Miresevini tek Shpirti i Shqiptarit
  Rregjistrohu
 
 
 
 
 
 
 
 

  Thenie-Proverba
Edhe tė jesh i bardhė si bora, nuk i shpėton gojės sė keqe
--- Populli

  Reklama

  Menuja

Anetaret
· Hyrje
· Llogaria ime
· Mesazhet
· Administrimi
· Dua ndihme
· Largohu

Komuniteti
· Te rejat
· Anetaret
· Donatoret
· Sondazhe
· Temat
· Seksionet
· Kontributi juaj
· Kryelista
· Kryeartikujt
· Foto kompjuteri

Programe
· Muzika
· Letersia
· Historia
· Forum
· Chat
· Email
· Galeria

Temat
· Albasoul
· Art
· Chat
· Demokraci
· Elita
· Emigracion
· Feja
· Forum
· Gjuha
· Histori
· Humor
· Internet
· Intimitet
· Kombi
· Kulture
· Kuzhina
· Lajme
· Letersi
· Muzika
· Njoftime
· Politike
· Shendeti
· Sport
· Urime

Sherbime
· Rekomandime
· Pyetesori
· Statistikat
· Fjalor
· Arkiva
· Kerko

  Vizitoret e castit?
Kemi 45 vizitor(e) dhe 0 anetar(e) ne faqe ne kete moment.

Ju jeni vizitor anonim. Mund te rregjistroheni ne cast falas duke klikuar ketu


  Perkujtimore
Nje dite si kjo ...


2008
Muhamet Ēami
Nė 9 korrik 1784 u lind Muhamet Ēami (Kyēyku), njėri nga poetėt mė tė njohur tė rrymės letrare tė bejtexhinjve, autor i poemės biblike "Jusufi dhe Zelihaja", i novelės nė vargje "Erveheja", etj.

Ivan Vazov
Nė 9 korrik 1851 u lind poeti i shquar bullgar Ivan Vazov, i cili, krahas aktivitetit politik u mor edhe me letėrsi dhe krijoi veprat: "Shpėtimi", "Kėngėt e bredharakut", "Epopeja e tė harruarve", "Nėn zgjedhė", etj. Vdiq nė vitin 1921.

Xhorxh Honard Darvin
Nė 9 korrik 1845 u lind Xhorxh Honard Darvin, atronom anglez. Pėrveē studimeve mbi baticat dhe fėrkimin baticor nė evoluimin e trupave qiellorė, ai hodhi edhe hipotezėn e formimit tė yjeve tė dyzuar, duke e pėrdorur atė nė sistemin Tokė-Hėnė. Vdiq nė vitin 1912.

Takimi ekonomik i nivelit tė lartė
Nė 9 korrik 1990 drejtuesit e shtatė vendeve mė tė mėdha tė industrializuara tė botės: SHBA, Kanada, Angli, Francė, Gjermani, Itali dhe Japoni, filluan takimin ekonomik tė nivelit tė lartė, sipas thirrjes sė presidentit tė atėhershėm amerikan, Xhorxh Bush, me qėllim krijimin e njė bote tė re tė lirė.

Arkiva e Artikujve


Artikujt e renditur sipas muajit

 • Prill, 2009
 • Janar, 2009
 • Nendor, 2008
 • Tetor, 2008
 • Shtator, 2008
 • Qershor, 2008
 • Maj, 2008
 • Prill, 2008
 • Mars, 2008
 • Shkurt, 2008
 • Janar, 2008
 • Dhjetor, 2007
 • Nendor, 2007
 • Tetor, 2007
 • Shtator, 2007
 • Gusht, 2007
 • Korrik, 2007
 • Qershor, 2007
 • Maj, 2007
 • Prill, 2007
 • Mars, 2007
 • Shkurt, 2007
 • Janar, 2007
 • Dhjetor, 2006
 • Nendor, 2006
 • Tetor, 2006
 • Shtator, 2006
 • Gusht, 2006
 • Korrik, 2006
 • Qershor, 2006
 • Maj, 2006
 • Prill, 2006
 • Mars, 2006
 • Shkurt, 2006
 • Janar, 2006
 • Dhjetor, 2005
 • Nendor, 2005
 • Tetor, 2005
 • Shtator, 2005
 • Gusht, 2005
 • Korrik, 2005
 • Qershor, 2005
 • Maj, 2005
 • Prill, 2005
 • Mars, 2005
 • Shkurt, 2005
 • Janar, 2005
 • Dhjetor, 2004
 • Nendor, 2004
 • Tetor, 2004
 • Shtator, 2004
 • Gusht, 2004
 • Korrik, 2004
 • Qershor, 2004
 • Maj, 2004
 • Prill, 2004
 • Mars, 2004
 • Shkurt, 2004
 • Janar, 2004
 • Dhjetor, 2003
 • Nendor, 2003
 • Tetor, 2003
 • Shtator, 2003
 • Gusht, 2003
 • Korrik, 2003
 • Qershor, 2003
 • Maj, 2003
 • Prill, 2003
 • Mars, 2003
 • Shkurt, 2003
 • Janar, 2003
 • Dhjetor, 2002
 • Nendor, 2002
 • Tetor, 2002
 • Shtator, 2002
 • Gusht, 2002
 • Korrik, 2002
 • Qershor, 2002
 • Maj, 2002
 • Prill, 2002
 • Mars, 2002
 • Shkurt, 2002
 • Janar, 2002
 • Dhjetor, 2001

 •  Artikujt( per Qershor, 2005)  Veprimet  Vizita  postuar 
  Politika dhe feja, sfida per tere shqiptaret Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 72732005-06-30 01:54:54
  "Almeria 2005": Ilir Suli, nėnkampion i Mesdheut Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 55512005-06-30 01:53:22
  _TPZbardhet plotėsisht enigma e Karl Gega Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 140522005-06-28 13:39:51
  Edlira Mema shpallet fituese e Miss Albania 2005 Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 531992005-06-24 00:22:05
  Kongresi amerikan: "Zgjedhjet e lira, jetike pėr Shqipėrinė" Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 56532005-06-23 12:50:19
  Astrit Zejnati, balerini shqiptar nė Arizona Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 65872005-06-23 12:43:59
  Botohen nė shqip tekstet e vjetra arbėreshe pas 150 vjetėsh Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 71682005-06-22 22:48:36
  Kodikėt e Beratit hyjnė nė "Kujtesėn e Botės" Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 108532005-06-22 22:43:47
  Piktori Leonard Previzi hap ekspozitėn e parė nė Tiranė Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 62022005-06-21 10:34:38
  Vetėm shqiptarėt mund t'i fitojnė kėto zgjedhje Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 84372005-06-18 03:13:03
  _TPZbulohet portreti autentik i Gjergj Kastriotit Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 127302005-06-16 02:53:32
  Raporti i IREX: Mediat shqiptare nėn presionin e politikės Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 53992005-06-16 02:50:38
  Festohet 85 vjetori i Prof. Ramadan Sokolit Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 44552005-06-16 00:28:10
  Festohet 6 vjetori i hyrjes sė NATO nė Kosovė Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 64342005-06-12 13:22:05
  At Andon Bellushi, mes arvanitasve nė Greqi Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 78022005-06-11 01:03:22
  Pano: PD ėshtė favoritja e zgjedhjeve tė korrikut Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 44132005-06-10 11:33:39
  Ditėt kur masakronte Nebojsha Miniēi nė Pejė Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 88642005-06-10 11:27:21
  Kur tė qeshni mbani barkun me dorė - vazhdim Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 178832005-06-08 18:49:41
  Raporti i SHBA: Qeveria shqiptare mbron zyrtarė trafikantė Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 54622005-06-04 18:17:52
  Shqipėri - Gjeorgji 3-2, Tare dhe Skela shėnojnė pėr kuqezinjtė Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 70892005-06-04 15:48:55
  Ismail Kadare fiton ēmimin “The Man Book International” Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 101082005-06-04 15:20:19
  Moisiu: Zgjedhjet, shqiptaret nuk falin me Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 46902005-06-03 10:20:08
  Elegji pėr Andon Athanasin Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 56432005-06-01 09:05:21


  23 artikuj ne total


  © Albasoul.com 1998-2007
  Te gjitha materialet qe serviren ne kete faqe jane origjinale dhe cdo riprodhim i tyre ne cdo forme pa pelqimin tone konsiderohet shkelje ligjore. Jeni te lutur qe te gjithe pa perjashtim te respektoni te drejtat e autorit. Ne respektojme te drejten e autorit dhe per cdo material te huazuar kemi dhene kredite e duhura autorit. Qe te kopjoni materialet tona, duhet te merrni pelqimin e administratorit. Mund te na kontaktoni tek webmaster@albasoul.com.