Miresevini tek Shpirti i Shqiptarit
  Rregjistrohu
 
 
 
 
 
 
 
 

  Thenie-Proverba
E mira duhet kėrkuar, e keqja vjen pa kėrkuar
--- Populli

  Reklama

  Menuja

Anetaret
· Hyrje
· Llogaria ime
· Mesazhet
· Administrimi
· Dua ndihme
· Largohu

Komuniteti
· Te rejat
· Anetaret
· Donatoret
· Sondazhe
· Temat
· Seksionet
· Kontributi juaj
· Kryelista
· Kryeartikujt
· Foto kompjuteri

Programe
· Muzika
· Letersia
· Historia
· Forum
· Chat
· Email
· Galeria

Temat
· Albasoul
· Art
· Chat
· Demokraci
· Elita
· Emigracion
· Feja
· Forum
· Gjuha
· Histori
· Humor
· Internet
· Intimitet
· Kombi
· Kulture
· Kuzhina
· Lajme
· Letersi
· Muzika
· Njoftime
· Politike
· Shendeti
· Sport
· Urime

Sherbime
· Rekomandime
· Pyetesori
· Statistikat
· Fjalor
· Arkiva
· Kerko

  Vizitoret e castit?
Kemi 57 vizitor(e) dhe 0 anetar(e) ne faqe ne kete moment.

Ju jeni vizitor anonim. Mund te rregjistroheni ne cast falas duke klikuar ketu


  Perkujtimore
Nje dite si kjo ...


2008
Kuvendi i Junikut
Nė 21 maj 1912 u mblodh nė Junik njė tubim ku morėn pjesė pėrfaqėsues nga e gjithė krahina e Kosovės, Dibrės, Shkodrės, si dhe nga disa krahina tė Jugut. Ata shqyrtuan programin dhe masat pėr forcmin e mėtejshėm tė kryengritejs sė pėrgjithshme, si dhe paraqitėn kėrkesat pėr caktimin e kufijve tė vendit, vendosja e administratės shqiptare dhe caktimin e gjuhės shqipe me alfabetin kombėtar si gjuhė zyrtare. Ky tubim ka hyrė nė histori si Kuvendi i Junikut.

Iljaz Fishta
Nė 21 maj 1926 lindi nė Shkodėr prof.dr. Iljaz Fishta, studiues, i cili iu kushtua gjurmimeve nė fushėn e ekonomisė dhe pėrgatiti e botoi 11 vėllime pėr kėtė fushė, si dhe mbi 130 artikuj. Gjithashtu pati njė letėrkėmbim tė dendur pėr problemet ekonomike me rreth 30 qendra universitare e studimore tė Europės e Amerikės.

Mėsimi i gjuhės shqipe ne universitetin amerikan
Nė 21 maj 1932 , nė gazetėn "Besa" tė shqiptarėve tė Amerikės, u njoftua nė njė artikull se nė Universitetin e kolumbias tė SHBA-sė, filloi pėr herė tė parė mėsimi i gjuhės shqipe, si dhe u hap njė katedėr pėr gjuhėn shqipe.

Pyetesori[ Bej nje pyetje ]


Kategori: Faqja kryesore -> Forumi Shqiptar


Pyetje
·  Perse duhet te rregjistrohem ne forum?
·  Pasi e kam shkuajtur dicka ne forum, dhe me vone dua te ndryshoje, cfare duhet te beje?
·  Jam munduar 2-3 here te jap pergjigje tek diskutimete e forumit p.sh per temen - Te dashurohesh ne internet dhe Roli i femres ne shoqeri por pa rezultat.
·  Tė nderuar vėllezėr dhe miq!Pėrse nuk mė sqaroni se si duhet tė botoj tek ju poezinė apo humorin tim?Nėse ato nuk u vlejnė asgjė nuk ngjet! Unė lexoj dhe shfletoj me ėndjen mė tė madhe faqet TUAJA!Ju lumtė! Por gjeni pak kohė e mė sqaroni nė detaje
·  A mund te perdor te njejtin llogari nga Albasoul edhe per te hyre ne forum?

Pergjigje
·  Perse duhet te rregjistrohem ne forum?

Nese doni te postoni mendimet tuaja ne forum, duhet qe te keni nje emer te rregjistruar. Si psh, une kam rregjistruar emrin Albasoul dhe kete emer e ruaj me nje fjalekalim qe vetem une e di dhe askush tjeter. Me kete emer mua me jepet e drejta te shkruaj ne kete forum. Emri qe ju mund te rregjistroni e zgjidhni vete, dhe nuk duhet te jete shume i gjate dhe duhet te jete emer shqiptar, pasi ne fund te fundit jemi ne nje forum shqiptar. Jeni te lire te qendroni anonime ose te perdorni emrin tuaj te vertete.

Krye


·  Pasi e kam shkuajtur dicka ne forum, dhe me vone dua te ndryshoje, cfare duhet te beje?

Ne radhe duhet te jeni te identifikuar dhe te shkoni aty ku keni postuar mendimin. Ne anen e djathe ku keni postuar mendimin tuaj, tregohet emri i regjistrimit qe ju keni perdorur per te postuar ate mendim. Poshte emrit jane dy fjale, njera thote "Reply" dhe tjetra thote "Edit". Klikoni te fjala e dyte ku thote "Edit" dhe do ju hapet nje dritare ku ju mund te ndryshoni ate qe keni shprehur.

Krye


·  Jam munduar 2-3 here te jap pergjigje tek diskutimete e forumit p.sh per temen - Te dashurohesh ne internet dhe Roli i femres ne shoqeri por pa rezultat.

Arsya qe nuk keni postuar dot mendimin tuaj do kete qene ngaqe nuk keni regjistruar. Qe te postoni mendime duhet te jeni te regjistruar. Per tu regjistruar shkoni te kjo adrese : http://forumi.albasoul.com/rregjistrohu.htm : dhe provoni te postoni mendimin tuaj prape ne forum reth temave qe ju deshironi.

Krye


·  Tė nderuar vėllezėr dhe miq!Pėrse nuk mė sqaroni se si duhet tė botoj tek ju poezinė apo humorin tim?Nėse ato nuk u vlejnė asgjė nuk ngjet! Unė lexoj dhe shfletoj me ėndjen mė tė madhe faqet TUAJA!Ju lumtė! Por gjeni pak kohė e mė sqaroni nė detaje

Per te postuar humorin ne Forum ne radhe te pare duhet te regjistroheni. Mbase te regjistroheni atehere do keni mundesi te postoni ate qe ju deshironi. Per te postuar ne faqen Albasoul humorin apo dicka tjeter atehere klikoni te "Kontributi Juaj" e cila ndodhet ne kutine e "Menuja -->Komuniteti".

Krye


·  A mund te perdor te njejtin llogari nga Albasoul edhe per te hyre ne forum?

Pergjigjia eshte JO. Forumi Shqiptar eshte i ndare nga Albasoul dhe ju duhet qe te beni nje rregjistrim te ri tek forumi.

Krye

© Albasoul.com 1998-2007
Te gjitha materialet qe serviren ne kete faqe jane origjinale dhe cdo riprodhim i tyre ne cdo forme pa pelqimin tone konsiderohet shkelje ligjore. Jeni te lutur qe te gjithe pa perjashtim te respektoni te drejtat e autorit. Ne respektojme te drejten e autorit dhe per cdo material te huazuar kemi dhene kredite e duhura autorit. Qe te kopjoni materialet tona, duhet te merrni pelqimin e administratorit. Mund te na kontaktoni tek webmaster@albasoul.com.