Miresevini tek Shpirti i Shqiptarit
  Rregjistrohu
 
 
 
 
 
 
 
 

  Thenie-Proverba
Aktiviteti i gjuhes eshte pergjithesisht i lidhur me pertacine e shpirtit.
--- de Chazal

  Reklama

  Menuja

Anetaret
· Hyrje
· Llogaria ime
· Mesazhet
· Administrimi
· Dua ndihme
· Largohu

Komuniteti
· Te rejat
· Anetaret
· Donatoret
· Sondazhe
· Temat
· Seksionet
· Kontributi juaj
· Kryelista
· Kryeartikujt
· Foto kompjuteri

Programe
· Muzika
· Letersia
· Historia
· Forum
· Chat
· Email
· Galeria

Temat
· Albasoul
· Art
· Chat
· Demokraci
· Elita
· Emigracion
· Feja
· Forum
· Gjuha
· Histori
· Humor
· Internet
· Intimitet
· Kombi
· Kulture
· Kuzhina
· Lajme
· Letersi
· Muzika
· Njoftime
· Politike
· Shendeti
· Sport
· Urime

Sherbime
· Rekomandime
· Pyetesori
· Statistikat
· Fjalor
· Arkiva
· Kerko

  Vizitoret e castit?
Kemi 56 vizitor(e) dhe 0 anetar(e) ne faqe ne kete moment.

Ju jeni vizitor anonim. Mund te rregjistroheni ne cast falas duke klikuar ketu


  Perkujtimore
Nje dite si kjo ...


2008
Kuvendi i Junikut
Nė 21 maj 1912 u mblodh nė Junik njė tubim ku morėn pjesė pėrfaqėsues nga e gjithė krahina e Kosovės, Dibrės, Shkodrės, si dhe nga disa krahina tė Jugut. Ata shqyrtuan programin dhe masat pėr forcmin e mėtejshėm tė kryengritejs sė pėrgjithshme, si dhe paraqitėn kėrkesat pėr caktimin e kufijve tė vendit, vendosja e administratės shqiptare dhe caktimin e gjuhės shqipe me alfabetin kombėtar si gjuhė zyrtare. Ky tubim ka hyrė nė histori si Kuvendi i Junikut.

Iljaz Fishta
Nė 21 maj 1926 lindi nė Shkodėr prof.dr. Iljaz Fishta, studiues, i cili iu kushtua gjurmimeve nė fushėn e ekonomisė dhe pėrgatiti e botoi 11 vėllime pėr kėtė fushė, si dhe mbi 130 artikuj. Gjithashtu pati njė letėrkėmbim tė dendur pėr problemet ekonomike me rreth 30 qendra universitare e studimore tė Europės e Amerikės.

Mėsimi i gjuhės shqipe ne universitetin amerikan
Nė 21 maj 1932 , nė gazetėn "Besa" tė shqiptarėve tė Amerikės, u njoftua nė njė artikull se nė Universitetin e kolumbias tė SHBA-sė, filloi pėr herė tė parė mėsimi i gjuhės shqipe, si dhe u hap njė katedėr pėr gjuhėn shqipe.

Pyetesori[ Bej nje pyetje ]


Kategori: Faqja kryesore -> Dhoma #shqiperia


Pyetje
·  Si mund te behem operator i dhomes se chatit #shqiperia?
·  Nuk di se ku duhet te klikoj per ti cuar mesazhin personit me te cilin dua te bisedoj ne chat?!
·  Sa futem nė chat me nxjerin pėrnjėherė pa arsye. Mund tė mė ndihmoni?
·  Nuk mund te hyj dot ne dhome,a mund te me ndihmoni ju lutem pasi kam dy dite rrjesht qe po perpiqem.Faleminderit!!
·  Si mund te beje kerkese per tu bere AOp ne dhomen #shqiperia .

Pergjigje
·  Si mund te behem operator i dhomes se chatit #shqiperia?

I dashur vizitor pėr mė shumė informacione se si tė bėheni Operator i dhomės #shqiperia shkoni te forumi i Albasoulit dhe klikoni te "Dhoma #Shqiperia IRC" ose pėr tu kursyer kohe shkoni nė kėtė adresė : http://pub76.ezboard.com/falbasoulfrm39.showMessage?topicID=62.topic

Krye


·  Nuk di se ku duhet te klikoj per ti cuar mesazhin personit me te cilin dua te bisedoj ne chat?!

Pėr tė biseduar nė chat me njė person klikojeni emrin e tijė 2 herė dhe do ju hapet njė dritare e re. Aty mund tė bisedoni nė privat me personin qė keni dėshirė.

Krye


·  Sa futem nė chat me nxjerin pėrnjėherė pa arsye. Mund tė mė ndihmoni?

Njė arsye mund tė jetė ngaqė ISP jote do jetė futur nė akick (kur nxiret automatikisht nga kanali). Kjo ėshtė bėrė pėr arsye sigurie ngaqė njė person nga ISP juaj mund tė ketė ofenduar ose zėnė kanalin me shkronja duke bezdisur tė tjerėt vazhdimisht.. Nėqoftėse nuk besoni se kjo mund tė jetė njė nga arsyet dhe doni tė futeni nė chat hyni nė kanalin #ndihme pėr ndihmė mė komandėn /join #ndihme ose na shkruani nė adresėn chatroom@albasoul.com duke na shpjeguar problemin qe ju shqetėson.

Krye


·  Nuk mund te hyj dot ne dhome,a mund te me ndihmoni ju lutem pasi kam dy dite rrjesht qe po perpiqem.Faleminderit!!

Kemi marrė shumė ankesa pėr problemin qė nuk futen dot nė chat. Pėr tė pakėsuar problemet Albasoul ka vendosur dy lloj forma chati. E para ndodhet nė adresėn: http://chat.albasoul.com dhe e dyta ndodhet nė adresėn: http://www.albasoul.com/modules.php?op=modload&name=jIRC&file=index . Nėqoftėse ky problem prapė vazhdon na kontaktoni nė adresėn chatroom@albasoul.com pėr detaje sa mė tė sakta.

Krye


·  Si mund te beje kerkese per tu bere AOp ne dhomen #shqiperia .

Shkoni te forumi ose me shkurt shkoni te kjo adresė : http://pub76.ezboard.com/falbasoulfrm39.showMessage?topicID=62.topic ku do tė gjeni tė gjitha informacionet e duhura pėr tu bėrė AOp nė dhomėn #shqiperia .

Krye

© Albasoul.com 1998-2007
Te gjitha materialet qe serviren ne kete faqe jane origjinale dhe cdo riprodhim i tyre ne cdo forme pa pelqimin tone konsiderohet shkelje ligjore. Jeni te lutur qe te gjithe pa perjashtim te respektoni te drejtat e autorit. Ne respektojme te drejten e autorit dhe per cdo material te huazuar kemi dhene kredite e duhura autorit. Qe te kopjoni materialet tona, duhet te merrni pelqimin e administratorit. Mund te na kontaktoni tek webmaster@albasoul.com.