Miresevini tek Shpirti i Shqiptarit
  Rregjistrohu
 
 
 
 
 
 
 
 

  Thenie-Proverba
Asnjehere s`kam pasur fat me femrat. Gjithnje ndodh qe budallalleku i tyre e kapercen dashurine time.
--- Leautaud

  Reklama

  Menuja

Anetaret
· Hyrje
· Llogaria ime
· Mesazhet
· Administrimi
· Dua ndihme
· Largohu

Komuniteti
· Te rejat
· Anetaret
· Donatoret
· Sondazhe
· Temat
· Seksionet
· Kontributi juaj
· Kryelista
· Kryeartikujt
· Foto kompjuteri

Programe
· Muzika
· Letersia
· Historia
· Forum
· Chat
· Email
· Galeria

Temat
· Albasoul
· Art
· Chat
· Demokraci
· Elita
· Emigracion
· Feja
· Forum
· Gjuha
· Histori
· Humor
· Internet
· Intimitet
· Kombi
· Kulture
· Kuzhina
· Lajme
· Letersi
· Muzika
· Njoftime
· Politike
· Shendeti
· Sport
· Urime

Sherbime
· Rekomandime
· Pyetesori
· Statistikat
· Fjalor
· Arkiva
· Kerko

  Vizitoret e castit?
Kemi 103 vizitor(e) dhe 0 anetar(e) ne faqe ne kete moment.

Ju jeni vizitor anonim. Mund te rregjistroheni ne cast falas duke klikuar ketu


  Perkujtimore
Nje dite si kjo ...


2008
Sander Prosi
Nė 16 janar 1920 u lind nė Tiranė njėri nga aktorėt mė tė mirė tė skenės dhe ekranit shqiptar, Sandėr Prosi, Artist i Popullit, i cili realizoi mbi 100 role, nga kėto 30 nė kinematografi, ku spikasin rolet historike: Ismail Qemali dhe Dhaskal Todri. Vdiq nė vitin 1985 nė Durrės.

"Ylli i Mengjesit"
Nė 18 janar 1909u krijua nė Korēė shoqėria e parė e vajzave "Ylli i mėngjesit", e kryesur nga atdhetarja Parashqevi Qiriazi. Kjo shoqėri luajti njė rol tė rėndėsishėm pėr zhvillimin e femrės shqiptare dhe aktivizimin e saj nė jetėn shoqėrore.

Vitorio Alfieri
Nė 16 janar 1749 u lind poeti dhe dramaturgu italian Vitorio Alfieri, krijuesi i tragjedisė klasike italiane, autor i veprave: "Virgjili", "Komploti i tė ēmendurit", "Bruti Junior",etj.

Leo Delib
Nė 16 janar 1891 u lind kompozitori i madh francez Leo Delib. Pati njė karrierė tė gjatė muzikore, qė e nisi si organizt nė njė nga kishat e Parisit pėr t'u bėrė mjeshtėr kori e mė pas kompozitor i suksesshėm i mjaft operave dhe baleteve tė njohura: "Pėrroi", "Kopelja", "Silva", etj.
LISTA E ANTAREVE TE KOMUNITETITPershendesim antarin me te ri te komunitetit:
flam


Komuniteti perbehet nga 15918 antare te rregjistruar deri me sot.


[ Te gjitha |  A |  B |  C |  D |  E |  F |  G |  H |  I |  J |  K |  L |  M |  N ]
[ O |  P |  Q |  R |  S |  T |  U |  V |  W |  X |  Y |  Z |  Te tjeret ]

Rendit sipas: [ emrit te rregjistrimit | emrit te vertete | e-mail | url ]

Emri Emri i vertete E-mail Faqja ne rrjet
UNĖ/JAM/ĖNDRRA/JOTE     
Uendid     
uomoragno    gatamorta@yahoo.com   
user666     
une86     
ujeza     
urimdedja     
urimi     
ujku..kafshon     
unlistedmovie_girl     
uran     
URI     
uka    bajramuka93@hotmail.com   
ulqin    landi0072@aol.com   
U2     
ulkonja     
UnjamTiSje     
urithi     
UNBEKANNT     
ujiftohte     


Faqja e meparshme (3)20 antareve u fillon emri me U (796 Faqe, 20 antare te renditur)Next Page (5)
[ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 ]


© Albasoul.com 1998-2007
Te gjitha materialet qe serviren ne kete faqe jane origjinale dhe cdo riprodhim i tyre ne cdo forme pa pelqimin tone konsiderohet shkelje ligjore. Jeni te lutur qe te gjithe pa perjashtim te respektoni te drejtat e autorit. Ne respektojme te drejten e autorit dhe per cdo material te huazuar kemi dhene kredite e duhura autorit. Qe te kopjoni materialet tona, duhet te merrni pelqimin e administratorit. Mund te na kontaktoni tek webmaster@albasoul.com.