Miresevini tek Shpirti i Shqiptarit
  Rregjistrohu
 
 
 
 
 
 
 
 

  Thenie-Proverba
Tė paaftėt gjejnė pretekse, tė aftėt mėsojnė dhe reagojnė.
--- I/e panjohur

  Reklama

  Menuja

Anetaret
· Hyrje
· Llogaria ime
· Mesazhet
· Administrimi
· Dua ndihme
· Largohu

Komuniteti
· Te rejat
· Anetaret
· Donatoret
· Sondazhe
· Temat
· Seksionet
· Kontributi juaj
· Kryelista
· Kryeartikujt
· Foto kompjuteri

Programe
· Muzika
· Letersia
· Historia
· Forum
· Chat
· Email
· Galeria

Temat
· Albasoul
· Art
· Chat
· Demokraci
· Elita
· Emigracion
· Feja
· Forum
· Gjuha
· Histori
· Humor
· Internet
· Intimitet
· Kombi
· Kulture
· Kuzhina
· Lajme
· Letersi
· Muzika
· Njoftime
· Politike
· Shendeti
· Sport
· Urime

Sherbime
· Rekomandime
· Pyetesori
· Statistikat
· Fjalor
· Arkiva
· Kerko

  Vizitoret e castit?
Kemi 109 vizitor(e) dhe 0 anetar(e) ne faqe ne kete moment.

Ju jeni vizitor anonim. Mund te rregjistroheni ne cast falas duke klikuar ketu


  Perkujtimore
Nje dite si kjo ...


2008
Marko Boēari
Nė 9 gusht 1823 u vra Marko Boēari, komandant suliot, hero i luftės pėr pavarėsinė ė Greqisė, i cili u dallua pėr trimėri dhe aftėsi ushtarake nė mbrojtjen e Janinės e u mbiquajt madje "Shqiponja e Sulit". Gjithashtu Boēari la si trashėgimi njė fjalor greqisht-shqip me 1464 fjalė.

Beteja e Leningradit
Nė 9 gusht 1944 pas 900 ditėsh nė njė rrethim tė egėr, banorėt e Leningradit (sot Pjetėrburg) nė Rusi mundėn ta shpėrthenin bllokadėn, duke u hedhur nė kundėrsulm ndaj forcave tė Vermahtit hitlerian, qė i sprapsėn rreth 2km larg mureve tė qytetit, duke shėnuar kėshtu njė nga ngjarjet mė tė rėndėsishme tė Luftės sė Dytė Botėrore.

Solomon Kutner
Nė 9 gusht 1903 lindi pianisti klasik Solomon Kutner, i cili debutoi nė skenė shumė i vogėl, vetėm 10 vjeē, me njė koncert tė Ēajkovskit pėr tė vazhduar me njė karrierė tė suksesshme, por qė pėr fat tė keq u ndėrpre nė vitin 1965 kur mjeshtri pėsoi njė paralizė.

Tomazo Landolfi
Ne 9 gusht 1908 lindi shkrimtari i njohur italian Tomazo Landolfi, qė ishte dhe dramaturg e kritik letrar, autor i veprave: "Gurėt e Hėnės", "Dashuri e kohės sonė", "Muajt", etj.
LISTA E ANTAREVE TE KOMUNITETITPershendesim antarin me te ri te komunitetit:
flam


Komuniteti perbehet nga 15918 antare te rregjistruar deri me sot.


[ Te gjitha |  A |  B |  C |  D |  E |  F |  G |  H |  I |  J |  K |  L |  M |  N ]
[ O |  P |  Q |  R |  S |  T |  U |  V |  W |  X |  Y |  Z |  Te tjeret ]

Rendit sipas: [ emrit te rregjistrimit | emrit te vertete | e-mail | url ]

Emri Emri i vertete E-mail Faqja ne rrjet
lauramail    http://http:// 
LuScIoUs_BaBe     
liqeni     
lulo     
lesley     
lori69     
lori88     
lalii    badushibobs@aol.com   
liamsi     
Lei     
lady_x     
lirimi    lirimi_pr@hotmail.com   
lui     
losh     
lucio    tano349@hotmail.com   
lenart     
lush     
lunatic     
lirie     
ledi18gr    ledi18gr@yahoo.com   


Faqja e meparshme (21)20 antareve u fillon emri me L (796 Faqe, 20 antare te renditur)Next Page (23)
[ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 ]


© Albasoul.com 1998-2007
Te gjitha materialet qe serviren ne kete faqe jane origjinale dhe cdo riprodhim i tyre ne cdo forme pa pelqimin tone konsiderohet shkelje ligjore. Jeni te lutur qe te gjithe pa perjashtim te respektoni te drejtat e autorit. Ne respektojme te drejten e autorit dhe per cdo material te huazuar kemi dhene kredite e duhura autorit. Qe te kopjoni materialet tona, duhet te merrni pelqimin e administratorit. Mund te na kontaktoni tek webmaster@albasoul.com.