Miresevini tek Shpirti i Shqiptarit
  Rregjistrohu
 
 
 
 
 
 
 
 

  Thenie-Proverba
Aprovimi i te tjereve eshte nje stimulues, prandaj nganjehere eshte mire te mos t`i zesh bese.
--- Paul Cezanne

  Reklama

  Menuja

Anetaret
· Hyrje
· Llogaria ime
· Mesazhet
· Administrimi
· Dua ndihme
· Largohu

Komuniteti
· Te rejat
· Anetaret
· Donatoret
· Sondazhe
· Temat
· Seksionet
· Kontributi juaj
· Kryelista
· Kryeartikujt
· Foto kompjuteri

Programe
· Muzika
· Letersia
· Historia
· Forum
· Chat
· Email
· Galeria

Temat
· Albasoul
· Art
· Chat
· Demokraci
· Elita
· Emigracion
· Feja
· Forum
· Gjuha
· Histori
· Humor
· Internet
· Intimitet
· Kombi
· Kulture
· Kuzhina
· Lajme
· Letersi
· Muzika
· Njoftime
· Politike
· Shendeti
· Sport
· Urime

Sherbime
· Rekomandime
· Pyetesori
· Statistikat
· Fjalor
· Arkiva
· Kerko

  Vizitoret e castit?
Kemi 76 vizitor(e) dhe 0 anetar(e) ne faqe ne kete moment.

Ju jeni vizitor anonim. Mund te rregjistroheni ne cast falas duke klikuar ketu


  Perkujtimore
Nje dite si kjo ...


2008
Ismail Qemali
Nė 24 janar 1919 mbylli sytė nė moshėn 75-vjeēare njėri nga atdhetarėt tanė tė shquar, Ismail Qemali, udhėheqės i lėvizjes kombėtare, diplomat, themelues i shtetit tė parė shqiptar, Hero i Popullit; ai qė mbeti nė histori pėr organizimin e Kuvendit Kombėtar tė Vlorės dhe pėr ngritjen e flamurit nė 28 nėntor 1912.

Nikolla Zorraqi
Nė 24 janar 1929 u lind nė Tiranė Nikolla Zorraqi, kompozitor i njohur, autor i mjaft pjesėve dramatike pėr solist, kor e orkestėr, shumė baladave, operetave pėr fėmijė, bashke me 6 uvertura, 6 koncerte pėr violinė dhe orkestėr, 4 balete, 30 opera etj. Vdiq nė vitin 1991.

Pjer Bomarshe'
Nė 24 janar 1732 u lind Pjer Bomarshe', dramaturg francez, qe shkroi, nder te tjera, komedite njohura "Martesa e Figaros" dhe Berberi i Seviljes".

Xhon Belushi
Nė 24 janar 1949 lindi nė SHBA nė njė familje emigrantėsh shqiptarė nga Korēa, artisti shumė i njohur i Hollivudit, Xhon Belushi, i cili u shqua pėr njė talent muzikor dhe pėr interpretimet nė filma qė bėnė epokė, siē ėshtė p.sh. filmi "Vėllezėrit Bluzė".

Arkiva e Artikujve


Artikujt e renditur sipas muajit

 • Prill, 2009
 • Janar, 2009
 • Nendor, 2008
 • Tetor, 2008
 • Shtator, 2008
 • Qershor, 2008
 • Maj, 2008
 • Prill, 2008
 • Mars, 2008
 • Shkurt, 2008
 • Janar, 2008
 • Dhjetor, 2007
 • Nendor, 2007
 • Tetor, 2007
 • Shtator, 2007
 • Gusht, 2007
 • Korrik, 2007
 • Qershor, 2007
 • Maj, 2007
 • Prill, 2007
 • Mars, 2007
 • Shkurt, 2007
 • Janar, 2007
 • Dhjetor, 2006
 • Nendor, 2006
 • Tetor, 2006
 • Shtator, 2006
 • Gusht, 2006
 • Korrik, 2006
 • Qershor, 2006
 • Maj, 2006
 • Prill, 2006
 • Mars, 2006
 • Shkurt, 2006
 • Janar, 2006
 • Dhjetor, 2005
 • Nendor, 2005
 • Tetor, 2005
 • Shtator, 2005
 • Gusht, 2005
 • Korrik, 2005
 • Qershor, 2005
 • Maj, 2005
 • Prill, 2005
 • Mars, 2005
 • Shkurt, 2005
 • Janar, 2005
 • Dhjetor, 2004
 • Nendor, 2004
 • Tetor, 2004
 • Shtator, 2004
 • Gusht, 2004
 • Korrik, 2004
 • Qershor, 2004
 • Maj, 2004
 • Prill, 2004
 • Mars, 2004
 • Shkurt, 2004
 • Janar, 2004
 • Dhjetor, 2003
 • Nendor, 2003
 • Tetor, 2003
 • Shtator, 2003
 • Gusht, 2003
 • Korrik, 2003
 • Qershor, 2003
 • Maj, 2003
 • Prill, 2003
 • Mars, 2003
 • Shkurt, 2003
 • Janar, 2003
 • Dhjetor, 2002
 • Nendor, 2002
 • Tetor, 2002
 • Shtator, 2002
 • Gusht, 2002
 • Korrik, 2002
 • Qershor, 2002
 • Maj, 2002
 • Prill, 2002
 • Mars, 2002
 • Shkurt, 2002
 • Janar, 2002
 • Dhjetor, 2001

 •  Artikujt( per Tetor, 2006)  Veprimet  Vizita  postuar 
  Bashkim Gazidede, ish kreu i SHIK thyen heshtjen pas 9 vjetėsh Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 125992006-10-30 15:00:46
  Andrea Boēeli, duet me Inva Mula nė turneun rus Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 55752006-10-25 22:29:34
  Ermonela Jaho, sopranoja shqiptare nė skenėn amerikane Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 59932006-10-22 21:25:02
  Cikėl letrar: Prezantojmė poetin Koēi Petriti Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 90672006-10-22 21:09:00
  Besimtarėt myslimanė festojnė Ditėn e Bajramit Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 47732006-10-22 21:03:40
  Shqiptarėt, numri njė i tė huajve nė Itali Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 77792006-10-22 20:53:01
  Fėmijėt, viktimat mė tė shumtė tė dhunės nė botė Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 142832006-10-13 10:14:16
  Festivali i Filmit shqiptar rikthehet pas 6 vjetėsh Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 79282006-10-12 15:34:55
  Arthur Evans: Shqiptarėt pasardhės tė ilirėve Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 93492006-10-12 15:07:44
  Euro 2008: Hollandė - Shqipėri 2 - 1 Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 55322006-10-12 15:00:56
  Fillojnė aplikimet pėr lotarinė amerikanė pėr vitin 2008 Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 116932006-10-06 16:09:56
  Drejt njė bashkėjetese paqėsore nė Ballkan Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 48182006-10-03 23:41:54
  Receta e gatimit tė Krapit nė Shkodėr Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 309322006-10-03 23:35:37
  Historiani Prof. Dr. Kristo Frashėri prononcohet mbi identitetin shqiptar Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 101112006-10-01 18:10:55


  14 artikuj ne total


  © Albasoul.com 1998-2007
  Te gjitha materialet qe serviren ne kete faqe jane origjinale dhe cdo riprodhim i tyre ne cdo forme pa pelqimin tone konsiderohet shkelje ligjore. Jeni te lutur qe te gjithe pa perjashtim te respektoni te drejtat e autorit. Ne respektojme te drejten e autorit dhe per cdo material te huazuar kemi dhene kredite e duhura autorit. Qe te kopjoni materialet tona, duhet te merrni pelqimin e administratorit. Mund te na kontaktoni tek webmaster@albasoul.com.