Ne kete menyre shoqeri te reja krijohen midis vizitoreve qe njihen ne chat. Shembulli me i mire per kete eshte dhoma jone legjendare #shqiperia qe ka plot 6 vjet qe funksionon.

Si te lidheni me Albasoul Network

Per ata qe preferojne te hyjne direkt nga faqja Albasoul mund te klikojne mbi butonin Chat ne krye te faqes. Kjo do tu shpier ne faqen e chatit ku mund te zgjidhni nje pseudonim e te hyni ne chat.

Per ata qe kane nje fare eksperience ne IRC, mund te lidhen me mirc ne kete adrese:

/server irc.albasoul.com

Qe te hyni nga kjo adrese ju duhet qe te shkarkoni e instaloni programin mIRC i cili eshte falas. Se shpejti do tu ofrojme edhe nje skript zyrtar te Albasoul qe eshte ne pune e siper.

Cilat jane adresat e serverave tane ne rrjet?

/server shqiperia.albasoul.com
/server dardania.albasoul.com
/server malesia.albasoul.com
/server ilirida.albasoul.com
/server cameria.albasoul.com

Cilat jane dhomat me te vizituara

#shqiperia
#dardania
#albachat
.......
.. etj.

Bashkepunimi qe ne ofrojme

Stafi yne eshte i perkushtuar ne mirembajtjen e ketij sherbimi dhe gezon nje eksperience te madhe ne kete fushe te pakrahasueshme me asnje rrjet tjere shqiptar.

Administratoret e faqeve shqiptare qe kane deshire te ofrojne kete sherbim nga faqja e tyre ose kane deshire te integrojne ne rrjetin tone sherbimet e tyre ekzistuese, mund te na kontaktojne ne linje ose me email ne adresen webmaster@albasoul.com.

Shqiptare te bashkuar per nje Shqiperi te bashkuar!

Kjo eshte motoja e Albasoul dhe gjithcka qe ne ju ofrojme vertitet rreth kesaj motoje. Qe sot e tutje shqiptaret nga Dardania, Malesia, Ilirida, Shqiperia, Cameria nuk kane perse e kalojne kohen ne Internet te ndare neper serverat e tyre, por te gjithe se bashku tek Albasoul. Ne kete menyre shqiptaret nuk do te ndihen me te huaj per njeri-tjetrin, packa se historia na ka ndare per nje kohe te gjate.

Shihemi ne chat tek Albasoul :)
Stafi


© Albasoul.com 1998-2007
Te gjitha materialet qe serviren ne kete faqe jane origjinale dhe cdo riprodhim i tyre ne cdo forme pa pelqimin tone konsiderohet shkelje ligjore. Jeni te lutur qe te gjithe pa perjashtim te respektoni te drejtat e autorit. Ne respektojme te drejten e autorit dhe per cdo material te huazuar kemi dhene kredite e duhura autorit. Qe te kopjoni materialet tona, duhet te merrni pelqimin e administratorit. Mund te na kontaktoni tek webmaster@albasoul.com.