Miresevini tek Shpirti i Shqiptarit
  Rregjistrohu
 
 
 
 
 
 
 
 

  Thenie-Proverba
Bota eshte nje komedi per ata qe mendojne e nje tragjedi per ata qe ndjejne.
--- Walpole

  Reklama

  Menuja

Anetaret
· Hyrje
· Llogaria ime
· Mesazhet
· Administrimi
· Dua ndihme
· Largohu

Komuniteti
· Te rejat
· Anetaret
· Donatoret
· Sondazhe
· Temat
· Seksionet
· Kontributi juaj
· Kryelista
· Kryeartikujt
· Foto kompjuteri

Programe
· Muzika
· Letersia
· Historia
· Forum
· Chat
· Email
· Galeria

Temat
· Albasoul
· Art
· Chat
· Demokraci
· Elita
· Emigracion
· Feja
· Forum
· Gjuha
· Histori
· Humor
· Internet
· Intimitet
· Kombi
· Kulture
· Kuzhina
· Lajme
· Letersi
· Muzika
· Njoftime
· Politike
· Shendeti
· Sport
· Urime

Sherbime
· Rekomandime
· Pyetesori
· Statistikat
· Fjalor
· Arkiva
· Kerko

  Vizitoret e castit?
Kemi 90 vizitor(e) dhe 0 anetar(e) ne faqe ne kete moment.

Ju jeni vizitor anonim. Mund te rregjistroheni ne cast falas duke klikuar ketu


  Perkujtimore
Nje dite si kjo ...


2008
Ismail Qemali
Nė 24 janar 1919 mbylli sytė nė moshėn 75-vjeēare njėri nga atdhetarėt tanė tė shquar, Ismail Qemali, udhėheqės i lėvizjes kombėtare, diplomat, themelues i shtetit tė parė shqiptar, Hero i Popullit; ai qė mbeti nė histori pėr organizimin e Kuvendit Kombėtar tė Vlorės dhe pėr ngritjen e flamurit nė 28 nėntor 1912.

Nikolla Zorraqi
Nė 24 janar 1929 u lind nė Tiranė Nikolla Zorraqi, kompozitor i njohur, autor i mjaft pjesėve dramatike pėr solist, kor e orkestėr, shumė baladave, operetave pėr fėmijė, bashke me 6 uvertura, 6 koncerte pėr violinė dhe orkestėr, 4 balete, 30 opera etj. Vdiq nė vitin 1991.

Pjer Bomarshe'
Nė 24 janar 1732 u lind Pjer Bomarshe', dramaturg francez, qe shkroi, nder te tjera, komedite njohura "Martesa e Figaros" dhe Berberi i Seviljes".

Xhon Belushi
Nė 24 janar 1949 lindi nė SHBA nė njė familje emigrantėsh shqiptarė nga Korēa, artisti shumė i njohur i Hollivudit, Xhon Belushi, i cili u shqua pėr njė talent muzikor dhe pėr interpretimet nė filma qė bėnė epokė, siē ėshtė p.sh. filmi "Vėllezėrit Bluzė".

Arkiva e Artikujve


Artikujt e renditur sipas muajit

 • Prill, 2009
 • Janar, 2009
 • Nendor, 2008
 • Tetor, 2008
 • Shtator, 2008
 • Qershor, 2008
 • Maj, 2008
 • Prill, 2008
 • Mars, 2008
 • Shkurt, 2008
 • Janar, 2008
 • Dhjetor, 2007
 • Nendor, 2007
 • Tetor, 2007
 • Shtator, 2007
 • Gusht, 2007
 • Korrik, 2007
 • Qershor, 2007
 • Maj, 2007
 • Prill, 2007
 • Mars, 2007
 • Shkurt, 2007
 • Janar, 2007
 • Dhjetor, 2006
 • Nendor, 2006
 • Tetor, 2006
 • Shtator, 2006
 • Gusht, 2006
 • Korrik, 2006
 • Qershor, 2006
 • Maj, 2006
 • Prill, 2006
 • Mars, 2006
 • Shkurt, 2006
 • Janar, 2006
 • Dhjetor, 2005
 • Nendor, 2005
 • Tetor, 2005
 • Shtator, 2005
 • Gusht, 2005
 • Korrik, 2005
 • Qershor, 2005
 • Maj, 2005
 • Prill, 2005
 • Mars, 2005
 • Shkurt, 2005
 • Janar, 2005
 • Dhjetor, 2004
 • Nendor, 2004
 • Tetor, 2004
 • Shtator, 2004
 • Gusht, 2004
 • Korrik, 2004
 • Qershor, 2004
 • Maj, 2004
 • Prill, 2004
 • Mars, 2004
 • Shkurt, 2004
 • Janar, 2004
 • Dhjetor, 2003
 • Nendor, 2003
 • Tetor, 2003
 • Shtator, 2003
 • Gusht, 2003
 • Korrik, 2003
 • Qershor, 2003
 • Maj, 2003
 • Prill, 2003
 • Mars, 2003
 • Shkurt, 2003
 • Janar, 2003
 • Dhjetor, 2002
 • Nendor, 2002
 • Tetor, 2002
 • Shtator, 2002
 • Gusht, 2002
 • Korrik, 2002
 • Qershor, 2002
 • Maj, 2002
 • Prill, 2002
 • Mars, 2002
 • Shkurt, 2002
 • Janar, 2002
 • Dhjetor, 2001

 •  Artikujt( per Gusht, 2005)  Veprimet  Vizita  postuar 
  Doruntina Disha, fiton "Ethet…" e Norvegjisė Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 62962005-08-29 11:47:21
  Bleona Qerreti, nė krahėt e njė shqiptaro-amerikani Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 327372005-08-29 11:41:31
  Dr. Anastas Kapurani boton "Myth of Lasgush" (Miti i Lasgushit) Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 65872005-08-29 09:16:53
  Wilfried Fiedler, mjeshtri i shqipes Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 56172005-08-24 15:50:39
  _TPKush ėshtė Lekė Dukagjini? Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 107182005-08-21 00:38:54
  Copėzat e biblės “shqiptare”, tė pėrjetshme nė kujtesėn e botės Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 50302005-08-20 05:52:38
  “Fshati Ndėrkombėtar” pranė Prishtinės Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 139762005-08-16 08:39:08
  Mesazhi i Zogut pėr Duēen njė ditė para pushtimit Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 84822005-08-13 04:50:45
  Spahiu: 15 familje mafioze nė Shqipėri Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 116302005-08-12 12:46:52
  Pėrkujtohet vepra e albanalogut dhe akademikut Eqrem Ēabej Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 99722005-08-11 22:13:02
  Eumenidet ose "Opera e Tokės" nė Teatrin e Herodotit Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 59612005-08-09 15:48:42
  Kalon nė parlamentin grek ligji i emigracionit Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 182252005-08-06 02:12:38
  Elton Ndrecaj: "Unė shkodrani nė Hollivud" Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 107202005-08-05 14:44:56
  Pasojat e "reformes se pushtetit vendor" nė Kosovė Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 79082005-08-03 22:33:31
  Kosova, statusi i tanishėm dhe i ardhshėm Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 39132005-08-03 22:32:17


  15 artikuj ne total


  © Albasoul.com 1998-2007
  Te gjitha materialet qe serviren ne kete faqe jane origjinale dhe cdo riprodhim i tyre ne cdo forme pa pelqimin tone konsiderohet shkelje ligjore. Jeni te lutur qe te gjithe pa perjashtim te respektoni te drejtat e autorit. Ne respektojme te drejten e autorit dhe per cdo material te huazuar kemi dhene kredite e duhura autorit. Qe te kopjoni materialet tona, duhet te merrni pelqimin e administratorit. Mund te na kontaktoni tek webmaster@albasoul.com.