Miresevini tek Shpirti i Shqiptarit
  Rregjistrohu
 
 
 
 
 
 
 
 

  Thenie-Proverba
Turma eshte ajo kafsha elementare, ku instinkti eshte gjithandej , dhe mendimi asgjekundi.
--- Suares

  Reklama

  Menuja

Anetaret
· Hyrje
· Llogaria ime
· Mesazhet
· Administrimi
· Dua ndihme
· Largohu

Komuniteti
· Te rejat
· Anetaret
· Donatoret
· Sondazhe
· Temat
· Seksionet
· Kontributi juaj
· Kryelista
· Kryeartikujt
· Foto kompjuteri

Programe
· Muzika
· Letersia
· Historia
· Forum
· Chat
· Email
· Galeria

Temat
· Albasoul
· Art
· Chat
· Demokraci
· Elita
· Emigracion
· Feja
· Forum
· Gjuha
· Histori
· Humor
· Internet
· Intimitet
· Kombi
· Kulture
· Kuzhina
· Lajme
· Letersi
· Muzika
· Njoftime
· Politike
· Shendeti
· Sport
· Urime

Sherbime
· Rekomandime
· Pyetesori
· Statistikat
· Fjalor
· Arkiva
· Kerko

  Vizitoret e castit?
Kemi 110 vizitor(e) dhe 0 anetar(e) ne faqe ne kete moment.

Ju jeni vizitor anonim. Mund te rregjistroheni ne cast falas duke klikuar ketu


  Perkujtimore
Nje dite si kjo ...


2008
Lidhja Shqiptare e Pejės
Ne 23 janar 1899 nisi punimet Kuvendi i Pejės, nė tė cilin u themelua Lidhja Shqiptare e Pejės ose siē u quajt ndryshe "Besa-Besė", e drejtuar nga atdhetari Haxhi Zeka.

Isa Buletini
Nė 23 janar 1916 u nda nga jeta luftėtari patriot Isa Buletini. Mjaft i ri pati marrė pjesė nė betejėn e Slivovės, mė pas luajti njė rol tė rėndėsishėm nė drejtimin e Lidhjes sė Pejės; mori pjesė nė ngritjen e flamurit nė 28 nėntor 1912; ishte anėtar i pėrfaqėsisė shqiptare nė Konferencėn e Londrės dhe udhėhoqi ēeta luftėtarėsh pėr liri.

Kozma Naska
Nė 23 janar 1944 u vra gjatw luftimeve kundėr pushtuesit nė fshatin Brar tė Tiranės i riu Kozma Naska, Hero i Popullit.

Ernst Abbe
Nė 23 janar 1840 u lind fizikani gjerman Ernst Abbe, i cili punoi nė fushėn e optikės dhe projektoi shumė aparate optike qė i dhanė famė botėrore, veēanwrisht prodhimet optike tė uzinave tė tij Xajs.
LISTA E ANTAREVE TE KOMUNITETITPershendesim antarin me te ri te komunitetit:
flam


Komuniteti perbehet nga 15918 antare te rregjistruar deri me sot.


[ Te gjitha |  A |  B |  C |  D |  E |  F |  G |  H |  I |  J |  K |  L |  M |  N ]
[ O |  P |  Q |  R |  S |  T |  U |  V |  W |  X |  Y |  Z |  Te tjeret ]

Rendit sipas: [ emrit te rregjistrimit | emrit te vertete | e-mail | url ]

Emri Emri i vertete E-mail Faqja ne rrjet
Unikkatil28    free_g28@hotmail.com   
ujkus     
Uves     
uvilli     
uga     
ujku123     
urona    lumja1047@yahoo.com   
united     
umer     
uranshaqiri     
ulpian    ulpiann_pr@hotmail.com   
USARMYMAN    pensakola1@hotmail.com   
ursa     
uarda     
uliam    uliam_3@hotmail.com   
uilla    Whitney.eli@t-online.de   
ujkumalit1     
universsi_     
ujkustllave     
ujmali     


Faqja e meparshme (4)20 antareve u fillon emri me U (796 Faqe, 20 antare te renditur)Next Page (6)
[ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 ]


© Albasoul.com 1998-2007
Te gjitha materialet qe serviren ne kete faqe jane origjinale dhe cdo riprodhim i tyre ne cdo forme pa pelqimin tone konsiderohet shkelje ligjore. Jeni te lutur qe te gjithe pa perjashtim te respektoni te drejtat e autorit. Ne respektojme te drejten e autorit dhe per cdo material te huazuar kemi dhene kredite e duhura autorit. Qe te kopjoni materialet tona, duhet te merrni pelqimin e administratorit. Mund te na kontaktoni tek webmaster@albasoul.com.