Miresevini tek Shpirti i Shqiptarit
  Rregjistrohu
 
 
 
 
 
 
 
 

  Thenie-Proverba
I pasur behesh me dituri jo me pasuri; i mencur behesh me mend jo me moshe.
--- Populli

  Reklama

  Menuja

Anetaret
· Hyrje
· Llogaria ime
· Mesazhet
· Administrimi
· Dua ndihme
· Largohu

Komuniteti
· Te rejat
· Anetaret
· Donatoret
· Sondazhe
· Temat
· Seksionet
· Kontributi juaj
· Kryelista
· Kryeartikujt
· Foto kompjuteri

Programe
· Muzika
· Letersia
· Historia
· Forum
· Chat
· Email
· Galeria

Temat
· Albasoul
· Art
· Chat
· Demokraci
· Elita
· Emigracion
· Feja
· Forum
· Gjuha
· Histori
· Humor
· Internet
· Intimitet
· Kombi
· Kulture
· Kuzhina
· Lajme
· Letersi
· Muzika
· Njoftime
· Politike
· Shendeti
· Sport
· Urime

Sherbime
· Rekomandime
· Pyetesori
· Statistikat
· Fjalor
· Arkiva
· Kerko

  Vizitoret e castit?
Kemi 83 vizitor(e) dhe 0 anetar(e) ne faqe ne kete moment.

Ju jeni vizitor anonim. Mund te rregjistroheni ne cast falas duke klikuar ketu


  Perkujtimore
Nje dite si kjo ...


2008
Gazeta "Pellazgu"
Nė 1 mars 1907 doli nė Kajro numri i parė i gazetės "Pellazgu", nėn kujdesin e patriotit Sami Kulla (Prizreni). Ishte e pėrjavshme politike e shoqėrore, e shkruar nė dy dialektet e shqipes.

Xhevahir Spahiu
Nė 1 mars 1945 u lind nė Skrapar poeti i njohur Xhevahir Spahiu, autor i mjaft vėllimeve me poezi: "Vdekja e perėndive", "Te rrėnja e fjalės", "Nesėr jam aty", etj si dhe librave pėr fėmijė: "Zambakėt e Mamicės", "Ekrani i kaltėr", Dielli i lodrave", etj.

Jakov van Hof
Nė 1 mars 1911 u nda nga jeta Jakov van Hof, kimist holandez, njėri nga themeluesit e kimisė fizike bashkėkohore dhe autor i teorisė mbi vendosjen hapėsirore tė atomeve nė bashkėsi molekulare, si dhe i ligjit tė presionit azmotik ose siē quhet ndryshe "Ligji Van Hof", pwr tw cilat shkencėtari u nderua me ēmimin e madh Nobel.

Gabriele d'Anuncio
Nė 1 mars 1938 mbylli sytė poeti dhe shkrimtari italian Gabriele d'Anuncio, nw krijimtarinw e tw cilit spikasin: pėrmbledhja me poezi "Kėnga e re", "Triumfi i vdekjes", "Fedra", romanin "Kėnaqėsi", autobiografi "100 dhe 100 dhe 100 faqe tė librit tė fshehtė tė Gabriele d'Anuncios", etj.
LISTA E ANTAREVE TE KOMUNITETITPershendesim antarin me te ri te komunitetit:
flam


Komuniteti perbehet nga 15918 antare te rregjistruar deri me sot.


[ Te gjitha |  A |  B |  C |  D |  E |  F |  G |  H |  I |  J |  K |  L |  M |  N ]
[ O |  P |  Q |  R |  S |  T |  U |  V |  W |  X |  Y |  Z |  Te tjeret ]

Rendit sipas: [ emrit te rregjistrimit | emrit te vertete | e-mail | url ]

Emri Emri i vertete E-mail Faqja ne rrjet
kapiteni     
kristaqjovani     
kartolina     
kleo     
kozma     
koz     
Katrina     
kacamisri     
klodjan     
kenan     
kujtim.topciu     
Klaurenc     
kujtim.top     
KOPUKU     
ketri     
kryetare002     
kujtim.76     
kimo     
kevushi     
klement     


Faqja e meparshme (4)20 antareve u fillon emri me K (796 Faqe, 20 antare te renditur)Next Page (6)
[ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 ]


© Albasoul.com 1998-2007
Te gjitha materialet qe serviren ne kete faqe jane origjinale dhe cdo riprodhim i tyre ne cdo forme pa pelqimin tone konsiderohet shkelje ligjore. Jeni te lutur qe te gjithe pa perjashtim te respektoni te drejtat e autorit. Ne respektojme te drejten e autorit dhe per cdo material te huazuar kemi dhene kredite e duhura autorit. Qe te kopjoni materialet tona, duhet te merrni pelqimin e administratorit. Mund te na kontaktoni tek webmaster@albasoul.com.