Miresevini tek Shpirti i Shqiptarit
  Rregjistrohu
 
 
 
 
 
 
 
 

  Thenie-Proverba
Kur gruaja hyn ne punet e burrave, burri duhet te mesoje hilet e grave.
--- Populli

  Reklama

  Menuja

Anetaret
· Hyrje
· Llogaria ime
· Mesazhet
· Administrimi
· Dua ndihme
· Largohu

Komuniteti
· Te rejat
· Anetaret
· Donatoret
· Sondazhe
· Temat
· Seksionet
· Kontributi juaj
· Kryelista
· Kryeartikujt
· Foto kompjuteri

Programe
· Muzika
· Letersia
· Historia
· Forum
· Chat
· Email
· Galeria

Temat
· Albasoul
· Art
· Chat
· Demokraci
· Elita
· Emigracion
· Feja
· Forum
· Gjuha
· Histori
· Humor
· Internet
· Intimitet
· Kombi
· Kulture
· Kuzhina
· Lajme
· Letersi
· Muzika
· Njoftime
· Politike
· Shendeti
· Sport
· Urime

Sherbime
· Rekomandime
· Pyetesori
· Statistikat
· Fjalor
· Arkiva
· Kerko

  Vizitoret e castit?
Kemi 88 vizitor(e) dhe 0 anetar(e) ne faqe ne kete moment.

Ju jeni vizitor anonim. Mund te rregjistroheni ne cast falas duke klikuar ketu


  Perkujtimore
Nje dite si kjo ...


2008
Ismail Qemali
Nė 24 janar 1919 mbylli sytė nė moshėn 75-vjeēare njėri nga atdhetarėt tanė tė shquar, Ismail Qemali, udhėheqės i lėvizjes kombėtare, diplomat, themelues i shtetit tė parė shqiptar, Hero i Popullit; ai qė mbeti nė histori pėr organizimin e Kuvendit Kombėtar tė Vlorės dhe pėr ngritjen e flamurit nė 28 nėntor 1912.

Nikolla Zorraqi
Nė 24 janar 1929 u lind nė Tiranė Nikolla Zorraqi, kompozitor i njohur, autor i mjaft pjesėve dramatike pėr solist, kor e orkestėr, shumė baladave, operetave pėr fėmijė, bashke me 6 uvertura, 6 koncerte pėr violinė dhe orkestėr, 4 balete, 30 opera etj. Vdiq nė vitin 1991.

Pjer Bomarshe'
Nė 24 janar 1732 u lind Pjer Bomarshe', dramaturg francez, qe shkroi, nder te tjera, komedite njohura "Martesa e Figaros" dhe Berberi i Seviljes".

Xhon Belushi
Nė 24 janar 1949 lindi nė SHBA nė njė familje emigrantėsh shqiptarė nga Korēa, artisti shumė i njohur i Hollivudit, Xhon Belushi, i cili u shqua pėr njė talent muzikor dhe pėr interpretimet nė filma qė bėnė epokė, siē ėshtė p.sh. filmi "Vėllezėrit Bluzė".

Arkiva e Artikujve


Artikujt e renditur sipas muajit

 • Prill, 2009
 • Janar, 2009
 • Nendor, 2008
 • Tetor, 2008
 • Shtator, 2008
 • Qershor, 2008
 • Maj, 2008
 • Prill, 2008
 • Mars, 2008
 • Shkurt, 2008
 • Janar, 2008
 • Dhjetor, 2007
 • Nendor, 2007
 • Tetor, 2007
 • Shtator, 2007
 • Gusht, 2007
 • Korrik, 2007
 • Qershor, 2007
 • Maj, 2007
 • Prill, 2007
 • Mars, 2007
 • Shkurt, 2007
 • Janar, 2007
 • Dhjetor, 2006
 • Nendor, 2006
 • Tetor, 2006
 • Shtator, 2006
 • Gusht, 2006
 • Korrik, 2006
 • Qershor, 2006
 • Maj, 2006
 • Prill, 2006
 • Mars, 2006
 • Shkurt, 2006
 • Janar, 2006
 • Dhjetor, 2005
 • Nendor, 2005
 • Tetor, 2005
 • Shtator, 2005
 • Gusht, 2005
 • Korrik, 2005
 • Qershor, 2005
 • Maj, 2005
 • Prill, 2005
 • Mars, 2005
 • Shkurt, 2005
 • Janar, 2005
 • Dhjetor, 2004
 • Nendor, 2004
 • Tetor, 2004
 • Shtator, 2004
 • Gusht, 2004
 • Korrik, 2004
 • Qershor, 2004
 • Maj, 2004
 • Prill, 2004
 • Mars, 2004
 • Shkurt, 2004
 • Janar, 2004
 • Dhjetor, 2003
 • Nendor, 2003
 • Tetor, 2003
 • Shtator, 2003
 • Gusht, 2003
 • Korrik, 2003
 • Qershor, 2003
 • Maj, 2003
 • Prill, 2003
 • Mars, 2003
 • Shkurt, 2003
 • Janar, 2003
 • Dhjetor, 2002
 • Nendor, 2002
 • Tetor, 2002
 • Shtator, 2002
 • Gusht, 2002
 • Korrik, 2002
 • Qershor, 2002
 • Maj, 2002
 • Prill, 2002
 • Mars, 2002
 • Shkurt, 2002
 • Janar, 2002
 • Dhjetor, 2001

 •  Artikujt( per Korrik, 2005)  Veprimet  Vizita  postuar 
  Korēė, zbulohen varre 8000 p.e.s. Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 93302005-07-31 20:19:12
  Shqiptarėt dhe hebrenjtė Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 109952005-07-31 20:18:31
  Xhuveli: Pėrse pranova bashkėpunimin me Berishėn Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 50062005-07-29 08:48:56
  SK Tirana - CSK Sofje 0-2, ndeshje pėr Ligėn e Kampionėve Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 48582005-07-28 08:50:28
  _TPMynever Shuteriqi: "Si u dashurova me Dhimitėr Shuteriqin" Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 77292005-07-27 09:57:27
  Enida Hoxha fiton ēmimin "Ylli i Baletit" nė Kanė Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 75442005-07-27 07:44:35
  Arnauti Mehmet Ali Pasha, " Napoleoni musliman" Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 120052005-07-21 12:43:14
  Violinistja Anila Kraja nxjerr albumin e saj tė parė Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 48922005-07-20 09:21:02
  SHBA: Minoriteti shqiptar nė Mal tė Zi keqtrajtohet Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 58672005-07-20 09:15:15
  Gjirokastra, qytet muze nė mbarė botėn Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 114712005-07-20 01:05:35
  Maqedoni: Parlamenti miraton ligjin mbi simbolet etnike Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 55442005-07-20 00:59:29
  KQZ shpall rezultatet zyrtare tė zgjedhjeve Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 102392005-07-16 00:00:13
  Alarmi, mjeket: Lambia po perhapet ne mase ne Shqiperi Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 459202005-07-14 14:23:35
  Miss dhe Mister Albania, para dhe pas kurorės Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 140732005-07-12 10:37:27
  _TP100 Kėngėt e Shekullit Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 85522005-07-09 23:43:54
  Shqipėria ratifikon konventėn e UNESCO pėr ruajtjen e trashėgimisė shpirtėrore Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 87532005-07-08 01:51:50
  _TPOpozita shqiptare fiton zgjedhjet parlamentare Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 109612005-07-07 19:44:13
  _TPSondazhi i FSH: PD gėzon mė shumė mbėshtetje nė zgjedhje Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 63982005-07-04 16:03:25
  125 pyetje pėr udhėheqėsin e opozitės Berisha Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 86772005-07-02 21:48:05


  19 artikuj ne total


  © Albasoul.com 1998-2007
  Te gjitha materialet qe serviren ne kete faqe jane origjinale dhe cdo riprodhim i tyre ne cdo forme pa pelqimin tone konsiderohet shkelje ligjore. Jeni te lutur qe te gjithe pa perjashtim te respektoni te drejtat e autorit. Ne respektojme te drejten e autorit dhe per cdo material te huazuar kemi dhene kredite e duhura autorit. Qe te kopjoni materialet tona, duhet te merrni pelqimin e administratorit. Mund te na kontaktoni tek webmaster@albasoul.com.