Miresevini tek Shpirti i Shqiptarit
  Rregjistrohu
 
 
 
 
 
 
 
 

  Thenie-Proverba
Une nuk e di se si mund te jete koshienca e nje qelbesire, por di se si eshte ajo e nje njeriu te mire: ajo eshte e frikeshme.
--- Herman

  Reklama

  Menuja

Anetaret
· Hyrje
· Llogaria ime
· Mesazhet
· Administrimi
· Dua ndihme
· Largohu

Komuniteti
· Te rejat
· Anetaret
· Donatoret
· Sondazhe
· Temat
· Seksionet
· Kontributi juaj
· Kryelista
· Kryeartikujt
· Foto kompjuteri

Programe
· Muzika
· Letersia
· Historia
· Forum
· Chat
· Email
· Galeria

Temat
· Albasoul
· Art
· Chat
· Demokraci
· Elita
· Emigracion
· Feja
· Forum
· Gjuha
· Histori
· Humor
· Internet
· Intimitet
· Kombi
· Kulture
· Kuzhina
· Lajme
· Letersi
· Muzika
· Njoftime
· Politike
· Shendeti
· Sport
· Urime

Sherbime
· Rekomandime
· Pyetesori
· Statistikat
· Fjalor
· Arkiva
· Kerko

  Vizitoret e castit?
Kemi 81 vizitor(e) dhe 0 anetar(e) ne faqe ne kete moment.

Ju jeni vizitor anonim. Mund te rregjistroheni ne cast falas duke klikuar ketu


  Perkujtimore
Nje dite si kjo ...


2008
Hoxha Tahsini
Nė 4 korrik 1881 u nda nga jeta atdhetari Hasan Tahsini, filozof e mendimtar i periudhės sė Rilindjes, i njohur si Hoxha Tahsini. Ishte rektori i parė I Universitetit tė Stambollit, ndėrsa bėri dhe mjaft studime nė fusha tė ndryshme tė shkencės dhe shkroi: "Psikologjia", "Bazat e Astronomisė", "Sekretet e ujit", "Krijimi i Botės", etj. si dhe themeloi revistėn e parė shkencore nė Turqi.

Statuja e Lirisė
Nė 4 korrik 1884 Statuja e Lirisė e realizuar nė Francė nga Gustav Ejfel, iu dhurua popullit amerikan nga populli francez dhe u vendos nė njė ishull tė vogėl pranė Nju-Jorkut, duke u kthyer gjatė kohėrave nė simbol tė SHBA-sė.

Xhina Lolobrixhida
Nė 4 korrik 1929 u lind artistja e madhe Luixhina Lolobrixhida, e njohur si Xhina, njė nga artistet mė tė mėdha tė botės, qė shkėlqeu nė filmat: "Bukė, dashuri dhe fantazi", "Gruaja mė e bukur nė botė", "Fan Fan tulipan", "Shėn Mėria e Parisit" etj. Sot merret me fotografi, madje ka hapur edhe ekspozita me fotografi artistike.

Anija kozmike amerikane "Pathinder"
Nė 4 korrik 1997 pas njė udhėtimi prej 500 milionė kilometrash nga Toka, anija kozmike amerikane "Pathinder" u ul nė sipėrfaqen e Marsit dhe dėrgoi fotografitė e para nga ky planet.

Festa kombėtare e Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės
4 Korriku ėshtė festa kombėtare e Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės, dita e shpalljes sė pavarėsisė.

Arkiva e Artikujve


Artikujt e renditur sipas muajit

 • Prill, 2009
 • Janar, 2009
 • Nendor, 2008
 • Tetor, 2008
 • Shtator, 2008
 • Qershor, 2008
 • Maj, 2008
 • Prill, 2008
 • Mars, 2008
 • Shkurt, 2008
 • Janar, 2008
 • Dhjetor, 2007
 • Nendor, 2007
 • Tetor, 2007
 • Shtator, 2007
 • Gusht, 2007
 • Korrik, 2007
 • Qershor, 2007
 • Maj, 2007
 • Prill, 2007
 • Mars, 2007
 • Shkurt, 2007
 • Janar, 2007
 • Dhjetor, 2006
 • Nendor, 2006
 • Tetor, 2006
 • Shtator, 2006
 • Gusht, 2006
 • Korrik, 2006
 • Qershor, 2006
 • Maj, 2006
 • Prill, 2006
 • Mars, 2006
 • Shkurt, 2006
 • Janar, 2006
 • Dhjetor, 2005
 • Nendor, 2005
 • Tetor, 2005
 • Shtator, 2005
 • Gusht, 2005
 • Korrik, 2005
 • Qershor, 2005
 • Maj, 2005
 • Prill, 2005
 • Mars, 2005
 • Shkurt, 2005
 • Janar, 2005
 • Dhjetor, 2004
 • Nendor, 2004
 • Tetor, 2004
 • Shtator, 2004
 • Gusht, 2004
 • Korrik, 2004
 • Qershor, 2004
 • Maj, 2004
 • Prill, 2004
 • Mars, 2004
 • Shkurt, 2004
 • Janar, 2004
 • Dhjetor, 2003
 • Nendor, 2003
 • Tetor, 2003
 • Shtator, 2003
 • Gusht, 2003
 • Korrik, 2003
 • Qershor, 2003
 • Maj, 2003
 • Prill, 2003
 • Mars, 2003
 • Shkurt, 2003
 • Janar, 2003
 • Dhjetor, 2002
 • Nendor, 2002
 • Tetor, 2002
 • Shtator, 2002
 • Gusht, 2002
 • Korrik, 2002
 • Qershor, 2002
 • Maj, 2002
 • Prill, 2002
 • Mars, 2002
 • Shkurt, 2002
 • Janar, 2002
 • Dhjetor, 2001

 •  Artikujt( per Mars, 2005)  Veprimet  Vizita  postuar 
  Greqi - Shqipėri 2 - 0 Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 62472005-03-31 10:16:37
  Njė artist i mirėnjohur nė pension Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 62062005-03-29 16:35:09
  Sadi Halili merr titullin "Mjeshtėr i Madh" Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 71462005-03-29 00:59:04
  GĖZUAR PASHKĖN KATOLIKE Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 43132005-03-27 19:55:27
  Turqi - Shqipėri, 2 - 0 Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 50902005-03-27 19:48:18
  Qėndrimi i qeverisė greke ndaj Kosovės Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 64192005-03-27 02:28:01
  Oriola Islami, shqiptarja e parė qė shkeli Broadway Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 81242005-03-27 02:24:54
  Krasniqi: Transportova armė nga SHBA nė Kosovė pėr UĒK Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 111652005-03-24 22:59:29
  Bajram Kosumi, votėbesohet Kryeministėr i Kosovės Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 97062005-03-23 21:32:54
  _TPBotohet Jezuiti i Madh, Zef Valentini Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 61432005-03-23 10:46:47
  _TPEdhe njė ide nė figurė rreth Skėnderbeut Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 241732005-03-22 12:30:16
  _TPFederata greke shet biletat e rezervuara pėr tifozėt shqiptarė Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 56332005-03-22 12:17:07
  Berisha: Barbour Griffith & Rogers do drejtojė fushatėn e PD Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 68712005-03-22 12:10:20
  Kujtojmė vitet '80 Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 89352005-03-18 11:03:10
  Deklarata e LQSHA nė mbrojtje tė Kryeminsitrit tė Kosovės Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 55712005-03-17 09:34:37
  Cfare eshte demokracia? VII Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 63772005-03-15 13:03:35
  Shqipėria, njė kushtetutė qė nė Mesjetė Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 66042005-03-11 10:14:56
  Haradinaj dhe dy qytetėrimet ballė pėr ballė Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 61522005-03-11 10:14:10
  Pas akuzave tė Hagės, Kryeministri i Kosovės jep dorėheqjen Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 79972005-03-08 09:35:47
  Arsimtarėt dhe nėnat festojnė festat e tyre, 7-8 Marsin Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 507032005-03-07 09:20:06
  _TP40 vjet nga ndarja me Fan Nolin Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 67262005-03-05 19:01:40
  Kreshnik Qato fiton titullin kampion bote nė boks Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 90582005-03-05 19:00:06
  Farsa politike greke me emrin “Epir i Veriut” Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 69372005-03-03 14:03:30
  Bashkėsia shqiptare e Kebekut nė Montreal Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 99772005-03-03 14:02:14
  Cfare eshte demokracia? VI Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 70252005-03-03 14:01:08
  Qazim Bej Vlora, njėri nga djemtė e Ismail Bej Vlorės Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 83062005-03-01 11:13:20


  26 artikuj ne total


  © Albasoul.com 1998-2007
  Te gjitha materialet qe serviren ne kete faqe jane origjinale dhe cdo riprodhim i tyre ne cdo forme pa pelqimin tone konsiderohet shkelje ligjore. Jeni te lutur qe te gjithe pa perjashtim te respektoni te drejtat e autorit. Ne respektojme te drejten e autorit dhe per cdo material te huazuar kemi dhene kredite e duhura autorit. Qe te kopjoni materialet tona, duhet te merrni pelqimin e administratorit. Mund te na kontaktoni tek webmaster@albasoul.com.