Miresevini tek Shpirti i Shqiptarit
  Rregjistrohu
 
 
 
 
 
 
 
 

  Thenie-Proverba
Gati c’do lidhje fillon dhe vazhdon ne formen e nje perfitimi te dyanshem. Shkembim mendor apo fizik, i cili perfundon kur njera nga palet nuk ka me c’fare te jape.
--- W.H. Auden

  Reklama

  Menuja

Anetaret
· Hyrje
· Llogaria ime
· Mesazhet
· Administrimi
· Dua ndihme
· Largohu

Komuniteti
· Te rejat
· Anetaret
· Donatoret
· Sondazhe
· Temat
· Seksionet
· Kontributi juaj
· Kryelista
· Kryeartikujt
· Foto kompjuteri

Programe
· Muzika
· Letersia
· Historia
· Forum
· Chat
· Email
· Galeria

Temat
· Albasoul
· Art
· Chat
· Demokraci
· Elita
· Emigracion
· Feja
· Forum
· Gjuha
· Histori
· Humor
· Internet
· Intimitet
· Kombi
· Kulture
· Kuzhina
· Lajme
· Letersi
· Muzika
· Njoftime
· Politike
· Shendeti
· Sport
· Urime

Sherbime
· Rekomandime
· Pyetesori
· Statistikat
· Fjalor
· Arkiva
· Kerko

  Vizitoret e castit?
Kemi 70 vizitor(e) dhe 0 anetar(e) ne faqe ne kete moment.

Ju jeni vizitor anonim. Mund te rregjistroheni ne cast falas duke klikuar ketu


  Perkujtimore
Nje dite si kjo ...


2008
Gjergj Kastrioti Skėnderbeu
Nė 17 janar 1465 mbylli sytė nė Lezhė i madhi Gjergj Kastrioti Skėnderbeu, heroi ynė legjendar, i cili pėr mbi 25 vjet nė krye tė luftėtarėve shqiptarė mundi t'u bėjė ballė ushtrivė turke, duke i pėnguar nė marshimin e tyre pushtues drejt Europės Perėndimore.

Jusuf Gėrvalla
Nė 17 janar 1982 u nda nga jeta njė fshat afėr Shtutgardit nė Gjermani Jusuf Gėrvalla, poet, publicist, pėrkthyes e kitarist, autor i veprave: "Fluturojnė e bien", "Bekimi i nėnės", "Rrotull", etj. I ndjekur nga serbėt mėrgoi dhe botoi atje gazetėn "Lajmėtari i lirisė" dhe "Zėri i Kosovės". U vra nga armiqtė e Kosovės.

Kongresi i parė Bektashian Shqiptar
Nė 17 janar 1921 u hap nė teqenė e Prishtinės Kongresi i parė Bektashian Shqiptar, ku u sanksionua krijimi i Komunitetit Bektashian Shqiptar.

Arma e Artilerisė e Ushtrisė Shqiptare
Nė 17 janar 1921 u formua Arma e Artilerisė e Ushtrisė Shqiptare, e cila ka njė traditė qė nga koha e Skėnderbeut. Fridrih Kyning Nė 17 janar 1834 u nda nga jeta Fridrih Kyning, matematikan, i cili bėri njė varg shpikjesh nė fushėn e tipografisė dhe u bė i famshėm pėr shpikjen e makinės sė parė tipografike nė botė.

Arkiva e Artikujve


Artikujt e renditur sipas muajit

 • Prill, 2009
 • Janar, 2009
 • Nendor, 2008
 • Tetor, 2008
 • Shtator, 2008
 • Qershor, 2008
 • Maj, 2008
 • Prill, 2008
 • Mars, 2008
 • Shkurt, 2008
 • Janar, 2008
 • Dhjetor, 2007
 • Nendor, 2007
 • Tetor, 2007
 • Shtator, 2007
 • Gusht, 2007
 • Korrik, 2007
 • Qershor, 2007
 • Maj, 2007
 • Prill, 2007
 • Mars, 2007
 • Shkurt, 2007
 • Janar, 2007
 • Dhjetor, 2006
 • Nendor, 2006
 • Tetor, 2006
 • Shtator, 2006
 • Gusht, 2006
 • Korrik, 2006
 • Qershor, 2006
 • Maj, 2006
 • Prill, 2006
 • Mars, 2006
 • Shkurt, 2006
 • Janar, 2006
 • Dhjetor, 2005
 • Nendor, 2005
 • Tetor, 2005
 • Shtator, 2005
 • Gusht, 2005
 • Korrik, 2005
 • Qershor, 2005
 • Maj, 2005
 • Prill, 2005
 • Mars, 2005
 • Shkurt, 2005
 • Janar, 2005
 • Dhjetor, 2004
 • Nendor, 2004
 • Tetor, 2004
 • Shtator, 2004
 • Gusht, 2004
 • Korrik, 2004
 • Qershor, 2004
 • Maj, 2004
 • Prill, 2004
 • Mars, 2004
 • Shkurt, 2004
 • Janar, 2004
 • Dhjetor, 2003
 • Nendor, 2003
 • Tetor, 2003
 • Shtator, 2003
 • Gusht, 2003
 • Korrik, 2003
 • Qershor, 2003
 • Maj, 2003
 • Prill, 2003
 • Mars, 2003
 • Shkurt, 2003
 • Janar, 2003
 • Dhjetor, 2002
 • Nendor, 2002
 • Tetor, 2002
 • Shtator, 2002
 • Gusht, 2002
 • Korrik, 2002
 • Qershor, 2002
 • Maj, 2002
 • Prill, 2002
 • Mars, 2002
 • Shkurt, 2002
 • Janar, 2002
 • Dhjetor, 2001

 •  Artikujt( per Maj, 2005)  Veprimet  Vizita  postuar 
  _TPOKB i hap rrugėn zgjidhjes sė statusit tė Kosovės Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 52142005-05-30 16:46:33
  Luan Krasniqi drejt titullit Kampion Bote Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 67982005-05-30 16:45:59
  Si tė jemi nė formė pėr plazh Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 101942005-05-27 11:25:15
  Ansambli, turne nė trevat shqipfolėse Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 45932005-05-27 11:18:25
  Eurovizioni: … dhe fituese ėshtė Greqia! Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 80982005-05-24 02:17:07
  Tre tenorėt shqiptarė, koncert nė Athinė Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 56692005-05-24 02:12:23
  _TPNdahet nga jeta Antoni Athanas Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 122002005-05-22 23:24:08
  Ledina Ēelo nė Eurovizion 2005, nė 10 finalistet Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 80852005-05-20 21:55:16
  _TPKrijime nga Diamant Abrashi Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 67582005-05-20 19:49:37
  Pakicat dhe bashkėjetesa e tyre nė Kosovė Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 75912005-05-19 16:24:32
  Sondazh mbi zgjedhjet parlamentare nė Shqipėri Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 74352005-05-18 13:59:39
  Kongresi Amerikan: "Zgjedhjet e lira, kushti jetik pėr marėdhenie tė mira" Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 67442005-05-18 13:50:58
  Debati mbi rolin e Shqipėrisė nė Luftėn e II Botėrore Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 70272005-05-18 13:48:37
  Teuta, fiton kupėn e Republikės nė futboll pėr 2005 Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 47392005-05-13 01:17:08
  _TP"Pėrmeti Multikulturor 2005", 21-25 qershor Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 77612005-05-12 22:22:33
  Pėrkujtim madhėshtor i veprimit shqiptar Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 67462005-05-12 12:08:47
  Del nė dritė botimi origjinal i Kanunit tė Lekė Dukagjinit Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 97172005-05-09 23:44:43
  Kongresi socialist: "Kujtoni vitin 1997 dhe Berishėn" Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 46452005-05-08 19:57:08
  SHBA pati gisht nė ndarjen e Evropės Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 56512005-05-08 19:51:07
  GĖZUAR PASHKĖN ORTHODHOKSE Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 44372005-05-01 02:41:18


  20 artikuj ne total


  © Albasoul.com 1998-2007
  Te gjitha materialet qe serviren ne kete faqe jane origjinale dhe cdo riprodhim i tyre ne cdo forme pa pelqimin tone konsiderohet shkelje ligjore. Jeni te lutur qe te gjithe pa perjashtim te respektoni te drejtat e autorit. Ne respektojme te drejten e autorit dhe per cdo material te huazuar kemi dhene kredite e duhura autorit. Qe te kopjoni materialet tona, duhet te merrni pelqimin e administratorit. Mund te na kontaktoni tek webmaster@albasoul.com.