Miresevini tek Shpirti i Shqiptarit
  Rregjistrohu
 
 
 
 
 
 
 
 

  Thenie-Proverba
I ngaterrojme gjithnje gjygjetaret me drejtesine dhe prifterinjte me Zotin. Keshtu mesohen njerezit per te mos pasur besim as ne drejtesi e as ne Zot.
--- Carr

  Reklama

  Menuja

Anetaret
· Hyrje
· Llogaria ime
· Mesazhet
· Administrimi
· Dua ndihme
· Largohu

Komuniteti
· Te rejat
· Anetaret
· Donatoret
· Sondazhe
· Temat
· Seksionet
· Kontributi juaj
· Kryelista
· Kryeartikujt
· Foto kompjuteri

Programe
· Muzika
· Letersia
· Historia
· Forum
· Chat
· Email
· Galeria

Temat
· Albasoul
· Art
· Chat
· Demokraci
· Elita
· Emigracion
· Feja
· Forum
· Gjuha
· Histori
· Humor
· Internet
· Intimitet
· Kombi
· Kulture
· Kuzhina
· Lajme
· Letersi
· Muzika
· Njoftime
· Politike
· Shendeti
· Sport
· Urime

Sherbime
· Rekomandime
· Pyetesori
· Statistikat
· Fjalor
· Arkiva
· Kerko

  Vizitoret e castit?
Kemi 81 vizitor(e) dhe 0 anetar(e) ne faqe ne kete moment.

Ju jeni vizitor anonim. Mund te rregjistroheni ne cast falas duke klikuar ketu


  Perkujtimore
Nje dite si kjo ...


2008
Gjergj Kastrioti Skėnderbeu
Nė 17 janar 1465 mbylli sytė nė Lezhė i madhi Gjergj Kastrioti Skėnderbeu, heroi ynė legjendar, i cili pėr mbi 25 vjet nė krye tė luftėtarėve shqiptarė mundi t'u bėjė ballė ushtrivė turke, duke i pėnguar nė marshimin e tyre pushtues drejt Europės Perėndimore.

Jusuf Gėrvalla
Nė 17 janar 1982 u nda nga jeta njė fshat afėr Shtutgardit nė Gjermani Jusuf Gėrvalla, poet, publicist, pėrkthyes e kitarist, autor i veprave: "Fluturojnė e bien", "Bekimi i nėnės", "Rrotull", etj. I ndjekur nga serbėt mėrgoi dhe botoi atje gazetėn "Lajmėtari i lirisė" dhe "Zėri i Kosovės". U vra nga armiqtė e Kosovės.

Kongresi i parė Bektashian Shqiptar
Nė 17 janar 1921 u hap nė teqenė e Prishtinės Kongresi i parė Bektashian Shqiptar, ku u sanksionua krijimi i Komunitetit Bektashian Shqiptar.

Arma e Artilerisė e Ushtrisė Shqiptare
Nė 17 janar 1921 u formua Arma e Artilerisė e Ushtrisė Shqiptare, e cila ka njė traditė qė nga koha e Skėnderbeut. Fridrih Kyning Nė 17 janar 1834 u nda nga jeta Fridrih Kyning, matematikan, i cili bėri njė varg shpikjesh nė fushėn e tipografisė dhe u bė i famshėm pėr shpikjen e makinės sė parė tipografike nė botė.

Arkiva e Artikujve


Artikujt e renditur sipas muajit

 • Prill, 2009
 • Janar, 2009
 • Nendor, 2008
 • Tetor, 2008
 • Shtator, 2008
 • Qershor, 2008
 • Maj, 2008
 • Prill, 2008
 • Mars, 2008
 • Shkurt, 2008
 • Janar, 2008
 • Dhjetor, 2007
 • Nendor, 2007
 • Tetor, 2007
 • Shtator, 2007
 • Gusht, 2007
 • Korrik, 2007
 • Qershor, 2007
 • Maj, 2007
 • Prill, 2007
 • Mars, 2007
 • Shkurt, 2007
 • Janar, 2007
 • Dhjetor, 2006
 • Nendor, 2006
 • Tetor, 2006
 • Shtator, 2006
 • Gusht, 2006
 • Korrik, 2006
 • Qershor, 2006
 • Maj, 2006
 • Prill, 2006
 • Mars, 2006
 • Shkurt, 2006
 • Janar, 2006
 • Dhjetor, 2005
 • Nendor, 2005
 • Tetor, 2005
 • Shtator, 2005
 • Gusht, 2005
 • Korrik, 2005
 • Qershor, 2005
 • Maj, 2005
 • Prill, 2005
 • Mars, 2005
 • Shkurt, 2005
 • Janar, 2005
 • Dhjetor, 2004
 • Nendor, 2004
 • Tetor, 2004
 • Shtator, 2004
 • Gusht, 2004
 • Korrik, 2004
 • Qershor, 2004
 • Maj, 2004
 • Prill, 2004
 • Mars, 2004
 • Shkurt, 2004
 • Janar, 2004
 • Dhjetor, 2003
 • Nendor, 2003
 • Tetor, 2003
 • Shtator, 2003
 • Gusht, 2003
 • Korrik, 2003
 • Qershor, 2003
 • Maj, 2003
 • Prill, 2003
 • Mars, 2003
 • Shkurt, 2003
 • Janar, 2003
 • Dhjetor, 2002
 • Nendor, 2002
 • Tetor, 2002
 • Shtator, 2002
 • Gusht, 2002
 • Korrik, 2002
 • Qershor, 2002
 • Maj, 2002
 • Prill, 2002
 • Mars, 2002
 • Shkurt, 2002
 • Janar, 2002
 • Dhjetor, 2001

 •  Artikujt( per Tetor, 2005)  Veprimet  Vizita  postuar 
  Kongresi amerikan, rezolutė pėr Gjergj Kastriot - Skėnderbeun Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 94382005-10-29 02:38:36
  _TPLigji i ri i emigracionit nė Itali lejon bashkimin familjar Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 239952005-10-26 16:49:51
  Suksesi mė i fundit nė luftėn kundėr kancerit tė gjirit Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 104812005-10-25 23:01:52
  Kadare shprehet kundėr linjės pėr "pavarėsi tė kushtėzuar" Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 46452005-10-25 22:55:40
  _TP“Lahuta e Malcis” Elsie e sjell nė anglisht. Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 88732005-10-25 03:18:03
  OKB i hap dritėn jeshile bisedimeve pėr statusin e Kosovės Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 37682005-10-24 20:09:44
  _TPKadare nxjerr tė vėrtetat e dhimbjes sė Shqipėrisė Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 73752005-10-23 19:37:26
  Fillimi i mbrapshtė diplomatik i qeverisė Berisha Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 61212005-10-22 17:36:09
  _TPTė njohim shkrimtarėt shqiptarė Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 61922005-10-20 10:47:05
  "Super Model of the World", mė 21 tetor nė Tiranė Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 122522005-10-19 22:08:04
  Ambasadoria amerikane: “Shqipėria sot: duke parė drejt tė ardhmes" Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 41872005-10-19 06:09:03
  Ndriēim Xhepa, aktori mė i mirė nė "Kosova Infest 2005" Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 56982005-10-18 19:50:31
  _TPIntervistė me ēiftin e artistėve Raif Hyseni dhe Merita Halili Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 52942005-10-18 19:11:35
  Berati, qyteti i vetėm ku Gjergj Kastrioti u thye nga turqit Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 129602005-10-16 21:22:12
  Shqipėri - Turqi = 0 - 1 Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 80792005-10-12 18:56:38
  Ukrainė - Shqipėri = 2 - 2 Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 68892005-10-09 02:14:53
  Mblidhet grupi negociator i Kosoves Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 60832005-10-08 09:44:12
  Kai Eide: Procesi i statusit duhet tė fillojė, megjithėse mbeten shumė probleme Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 33722005-10-08 09:27:24
  _TPFilluan aplikimet pėr Llotarinė Amerikane 2005 Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 114482005-10-06 00:05:05
  FBI nė Tiranė, "Cosa Nostra" lidhje me kriminelėt shqiptarė Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 101572005-10-05 08:47:56
  Aurel Plasari dhe Luan Starova, pėrfaqėsuesit shqiptarė tek "Ballkanika" Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 60072005-10-05 08:44:50


  21 artikuj ne total


  © Albasoul.com 1998-2007
  Te gjitha materialet qe serviren ne kete faqe jane origjinale dhe cdo riprodhim i tyre ne cdo forme pa pelqimin tone konsiderohet shkelje ligjore. Jeni te lutur qe te gjithe pa perjashtim te respektoni te drejtat e autorit. Ne respektojme te drejten e autorit dhe per cdo material te huazuar kemi dhene kredite e duhura autorit. Qe te kopjoni materialet tona, duhet te merrni pelqimin e administratorit. Mund te na kontaktoni tek webmaster@albasoul.com.