Miresevini tek Shpirti i Shqiptarit
  Rregjistrohu
 
 
 
 
 
 
 
 

  Thenie-Proverba
Nje here duke marre nje vendim, duhen mbyllur veshet ndaj argumenteve te kunderta me te mira. Kjo tregon nje karakter te forte. Me raste, pra, duhet mashtruar vullneti deri ne budallallek.
--- Nietzsche

  Reklama

  Menuja

Anetaret
· Hyrje
· Llogaria ime
· Mesazhet
· Administrimi
· Dua ndihme
· Largohu

Komuniteti
· Te rejat
· Anetaret
· Donatoret
· Sondazhe
· Temat
· Seksionet
· Kontributi juaj
· Kryelista
· Kryeartikujt
· Foto kompjuteri

Programe
· Muzika
· Letersia
· Historia
· Forum
· Chat
· Email
· Galeria

Temat
· Albasoul
· Art
· Chat
· Demokraci
· Elita
· Emigracion
· Feja
· Forum
· Gjuha
· Histori
· Humor
· Internet
· Intimitet
· Kombi
· Kulture
· Kuzhina
· Lajme
· Letersi
· Muzika
· Njoftime
· Politike
· Shendeti
· Sport
· Urime

Sherbime
· Rekomandime
· Pyetesori
· Statistikat
· Fjalor
· Arkiva
· Kerko

  Vizitoret e castit?
Kemi 67 vizitor(e) dhe 0 anetar(e) ne faqe ne kete moment.

Ju jeni vizitor anonim. Mund te rregjistroheni ne cast falas duke klikuar ketu


  Perkujtimore
Nje dite si kjo ...


2008
Dervish Hima
Nė 13 prill 1928 u nda nga jeta atdhetari e publicisti i Rilindjes sonė Kombėtare, Dervish Hima ose Ibrahim Naxhi(qė ėshtė edhe emri i tij i vėrtetė) ;.organizator i Kongresit tė Bukureshtit,; pjesėmarrės nė Kongresin e Napolit ; botues i gazetės "Arnautlluk" neStamboll e mė pas "Albania" nė Zvicėr. Nė 1912-n mori pjesė nė Kuvendin Kombėtar tė Vlorės dhe u zgjodh anėtar i Pleqėsisė, ndwrkohw shkroi e botoi : " Varri i liridashėsve ", " Pasqyra e krimeve tė Sulltanit ", " Njė zė nga burgu nė kohėn e lirė ", etj.

Zhan la Fonten
Nė 13 prill 1695 mbylli sytė poeti kombėtar francez, fabulisti i madh Zhan la Fonten. Studioi pėr drejtėsi, por iu kushtua letėrsisė dhe u bė i famshėm me fabulat qė i pėrmblodhi nė 12 vėllime, tė cilat e bėnė tė njohur pėrtej kufijve tė vendit tė tij si njė nga fabulistėt mė tė mėdhenj tė botės.

Uilliam Xheferson
Nė 13 prill 1743 lindi personaliteti i shquar amerikan, Uilliam Xheferson, iluminist, filozof dhe ideolog, ish-president, njėri nga udhėheqėsit kryesorė tė luftės pėr pavarėsi tė Amerikės sė Veriut dhe autor i Deklaratės sė Pavarėsisė, qė ishte edhe akti historik i cili shpalli shkėputjen e Amerikės sė Veriut nga vartėsia koloniale e Britanisė sė Madhe. Gjithashtu kryesoi lėvizjen demokratike pėr tė futur nė Kushtetutėn amerikane kartėn e tė Drejtave tė Njeriut.

Rihard Asman
Nė 13 prill 1845 u lind arkeologu i shquar gjerman Rihard Asman, i cili ishte ndėr shkencėtarėt e parė qė vėrtetoi ekzistencėn e atmosferės dhe shpiku Psihometrinė.
LISTA E ANTAREVE TE KOMUNITETITPershendesim antarin me te ri te komunitetit:
flam


Komuniteti perbehet nga 15918 antare te rregjistruar deri me sot.


[ Te gjitha |  A |  B |  C |  D |  E |  F |  G |  H |  I |  J |  K |  L |  M |  N ]
[ O |  P |  Q |  R |  S |  T |  U |  V |  W |  X |  Y |  Z |  Te tjeret ]

Rendit sipas: [ emrit te rregjistrimit | emrit te vertete | e-mail | url ]

Emri Emri i vertete E-mail Faqja ne rrjet
asdrenas     
Albislam     
ardiani    ardiani2002@libero.it   
Ajo     
Avdullah     
Artian     
Antonis145    SIVIRI1@YAHOO.GR   
angjel    angjelo@hotmail.com   
aguflono     
aguina     
Arssela_Tironce     
AUSTRALIA    robbiezanardi@hotmail.com   
apori    apori007@hotmail.com   
artgenti     
A.P     
annette    ndoja_1@hotmail.com   
AGRONRUMI    AgronRumi@aol.com   
aidabajrami    aidabajrami@hotmail.com   
Aurela19    aurela.lecini@telekom.de   
ARLI     


Faqja e meparshme (29)20 antareve u fillon emri me A (796 Faqe, 20 antare te renditur)Next Page (31)
[ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 ]


© Albasoul.com 1998-2007
Te gjitha materialet qe serviren ne kete faqe jane origjinale dhe cdo riprodhim i tyre ne cdo forme pa pelqimin tone konsiderohet shkelje ligjore. Jeni te lutur qe te gjithe pa perjashtim te respektoni te drejtat e autorit. Ne respektojme te drejten e autorit dhe per cdo material te huazuar kemi dhene kredite e duhura autorit. Qe te kopjoni materialet tona, duhet te merrni pelqimin e administratorit. Mund te na kontaktoni tek webmaster@albasoul.com.