Miresevini tek Shpirti i Shqiptarit
  Rregjistrohu
 
 
 
 
 
 
 
 

  Thenie-Proverba
Budallai gjen fjalen, por nuk di se kur e ka gjetur, ndersa i zgjuari fjalen e budallait e fut ne xhep.
--- Populli

  Reklama

  Menuja

Anetaret
· Hyrje
· Llogaria ime
· Mesazhet
· Administrimi
· Dua ndihme
· Largohu

Komuniteti
· Te rejat
· Anetaret
· Donatoret
· Sondazhe
· Temat
· Seksionet
· Kontributi juaj
· Kryelista
· Kryeartikujt
· Foto kompjuteri

Programe
· Muzika
· Letersia
· Historia
· Forum
· Chat
· Email
· Galeria

Temat
· Albasoul
· Art
· Chat
· Demokraci
· Elita
· Emigracion
· Feja
· Forum
· Gjuha
· Histori
· Humor
· Internet
· Intimitet
· Kombi
· Kulture
· Kuzhina
· Lajme
· Letersi
· Muzika
· Njoftime
· Politike
· Shendeti
· Sport
· Urime

Sherbime
· Rekomandime
· Pyetesori
· Statistikat
· Fjalor
· Arkiva
· Kerko

  Vizitoret e castit?
Kemi 79 vizitor(e) dhe 0 anetar(e) ne faqe ne kete moment.

Ju jeni vizitor anonim. Mund te rregjistroheni ne cast falas duke klikuar ketu


  Perkujtimore
Nje dite si kjo ...


2008
Demonstrata e bukės Nė 21 shkurt 1936 shpėrtheu nė Korcė demonstrata e madhe e bukės, e cila nė historinė tonė ka hyrė si njė nga revoltat mė tė medha popullore.

Andrea Varfi
Nė 21 shkurt 1914 nė Qeparo tė Vlorės u lind Andrea Varfi, njėri ndėr shkrimtarėt pėrparimtarė tė viteve'30 dhe ndėr nismėtarėt pėr krijimin e Lidhjes sė Shkrimtarėve dhe Artistėve tė Shqipėrisė, vepra letrare e tė cilit ėshtė pėrmbledhur nė dy vėllime.

Laze Ferraj Nė 21 shkurt 1944u vra gjatė luftimeve me forcat gjermane nė Vranisht tė Vlorė Laze Ferraj, Hero i Popullit.

Sasha Gitri
Nė 21 shkurt 1885 u lind dramaturgu, aktori dhe regjisori francez Sasha Gitri', me njė karrierė tė filluar qė nė moshėn 5-vjeēare, kur interpretoi sė pari nė skenė, pėr tė vazhduar mė pas si autor qė pati sukses vecanėrisht nė kinematografi me filmat: "Romani i dashurisė dhe i aventurave", "Pastori", "Romani i gėnjeshtarit", etj.
LISTA E ANTAREVE TE KOMUNITETITPershendesim antarin me te ri te komunitetit:
flam


Komuniteti perbehet nga 15918 antare te rregjistruar deri me sot.


[ Te gjitha |  A |  B |  C |  D |  E |  F |  G |  H |  I |  J |  K |  L |  M |  N ]
[ O |  P |  Q |  R |  S |  T |  U |  V |  W |  X |  Y |  Z |  Te tjeret ]

Rendit sipas: [ emrit te rregjistrimit | emrit te vertete | e-mail | url ]

Emri Emri i vertete E-mail Faqja ne rrjet
agronikaj     
Alban_612    albi_albania@hotmail.com   
albanmema     
ascarlet     
arton     
abedini     
adagio     
ad_ko32    ad_ko32@yahho.com   
arife     
adeta    agjepali@yahoo.com   
ARTURIX     
aldina     
alber     
ALBA_MAUSl     
alvin     
astritooss     
ANOGRI    SMARTGRILLO@MSN.COM   
albochick4u    wwe_chick4u@yahoo.com   
aldina2002     
ArdianHasanaj     


Faqja e meparshme (25)20 antareve u fillon emri me A (796 Faqe, 20 antare te renditur)Next Page (27)
[ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 ]


© Albasoul.com 1998-2007
Te gjitha materialet qe serviren ne kete faqe jane origjinale dhe cdo riprodhim i tyre ne cdo forme pa pelqimin tone konsiderohet shkelje ligjore. Jeni te lutur qe te gjithe pa perjashtim te respektoni te drejtat e autorit. Ne respektojme te drejten e autorit dhe per cdo material te huazuar kemi dhene kredite e duhura autorit. Qe te kopjoni materialet tona, duhet te merrni pelqimin e administratorit. Mund te na kontaktoni tek webmaster@albasoul.com.