Miresevini tek Shpirti i Shqiptarit
  Rregjistrohu
 
 
 
 
 
 
 
 

  Thenie-Proverba
Gati c’do lidhje fillon dhe vazhdon ne formen e nje perfitimi te dyanshem. Shkembim mendor apo fizik, i cili perfundon kur njera nga palet nuk ka me c’fare te jape.
--- W.H. Auden

  Reklama

  Menuja

Anetaret
· Hyrje
· Llogaria ime
· Mesazhet
· Administrimi
· Dua ndihme
· Largohu

Komuniteti
· Te rejat
· Anetaret
· Donatoret
· Sondazhe
· Temat
· Seksionet
· Kontributi juaj
· Kryelista
· Kryeartikujt
· Foto kompjuteri

Programe
· Muzika
· Letersia
· Historia
· Forum
· Chat
· Email
· Galeria

Temat
· Albasoul
· Art
· Chat
· Demokraci
· Elita
· Emigracion
· Feja
· Forum
· Gjuha
· Histori
· Humor
· Internet
· Intimitet
· Kombi
· Kulture
· Kuzhina
· Lajme
· Letersi
· Muzika
· Njoftime
· Politike
· Shendeti
· Sport
· Urime

Sherbime
· Rekomandime
· Pyetesori
· Statistikat
· Fjalor
· Arkiva
· Kerko

  Vizitoret e castit?
Kemi 62 vizitor(e) dhe 0 anetar(e) ne faqe ne kete moment.

Ju jeni vizitor anonim. Mund te rregjistroheni ne cast falas duke klikuar ketu


  Perkujtimore
Nje dite si kjo ...


2008
Naim Frashėri
Nė 25 maj 1846 u lind nė Frashėr tė Pėrmetit Naim Frashėri, pėrfaqėsuesi mė i madh i Rilindjes sonė kombėtare, poet e shkrimtar, autor i veprės "Lulet e verės", "Historia e Skėnderbeut", etj; i poezive tė mrekullueshme: "Fjalėt e qiririt", "Gjuha jonė", "Lulėkuqja", si dhe sė pavdekshmes, himn pėr natyrėn shqiptare, poemės madhore "Bagėti e Bujqėsi". Vdiq nė vitin 1900.
Margaret Forester
Nė 25 maj u lind shkrimtarja angleze Margaret Forester. U shqua veēanėrisht pėr bibliografitė qė shkroi. Ndėr veprat e saj mė tė mira spikasin: "Parku", "Kėnaqėsia e damės", "Nėnė, a mė dėgjon?". etj.

Festa kombėtare e Argjentinės
25 Maji ėshtė festa kombėtare e Argjentinės, e cila pėrkon me ditėn e revolucionit tė kėtij vendi(1810).

Festa kombėtare e Jordanisė
25 Maji ėshtė festa kombėtare e Jordanisė
LISTA E ANTAREVE TE KOMUNITETITPershendesim antarin me te ri te komunitetit:
flam


Komuniteti perbehet nga 15918 antare te rregjistruar deri me sot.


[ Te gjitha |  A |  B |  C |  D |  E |  F |  G |  H |  I |  J |  K |  L |  M |  N ]
[ O |  P |  Q |  R |  S |  T |  U |  V |  W |  X |  Y |  Z |  Te tjeret ]

Rendit sipas: [ emrit te rregjistrimit | emrit te vertete | e-mail | url ]

Emri Emri i vertete E-mail Faqja ne rrjet
Perparim  Perparim  janiatha@hotmail.com  http://gregdrgbb 
paulin  Paulin Ndoj  ndoj@albasoul.com  http://http:// 
Pidocchio  Mario  mario76@freepass.it  http://http:// 
paldukagjini    palnika@yahoo.de  http://http:// 
P-FaRm  P-FaRm  http://http:// 
Prishtinasi1982    http://http:// 
Patris  Patris  http://http:// 
pressmv  pressmv  bekimislami@yahoo.co.uk  http://www.albanianmail.co.k 
papastath      http://www.albasoul.com 
Pr|sHt|nA_BoY  Pr|sHt|nA_BoY  prishtina_boy@2die4.com  http://www.EsadiWEB.cjb.net 
pasioni  pasioni  http://www.pasioni.com 
pekomeri  Petrit Metohu  pmetohu@kash-alb.org  http://www.pekomeri.com 
Permetari-bxl  Mario  http://www.sofra-permetare.tk 
Profesori  sengle_M_CT_USA  Titi66@hot mail.com  http://wwwalbasoul.com 


Faqja e meparshme (25)14 antareve u fillon emri me P (796 Faqe, 14 antare te renditur)Next Page (27)
[ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 ]


© Albasoul.com 1998-2007
Te gjitha materialet qe serviren ne kete faqe jane origjinale dhe cdo riprodhim i tyre ne cdo forme pa pelqimin tone konsiderohet shkelje ligjore. Jeni te lutur qe te gjithe pa perjashtim te respektoni te drejtat e autorit. Ne respektojme te drejten e autorit dhe per cdo material te huazuar kemi dhene kredite e duhura autorit. Qe te kopjoni materialet tona, duhet te merrni pelqimin e administratorit. Mund te na kontaktoni tek webmaster@albasoul.com.