Miresevini tek Shpirti i Shqiptarit
  Rregjistrohu
 
 
 
 
 
 
 
 

  Thenie-Proverba
Cdo mendim qe zgjat eshte kontradikte, cdo dashuri qe zgjat eshte urrejtje, cdo sinqeritet qe zgjat eshte genjeshter, cdo drejtesi qe zgjat eshte padrejetesi, cdo lumturi qe zgjat eshte fatkeqesi.
--- Schwob

  Reklama

  Menuja

Anetaret
· Hyrje
· Llogaria ime
· Mesazhet
· Administrimi
· Dua ndihme
· Largohu

Komuniteti
· Te rejat
· Anetaret
· Donatoret
· Sondazhe
· Temat
· Seksionet
· Kontributi juaj
· Kryelista
· Kryeartikujt
· Foto kompjuteri

Programe
· Muzika
· Letersia
· Historia
· Forum
· Chat
· Email
· Galeria

Temat
· Albasoul
· Art
· Chat
· Demokraci
· Elita
· Emigracion
· Feja
· Forum
· Gjuha
· Histori
· Humor
· Internet
· Intimitet
· Kombi
· Kulture
· Kuzhina
· Lajme
· Letersi
· Muzika
· Njoftime
· Politike
· Shendeti
· Sport
· Urime

Sherbime
· Rekomandime
· Pyetesori
· Statistikat
· Fjalor
· Arkiva
· Kerko

  Vizitoret e castit?
Kemi 109 vizitor(e) dhe 0 anetar(e) ne faqe ne kete moment.

Ju jeni vizitor anonim. Mund te rregjistroheni ne cast falas duke klikuar ketu


  Perkujtimore
Nje dite si kjo ...


2008
Viktor Eftimiu
Nė 21 janar 1886 u lind nė Boboshticė tė Korēės Viktor Eftimiu, shkrimtar e dramaturg, njėri nga krijuesit mė tė shquar tė Rumanisė, ku jetoi, dhe ndėr shkrimtarėt mė tė njohur shqiptarė. Ndėr veprat e tij spikasin: "Skėnderbeu", "Osman Opingaxhiu", "Nusja e kuqe", "Njeriu qė pa vdekjen me sy", etj. Vdiq nė vitin 1972.

Namik Delvina
Nė 21 janar 1933 mbylli sytė Namik Delvina, shkrimtar e publicist, veprimtar i Rilindjes sonė Kombėtare, botues i gazetės "Rilindja shqiptare", "Rilindja e Arbėrisė", si dhe drejtues i gazetės "Ora".

Kamilo Golxhi
Nė 21 janar 1926 u nda nga jeta histologu italian Kamilo Golxhi, autor i veprės themelore mbi histologjinė e sistemit nervor. Gjithashtu ai pėrpunoi edhe metodėn e pėrgatitjes sė preparateve tė indeve nervore, si dhe zbuloi dy tipe qelizash nervore. Pėr tė gjitha kėto u nderua me ēmimin e madh Nobel.

Junior Uells
Nė 21 janar 1998 mbylli sytė nė moshėn 63-vjeēare Junior Uells, i cilėsuar si mbreti i sazes sė gojės, kėngėtar , simbol i bluzit modern.
LISTA E ANTAREVE TE KOMUNITETITPershendesim antarin me te ri te komunitetit:
flam


Komuniteti perbehet nga 15918 antare te rregjistruar deri me sot.


[ Te gjitha |  A |  B |  C |  D |  E |  F |  G |  H |  I |  J |  K |  L |  M |  N ]
[ O |  P |  Q |  R |  S |  T |  U |  V |  W |  X |  Y |  Z |  Te tjeret ]

Rendit sipas: [ emrit te rregjistrimit | emrit te vertete | e-mail | url ]

Emri Emri i vertete E-mail Faqja ne rrjet
albani     
EDI     
BURIMMATI     
ledi     
Dr|n|     
ARIAN     
edioncenko     
cimi     
bledarselmani     
sonila     
lola     
sidorela     
Eri     
Tina02     
Shqiponja     
goodgirl13     
aaa     
mel     
jamune     
silverhacker    http:// 


Faqja e meparshme (24)20 antareve u fillon emri me Te gjitha (796 Faqe, 20 antare te renditur)Next Page (26)
[ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 ]


© Albasoul.com 1998-2007
Te gjitha materialet qe serviren ne kete faqe jane origjinale dhe cdo riprodhim i tyre ne cdo forme pa pelqimin tone konsiderohet shkelje ligjore. Jeni te lutur qe te gjithe pa perjashtim te respektoni te drejtat e autorit. Ne respektojme te drejten e autorit dhe per cdo material te huazuar kemi dhene kredite e duhura autorit. Qe te kopjoni materialet tona, duhet te merrni pelqimin e administratorit. Mund te na kontaktoni tek webmaster@albasoul.com.