Miresevini tek Shpirti i Shqiptarit
  Rregjistrohu
 
 
 
 
 
 
 
 

  Thenie-Proverba
Ti besh nje sherbim nje te mjeri eshte nje menyre delikate e te tallurit me fatkeqsine e tjetrit.

--- Ch. Regismanset

  Reklama

  Menuja

Anetaret
· Hyrje
· Llogaria ime
· Mesazhet
· Administrimi
· Dua ndihme
· Largohu

Komuniteti
· Te rejat
· Anetaret
· Donatoret
· Sondazhe
· Temat
· Seksionet
· Kontributi juaj
· Kryelista
· Kryeartikujt
· Foto kompjuteri

Programe
· Muzika
· Letersia
· Historia
· Forum
· Chat
· Email
· Galeria

Temat
· Albasoul
· Art
· Chat
· Demokraci
· Elita
· Emigracion
· Feja
· Forum
· Gjuha
· Histori
· Humor
· Internet
· Intimitet
· Kombi
· Kulture
· Kuzhina
· Lajme
· Letersi
· Muzika
· Njoftime
· Politike
· Shendeti
· Sport
· Urime

Sherbime
· Rekomandime
· Pyetesori
· Statistikat
· Fjalor
· Arkiva
· Kerko

  Vizitoret e castit?
Kemi 62 vizitor(e) dhe 0 anetar(e) ne faqe ne kete moment.

Ju jeni vizitor anonim. Mund te rregjistroheni ne cast falas duke klikuar ketu


  Perkujtimore
Nje dite si kjo ...


2008
Luigj Gurakuqi
Nė 19 shkurt 1879 u lind nė Shkodėr atdhetari Luigj Gurakuqi, studiues, shkrimtar dhe publicist i shquar i Rilindjes sonė Kombėtare, ish-pjesėmarrės nė Kongresin e Manastirit; drejtor i parė i Normales sė Elbasanit; ndėr organizatorėt e Kuvendit Kombėtar tė Vlorės dhe ngritjes sė flamurit nė 28 nėntor 1912-n; pėrkrahės i revolucionit tė qershorit 1924 dhe i qeverisė sė Nolit; gjithashtu edhe autor i veprave: "Abetari i vogėl shqyp", "Vargėzimi n'gjuhėn shqyp", etj.U vra nė Bari nė vitin 1925.

Edmond Landau
Nė 19 shkurt, 1938 u nda nga jeta matematikani gjerman Edmond Landau, i cili hartoi teorinė mbi pikat e veēanta tė funksioneve tė plota, qė mban emrin e tij, si dhe kursin e analizės matematike nė njė logjikė tė saktė.

Andrea Zhid
Nė 19 shkurt 1951 mbylli sytė shkrimtari dhe dramaturgu francez Andrea Zhid, kryevepra e tė cilit mbetet libri biografik "Dostojevskij". Nė vitin 1947 shrimtari u nderua me ēmimin e madh Nobel pėr Letėrsinė.

Knut Hamsun
Nė 19 shkurt 1957 vdiq shkrimtari i madh nobelist - Knut Hamsun, autor i romaneve psikologjike: "Uria", "Misteret", "Viktoria", "Lėngu i tokės", etj.
LISTA E ANTAREVE TE KOMUNITETITPershendesim antarin me te ri te komunitetit:
flam


Komuniteti perbehet nga 15918 antare te rregjistruar deri me sot.


[ Te gjitha |  A |  B |  C |  D |  E |  F |  G |  H |  I |  J |  K |  L |  M |  N ]
[ O |  P |  Q |  R |  S |  T |  U |  V |  W |  X |  Y |  Z |  Te tjeret ]

Rendit sipas: [ emrit te rregjistrimit | emrit te vertete | e-mail | url ]

Emri Emri i vertete E-mail Faqja ne rrjet
viviana81     
vlonjati-vlonjati-vlonjat     
valeriana     
vina     
valbona-zavalani     
visi_toronto    coolvisi@yahoo.com   
Vendetta     
Vendeta     
vallbi     
Vagabondi     
valixxx     
Vampiri     
Venus1521    venus1521@hotmail.com   
ViP007    Albo789@aol.com   
viktorsoraj     
Vagabondja    vagabondja@hotmail.com   
vlora_vlora_m     
vic     
Vani     
vasili     


Faqja e meparshme (5)20 antareve u fillon emri me V (796 Faqe, 20 antare te renditur)Next Page (7)
[ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 ]


© Albasoul.com 1998-2007
Te gjitha materialet qe serviren ne kete faqe jane origjinale dhe cdo riprodhim i tyre ne cdo forme pa pelqimin tone konsiderohet shkelje ligjore. Jeni te lutur qe te gjithe pa perjashtim te respektoni te drejtat e autorit. Ne respektojme te drejten e autorit dhe per cdo material te huazuar kemi dhene kredite e duhura autorit. Qe te kopjoni materialet tona, duhet te merrni pelqimin e administratorit. Mund te na kontaktoni tek webmaster@albasoul.com.