Miresevini tek Shpirti i Shqiptarit
  Rregjistrohu
 
 
 
 
 
 
 
 

  Thenie-Proverba
Autoret me origjinal te sotem nuk jane ata qe sjellin dicka te re, por ata qe dine te thone gjera te njohura sikur ato te mos ishin thene kurrepara tyre.
--- Goethe

  Reklama

  Menuja

Anetaret
· Hyrje
· Llogaria ime
· Mesazhet
· Administrimi
· Dua ndihme
· Largohu

Komuniteti
· Te rejat
· Anetaret
· Donatoret
· Sondazhe
· Temat
· Seksionet
· Kontributi juaj
· Kryelista
· Kryeartikujt
· Foto kompjuteri

Programe
· Muzika
· Letersia
· Historia
· Forum
· Chat
· Email
· Galeria

Temat
· Albasoul
· Art
· Chat
· Demokraci
· Elita
· Emigracion
· Feja
· Forum
· Gjuha
· Histori
· Humor
· Internet
· Intimitet
· Kombi
· Kulture
· Kuzhina
· Lajme
· Letersi
· Muzika
· Njoftime
· Politike
· Shendeti
· Sport
· Urime

Sherbime
· Rekomandime
· Pyetesori
· Statistikat
· Fjalor
· Arkiva
· Kerko

  Vizitoret e castit?
Kemi 75 vizitor(e) dhe 0 anetar(e) ne faqe ne kete moment.

Ju jeni vizitor anonim. Mund te rregjistroheni ne cast falas duke klikuar ketu


  Perkujtimore
Nje dite si kjo ...


2008
Lidhja Shqiptare e Pejės
Ne 23 janar 1899 nisi punimet Kuvendi i Pejės, nė tė cilin u themelua Lidhja Shqiptare e Pejės ose siē u quajt ndryshe "Besa-Besė", e drejtuar nga atdhetari Haxhi Zeka.

Isa Buletini
Nė 23 janar 1916 u nda nga jeta luftėtari patriot Isa Buletini. Mjaft i ri pati marrė pjesė nė betejėn e Slivovės, mė pas luajti njė rol tė rėndėsishėm nė drejtimin e Lidhjes sė Pejės; mori pjesė nė ngritjen e flamurit nė 28 nėntor 1912; ishte anėtar i pėrfaqėsisė shqiptare nė Konferencėn e Londrės dhe udhėhoqi ēeta luftėtarėsh pėr liri.

Kozma Naska
Nė 23 janar 1944 u vra gjatw luftimeve kundėr pushtuesit nė fshatin Brar tė Tiranės i riu Kozma Naska, Hero i Popullit.

Ernst Abbe
Nė 23 janar 1840 u lind fizikani gjerman Ernst Abbe, i cili punoi nė fushėn e optikės dhe projektoi shumė aparate optike qė i dhanė famė botėrore, veēanwrisht prodhimet optike tė uzinave tė tij Xajs.
LISTA E ANTAREVE TE KOMUNITETITPershendesim antarin me te ri te komunitetit:
flam


Komuniteti perbehet nga 15918 antare te rregjistruar deri me sot.


[ Te gjitha |  A |  B |  C |  D |  E |  F |  G |  H |  I |  J |  K |  L |  M |  N ]
[ O |  P |  Q |  R |  S |  T |  U |  V |  W |  X |  Y |  Z |  Te tjeret ]

Rendit sipas: [ emrit te rregjistrimit | emrit te vertete | e-mail | url ]

Emri Emri i vertete E-mail Faqja ne rrjet

Asnje antari nuk i fillon emri me U


© Albasoul.com 1998-2007
Te gjitha materialet qe serviren ne kete faqe jane origjinale dhe cdo riprodhim i tyre ne cdo forme pa pelqimin tone konsiderohet shkelje ligjore. Jeni te lutur qe te gjithe pa perjashtim te respektoni te drejtat e autorit. Ne respektojme te drejten e autorit dhe per cdo material te huazuar kemi dhene kredite e duhura autorit. Qe te kopjoni materialet tona, duhet te merrni pelqimin e administratorit. Mund te na kontaktoni tek webmaster@albasoul.com.