Miresevini tek Shpirti i Shqiptarit
  Rregjistrohu
 
 
 
 
 
 
 
 

  Thenie-Proverba
Aty ku nuk mer bija, e mer vija.
--- Populli

  Reklama

  Menuja

Anetaret
· Hyrje
· Llogaria ime
· Mesazhet
· Administrimi
· Dua ndihme
· Largohu

Komuniteti
· Te rejat
· Anetaret
· Donatoret
· Sondazhe
· Temat
· Seksionet
· Kontributi juaj
· Kryelista
· Kryeartikujt
· Foto kompjuteri

Programe
· Muzika
· Letersia
· Historia
· Forum
· Chat
· Email
· Galeria

Temat
· Albasoul
· Art
· Chat
· Demokraci
· Elita
· Emigracion
· Feja
· Forum
· Gjuha
· Histori
· Humor
· Internet
· Intimitet
· Kombi
· Kulture
· Kuzhina
· Lajme
· Letersi
· Muzika
· Njoftime
· Politike
· Shendeti
· Sport
· Urime

Sherbime
· Rekomandime
· Pyetesori
· Statistikat
· Fjalor
· Arkiva
· Kerko

  Vizitoret e castit?
Kemi 55 vizitor(e) dhe 0 anetar(e) ne faqe ne kete moment.

Ju jeni vizitor anonim. Mund te rregjistroheni ne cast falas duke klikuar ketu


  Perkujtimore
Nje dite si kjo ...


2008
Ernest Koliqi
Nė 15 janar 1973 u nda nga jeta Ernest Koliqi, shkrimtar, studiues dhe publicist, njėri nga intelektualėt shqiptarė qė dhanė njė kontribut tė madh pėr ēėshtjen e gjuhės shqipe, botues i revistės sė njohur "Shejėzat"(nė Romė), autor i veprave: "Gjurmėt e stinėve", "Simfonia e shqipeve", "Rrėnjėt lėvizin", "Kangjellat e Rilindjes", "Poetėt e mėdhenj tė Italisė 1 dhe 2", etj.

Akademia e Arteve tė Bukura
Nė 15 janar 1962 u pėrurua nė Tiranė shkolla e lartė pėr artistė - Konservatori i Tiranės, sot Akademia e Arteve tė Bukura. Drejtor i saj i parė ishte Albert Paparisto.

Zhan Batist Pokėlen
Nė 15 janar 1622 u lind Zhan Batist Pokėlen, i njohur nė botėn e letrave si Molier, pėrfaqėsuesi mė i madh i klasicizmit francez, mjeshtėr i komedisė, qė la veprat-kryevepra, tė cilat vunė bazat e komedisė franceze: "Tartufi", "I sėmuri imagjinar", "Kopraci", "Mizantropi", "Borgjezi fisnik", etj. Vdiq nė vitin 1673.

Mihail Eminesku
Nė 15 janar 1850 u lind poeti i njohur rumun Mihail Eminesku, njėri nga krijuesit mė tė mirė tė vendit tė tij dhe tė krejt trevės ballkanike, autor i poemave: "Kilini", "Pėrralla e blinit", "Letrari", etj. Vdiq nė vitin 1889.

Arkiva e Artikujve


Artikujt e renditur sipas muajit

 • Prill, 2009
 • Janar, 2009
 • Nendor, 2008
 • Tetor, 2008
 • Shtator, 2008
 • Qershor, 2008
 • Maj, 2008
 • Prill, 2008
 • Mars, 2008
 • Shkurt, 2008
 • Janar, 2008
 • Dhjetor, 2007
 • Nendor, 2007
 • Tetor, 2007
 • Shtator, 2007
 • Gusht, 2007
 • Korrik, 2007
 • Qershor, 2007
 • Maj, 2007
 • Prill, 2007
 • Mars, 2007
 • Shkurt, 2007
 • Janar, 2007
 • Dhjetor, 2006
 • Nendor, 2006
 • Tetor, 2006
 • Shtator, 2006
 • Gusht, 2006
 • Korrik, 2006
 • Qershor, 2006
 • Maj, 2006
 • Prill, 2006
 • Mars, 2006
 • Shkurt, 2006
 • Janar, 2006
 • Dhjetor, 2005
 • Nendor, 2005
 • Tetor, 2005
 • Shtator, 2005
 • Gusht, 2005
 • Korrik, 2005
 • Qershor, 2005
 • Maj, 2005
 • Prill, 2005
 • Mars, 2005
 • Shkurt, 2005
 • Janar, 2005
 • Dhjetor, 2004
 • Nendor, 2004
 • Tetor, 2004
 • Shtator, 2004
 • Gusht, 2004
 • Korrik, 2004
 • Qershor, 2004
 • Maj, 2004
 • Prill, 2004
 • Mars, 2004
 • Shkurt, 2004
 • Janar, 2004
 • Dhjetor, 2003
 • Nendor, 2003
 • Tetor, 2003
 • Shtator, 2003
 • Gusht, 2003
 • Korrik, 2003
 • Qershor, 2003
 • Maj, 2003
 • Prill, 2003
 • Mars, 2003
 • Shkurt, 2003
 • Janar, 2003
 • Dhjetor, 2002
 • Nendor, 2002
 • Tetor, 2002
 • Shtator, 2002
 • Gusht, 2002
 • Korrik, 2002
 • Qershor, 2002
 • Maj, 2002
 • Prill, 2002
 • Mars, 2002
 • Shkurt, 2002
 • Janar, 2002
 • Dhjetor, 2001

 •  Artikujt( per Prill, 2005)  Veprimet  Vizita  postuar 
  _TP13 vjet nga ndarja me Martin Camaj Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 107072005-04-30 01:04:20
  Viktimat nga minat, padi nė Gjykatėn e Strasburgut Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 58812005-04-29 23:44:59
  Shpirti i turmės dhe i askushmėrisė Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 56672005-04-29 23:44:45
  Shqiptari qė i mbijetoi mbytjes sė Titanikut Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 165752005-04-29 23:44:16
  Vetėvrasja, jo mė incidente tė izoluara nė Shqipėri Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 90532005-04-25 12:56:59
  Kongresi i demokratėve: "Koha pėr ndryshim" Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 79122005-04-24 19:24:56
  _TPDeklaratė e pėrbashkėt e komuniteteve fetare nė Shqipėri Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 106372005-04-23 16:23:53
  _TPPronari i firmės "Silva": Malaj dhe Arapi mė kanė vjedhur $40 milion Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 85832005-04-20 10:04:43
  Greqia, legalizim pėr gjithė emigrantėt Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 144052005-04-20 09:58:21
  Nis punėn komisioni shtetėror pėr Kthimin e Pronave Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 91152005-04-19 12:56:48
  _TPQeveria shqiptare firmos kthimin e emigrantėve ilegalė nga vendet e BE Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 80302005-04-16 02:27:07
  Bugajski: Zgjedhjet nė Shqipėri, mė tė rėndėsishmet pas 1990 Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 58302005-04-16 02:23:58
  "A kanė ujė ato burime" ngjitet nė qiell Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 64872005-04-15 00:10:26
  Raporti i Komisionit Ndėrkombetar pėr Ballkanin Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 47082005-04-15 00:03:46
  Dy zbulime tė rėndėsishme pėr lashtėsinė shqiptare Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 58902005-04-15 00:03:11
  Jozefina Topalli, politikania mė e besuar nga femrat shqiptare Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 94512005-04-12 01:53:44
  _TPXhana Nanini jep njė intervistė pėr publikun shqiptar Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 44652005-04-11 15:41:58
  50 vjet nga Masakra e Tivarit Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 77362005-04-08 01:32:44
  Vendin e parė nė jetėn time e zė muzika Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 80832005-04-06 01:14:18
  2 fjalorė elektronikė pėr ēmimin e njėrit Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 87972005-04-05 00:54:09
  Shqiptarėt nė Kroaci Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 99122005-04-04 14:17:47
  _TPKlevi Xhaxho, i dyti nė botė pėr shkencat e natyrės Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 95322005-04-04 14:17:20


  22 artikuj ne total


  © Albasoul.com 1998-2007
  Te gjitha materialet qe serviren ne kete faqe jane origjinale dhe cdo riprodhim i tyre ne cdo forme pa pelqimin tone konsiderohet shkelje ligjore. Jeni te lutur qe te gjithe pa perjashtim te respektoni te drejtat e autorit. Ne respektojme te drejten e autorit dhe per cdo material te huazuar kemi dhene kredite e duhura autorit. Qe te kopjoni materialet tona, duhet te merrni pelqimin e administratorit. Mund te na kontaktoni tek webmaster@albasoul.com.