Miresevini tek Shpirti i Shqiptarit
  Rregjistrohu
 
 
 
 
 
 
 
 

  Thenie-Proverba
Nje here duke marre nje vendim, duhen mbyllur veshet ndaj argumenteve te kunderta me te mira. Kjo tregon nje karakter te forte. Me raste, pra, duhet mashtruar vullneti deri ne budallallek.
--- Nietzsche

  Reklama

  Menuja

Anetaret
· Hyrje
· Llogaria ime
· Mesazhet
· Administrimi
· Dua ndihme
· Largohu

Komuniteti
· Te rejat
· Anetaret
· Donatoret
· Sondazhe
· Temat
· Seksionet
· Kontributi juaj
· Kryelista
· Kryeartikujt
· Foto kompjuteri

Programe
· Muzika
· Letersia
· Historia
· Forum
· Chat
· Email
· Galeria

Temat
· Albasoul
· Art
· Chat
· Demokraci
· Elita
· Emigracion
· Feja
· Forum
· Gjuha
· Histori
· Humor
· Internet
· Intimitet
· Kombi
· Kulture
· Kuzhina
· Lajme
· Letersi
· Muzika
· Njoftime
· Politike
· Shendeti
· Sport
· Urime

Sherbime
· Rekomandime
· Pyetesori
· Statistikat
· Fjalor
· Arkiva
· Kerko

  Vizitoret e castit?
Kemi 71 vizitor(e) dhe 0 anetar(e) ne faqe ne kete moment.

Ju jeni vizitor anonim. Mund te rregjistroheni ne cast falas duke klikuar ketu


  Perkujtimore
Nje dite si kjo ...


2008
Dervish Hekali
Nė 12 prill 1944 u vra nė pėrpjekje me forcat pushtuese, veprimtari i Luftės sė Madhe Antifashiste, Dervish Hekali, Hero i Popullit.

Spiro Floqi
Nė 12 prill 1983 mbylli sytė Spiro Floqi, studiues e gjuhėtar, i cili u mor veēanėrisht me sintaksėn dhe dialektet e gjuhės shqipe; hartoi tekste e monografi, siē wshtw monografia pėr tė folmen jugore tė krahinės sė Dangėllisė, qė ėshtė edhe ndėr tė folmet-bazė tė gjuhės sė Rilindjes.

Fjodor Shaljapin
Nė 12 prill 1938 u nda nga jeta kėngėtari rus Fjodor Shaljapin, njėri nga basėt mė tė shquar tė botės, i cili shkėlqeu nė skenėn e vendit tė tij dhe nw skenat mw tw mira botwrore me rolet e protagonistėve nė operat e njohura: "Ivan Suzanin", "Boris Godunov", " Faust", "Berberi i Seviljes", "Karmen", "Don Kishoti", etj.

Anija kozmike "Vostok"
Nė 12 prill 1961 anija kozmike "Vostok" e drejtuar nga astronauti sovjetik Jurij Gagarin, kreu fluturimin e parė orbital nė botė. Kėshtu nisi epoka e fluturimeve kozmike dhe Gagarin u bė njeriu i parė qė fluturoi nė Kozmos.

Dita Ndėrkombėtare e Aviacionit Kozmik
12 prilli ėshtė Dita Ndėrkombėtare e Aviacionit Kozmik
LISTA E ANTAREVE TE KOMUNITETITPershendesim antarin me te ri te komunitetit:
flam


Komuniteti perbehet nga 15918 antare te rregjistruar deri me sot.


[ Te gjitha |  A |  B |  C |  D |  E |  F |  G |  H |  I |  J |  K |  L |  M |  N ]
[ O |  P |  Q |  R |  S |  T |  U |  V |  W |  X |  Y |  Z |  Te tjeret ]

Rendit sipas: [ emrit te rregjistrimit | emrit te vertete | e-mail | url ]

Emri Emri i vertete E-mail Faqja ne rrjet
bprofessional     
BessyX     
billi     
bardha     
BETERRI    ilyrianman@hotmail.com   
blertashantiri    life_4@hotmail.com   
badigardi     
BoraD     
BloodyDeath     
babi     
Biti     
bora_love     
Besir    besir_ab@hotmail.com   
boboedvin     
Bloody^Gurl    teuta_bajrami@hotmail.com   
BEKIMI-     
bersi100     
BERTI_blg    berti007@shqiperia.com   
Bergamasco    www@bergamasco.com   
belas    belas17@hotmail.com   


Faqja e meparshme (29)20 antareve u fillon emri me B (796 Faqe, 20 antare te renditur)Next Page (31)
[ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 ]


© Albasoul.com 1998-2007
Te gjitha materialet qe serviren ne kete faqe jane origjinale dhe cdo riprodhim i tyre ne cdo forme pa pelqimin tone konsiderohet shkelje ligjore. Jeni te lutur qe te gjithe pa perjashtim te respektoni te drejtat e autorit. Ne respektojme te drejten e autorit dhe per cdo material te huazuar kemi dhene kredite e duhura autorit. Qe te kopjoni materialet tona, duhet te merrni pelqimin e administratorit. Mund te na kontaktoni tek webmaster@albasoul.com.