Miresevini tek Shpirti i Shqiptarit
  Rregjistrohu
 
 
 
 
 
 
 
 

  Thenie-Proverba
Oratoria ka shpesh inkonveniencen e atyre operave, muzika e te cilave pengon te degjohen fjalet; ketu jane fjalet qe pengojne te shihen mendimet.
--- Joubert

  Reklama

  Menuja

Anetaret
· Hyrje
· Llogaria ime
· Mesazhet
· Administrimi
· Dua ndihme
· Largohu

Komuniteti
· Te rejat
· Anetaret
· Donatoret
· Sondazhe
· Temat
· Seksionet
· Kontributi juaj
· Kryelista
· Kryeartikujt
· Foto kompjuteri

Programe
· Muzika
· Letersia
· Historia
· Forum
· Chat
· Email
· Galeria

Temat
· Albasoul
· Art
· Chat
· Demokraci
· Elita
· Emigracion
· Feja
· Forum
· Gjuha
· Histori
· Humor
· Internet
· Intimitet
· Kombi
· Kulture
· Kuzhina
· Lajme
· Letersi
· Muzika
· Njoftime
· Politike
· Shendeti
· Sport
· Urime

Sherbime
· Rekomandime
· Pyetesori
· Statistikat
· Fjalor
· Arkiva
· Kerko

  Vizitoret e castit?
Kemi 86 vizitor(e) dhe 0 anetar(e) ne faqe ne kete moment.

Ju jeni vizitor anonim. Mund te rregjistroheni ne cast falas duke klikuar ketu


  Perkujtimore
Nje dite si kjo ...


2008
Ismail Qemali
Nė 24 janar 1919 mbylli sytė nė moshėn 75-vjeēare njėri nga atdhetarėt tanė tė shquar, Ismail Qemali, udhėheqės i lėvizjes kombėtare, diplomat, themelues i shtetit tė parė shqiptar, Hero i Popullit; ai qė mbeti nė histori pėr organizimin e Kuvendit Kombėtar tė Vlorės dhe pėr ngritjen e flamurit nė 28 nėntor 1912.

Nikolla Zorraqi
Nė 24 janar 1929 u lind nė Tiranė Nikolla Zorraqi, kompozitor i njohur, autor i mjaft pjesėve dramatike pėr solist, kor e orkestėr, shumė baladave, operetave pėr fėmijė, bashke me 6 uvertura, 6 koncerte pėr violinė dhe orkestėr, 4 balete, 30 opera etj. Vdiq nė vitin 1991.

Pjer Bomarshe'
Nė 24 janar 1732 u lind Pjer Bomarshe', dramaturg francez, qe shkroi, nder te tjera, komedite njohura "Martesa e Figaros" dhe Berberi i Seviljes".

Xhon Belushi
Nė 24 janar 1949 lindi nė SHBA nė njė familje emigrantėsh shqiptarė nga Korēa, artisti shumė i njohur i Hollivudit, Xhon Belushi, i cili u shqua pėr njė talent muzikor dhe pėr interpretimet nė filma qė bėnė epokė, siē ėshtė p.sh. filmi "Vėllezėrit Bluzė".

Pyetesori[ Bej nje pyetje ]


Kategori: Faqja kryesore -> Projekti Albasoul
Nenkategorite:
   Rregjistrimi
   Perdorimi
   Administrimi
   FinancimiPyetje
·  dua te njihem me dike
·  Pershendetje!si mund ti shtoje temat qe kam shkruajtur tek forumi, tek faqja ime tek albasoul. ose tek ajo qe thote (10 komentet e fundit nga ). te lutem po patet mundesi me tregoni?
·  A do te ishte e mundur te kishim nje rubrike me botimet e reja ne shqip?

Pergjigje
·  dua te njihem me dike

Pėr tu njohur me dike mund te perdorni Forumin ose Chatin te cilat arsyja pse jane vene eshte pikerisht qe Shqiptaret te komunikojne me njeri tjetrin.

Krye


·  Pershendetje!si mund ti shtoje temat qe kam shkruajtur tek forumi, tek faqja ime tek albasoul. ose tek ajo qe thote (10 komentet e fundit nga ). te lutem po patet mundesi me tregoni?

Qe te shtoni artikujt tuaj ne faqen Albasoul ndiqni keto hapa. Shkoni ne anen e majte te kutia e kuqe e cila thote "Menuja". Poshte ku thote "Komuniteti" klikoni aty ku thote "Kontributi Juaj". Pasi te keni klikuar do ju shfaqet nje faqe e re ku do ju jepet mundesia per te shtuar artikujt tuaj ne faqen Albasoul

Krye


·  A do te ishte e mundur te kishim nje rubrike me botimet e reja ne shqip?

Brenda 3 javesh, nje mori te reja seksionesh do ti shtohen Albasoul dhe nje prej tyre do te jete pikerisht botimet e reja publicistike nga bota shqiptare.

Krye

© Albasoul.com 1998-2007
Te gjitha materialet qe serviren ne kete faqe jane origjinale dhe cdo riprodhim i tyre ne cdo forme pa pelqimin tone konsiderohet shkelje ligjore. Jeni te lutur qe te gjithe pa perjashtim te respektoni te drejtat e autorit. Ne respektojme te drejten e autorit dhe per cdo material te huazuar kemi dhene kredite e duhura autorit. Qe te kopjoni materialet tona, duhet te merrni pelqimin e administratorit. Mund te na kontaktoni tek webmaster@albasoul.com.