Miresevini tek Shpirti i Shqiptarit
  Rregjistrohu
 
 
 
 
 
 
 
 

  Thenie-Proverba
Ai qe te bertet shume ne fillim, te del i mire ne fund.
--- Populli

  Reklama

  Menuja

Anetaret
· Hyrje
· Llogaria ime
· Mesazhet
· Administrimi
· Dua ndihme
· Largohu

Komuniteti
· Te rejat
· Anetaret
· Donatoret
· Sondazhe
· Temat
· Seksionet
· Kontributi juaj
· Kryelista
· Kryeartikujt
· Foto kompjuteri

Programe
· Muzika
· Letersia
· Historia
· Forum
· Chat
· Email
· Galeria

Temat
· Albasoul
· Art
· Chat
· Demokraci
· Elita
· Emigracion
· Feja
· Forum
· Gjuha
· Histori
· Humor
· Internet
· Intimitet
· Kombi
· Kulture
· Kuzhina
· Lajme
· Letersi
· Muzika
· Njoftime
· Politike
· Shendeti
· Sport
· Urime

Sherbime
· Rekomandime
· Pyetesori
· Statistikat
· Fjalor
· Arkiva
· Kerko

  Vizitoret e castit?
Kemi 59 vizitor(e) dhe 0 anetar(e) ne faqe ne kete moment.

Ju jeni vizitor anonim. Mund te rregjistroheni ne cast falas duke klikuar ketu


  Perkujtimore
Nje dite si kjo ...


2008
Gazeta "L'albanese d'Italia"
Nė 23 shkurt 1918 doli nė Napoli numri i parė i gazetės "L'albanese d'Italia" (Shqiptari i Italisė), qė njihet si gazeta e parė nė shtypin shqiptar. Ishte njė organ politik, shoqėror, letrar dhe kulturor nė arbėrisht dhe pjesėrisht nė italisht, e drejtuar nga Jeronim de Rada.

Aleks Ēaēi
Nė 23 shkurt 1989 u nda nga jeta shkrimtari Aleks Ēaēi, ish-shkrimtar i viteve '30, dhe mė pas me njė krijimtari tė gjatė letrare ( rreth 60 vjet), kur shkroi pėr tė rritur dhe fėmijė veprat: "Kėngėt e dheut", "Bisedė me diellin", "Ėndrrat e mia", "Aroma e bukės", "Na hoqėn ēatinė", "Kanish", "Shtėpia pėrballė diellit", etj.

Xhovani Batista Pelegrini
Nė 23 shkurt 1921 u lind nė Beluno tė Italisė Xhovani Batista Pelegrini, gjuhėtar, balkanolog i njohur dhe albanolog i cili dha njė ndihmesė tė vlefshme pėr gjuhėn shqipe, kryesisht nė planin historik, dhe i shoqėroi veprat e veta pėr Shqipėrinė me harta tė ndryshme mbi vendin tonė.

Karl Liberman
Nė 23 shkurt 1842 u lind kimisti gjerman Karl Liberman, shkencėtari qė zbuloi reaksionin e komponenteve nitrike, i cili mban emrin e tij, si dhe procesin e prodhimit tė ngjyrosėsve kimikė.

Festa kombėtare e Guajanės
23 Shkurti ėshtė festa kombėtare e Guajanės, e cila pėrkon me shpalljen e republikės sė kėtij vendi.

Arkiva e Artikujve


Artikujt e renditur sipas muajit

 • Prill, 2009
 • Janar, 2009
 • Nendor, 2008
 • Tetor, 2008
 • Shtator, 2008
 • Qershor, 2008
 • Maj, 2008
 • Prill, 2008
 • Mars, 2008
 • Shkurt, 2008
 • Janar, 2008
 • Dhjetor, 2007
 • Nendor, 2007
 • Tetor, 2007
 • Shtator, 2007
 • Gusht, 2007
 • Korrik, 2007
 • Qershor, 2007
 • Maj, 2007
 • Prill, 2007
 • Mars, 2007
 • Shkurt, 2007
 • Janar, 2007
 • Dhjetor, 2006
 • Nendor, 2006
 • Tetor, 2006
 • Shtator, 2006
 • Gusht, 2006
 • Korrik, 2006
 • Qershor, 2006
 • Maj, 2006
 • Prill, 2006
 • Mars, 2006
 • Shkurt, 2006
 • Janar, 2006
 • Dhjetor, 2005
 • Nendor, 2005
 • Tetor, 2005
 • Shtator, 2005
 • Gusht, 2005
 • Korrik, 2005
 • Qershor, 2005
 • Maj, 2005
 • Prill, 2005
 • Mars, 2005
 • Shkurt, 2005
 • Janar, 2005
 • Dhjetor, 2004
 • Nendor, 2004
 • Tetor, 2004
 • Shtator, 2004
 • Gusht, 2004
 • Korrik, 2004
 • Qershor, 2004
 • Maj, 2004
 • Prill, 2004
 • Mars, 2004
 • Shkurt, 2004
 • Janar, 2004
 • Dhjetor, 2003
 • Nendor, 2003
 • Tetor, 2003
 • Shtator, 2003
 • Gusht, 2003
 • Korrik, 2003
 • Qershor, 2003
 • Maj, 2003
 • Prill, 2003
 • Mars, 2003
 • Shkurt, 2003
 • Janar, 2003
 • Dhjetor, 2002
 • Nendor, 2002
 • Tetor, 2002
 • Shtator, 2002
 • Gusht, 2002
 • Korrik, 2002
 • Qershor, 2002
 • Maj, 2002
 • Prill, 2002
 • Mars, 2002
 • Shkurt, 2002
 • Janar, 2002
 • Dhjetor, 2001

 •  Artikujt( per Shkurt, 2005)  Veprimet  Vizita  postuar 
  Ndahen ēmimet OSKAR pėr 2004 Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 60772005-02-28 00:38:56
  Beteja e Kosovės, viti 1389, dhe Shqiptarėt Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 183792005-02-28 00:37:32
  Kthehen nė Shqipėri eshtrat e kampionit Aleksandėr Kondo Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 162492005-02-25 14:07:14
  Pėrpjekjet pėr Kishėn Shqiptare tė Stambollit Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 77282005-02-25 13:15:31
  Njė dosje pėr Kadarenė del nė shitje Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 64422005-02-23 03:26:55
  Bush pėrkrah Shqipėrinė pėr anėtarėsim nė NATO Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 43212005-02-23 03:07:48
  _TPPetersen: Ndarja e Kosovės nuk ėshtė opsion Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 49412005-02-21 22:59:55
  Cfare eshte demokracia? V Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 75702005-02-16 22:43:54
  Pėrmbledhje e librit ENIGMA e Robert D'Anzhelit Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 106132005-02-16 22:43:14
  Llotaria e Vizave Amerikane, paraqiten 6,3 milione aplikime Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 135902005-02-14 14:02:08
  Frutet e dashurisė tė Albasoul Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 92112005-02-14 13:27:26
  Fajdet tė lidhura edhe me spiunazhin grek Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 79572005-02-14 13:14:45
  _TPShqipėri - Ukrainė = 0 - 2 Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 75772005-02-10 10:41:59
  Opozita: Nismė pėr emigrantėt qė tė votojnė nė zgjedhje Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 55562005-02-06 15:15:41
  Italia: 28 mijė vėnde pune pėr shqiptarėt Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 73762005-02-04 10:08:05
  Cfare eshte demokracia? IV Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 54652005-02-04 10:06:03
  _TP20 milion shfletime tek Albasoul.com Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 57982005-02-01 19:45:25


  17 artikuj ne total


  © Albasoul.com 1998-2007
  Te gjitha materialet qe serviren ne kete faqe jane origjinale dhe cdo riprodhim i tyre ne cdo forme pa pelqimin tone konsiderohet shkelje ligjore. Jeni te lutur qe te gjithe pa perjashtim te respektoni te drejtat e autorit. Ne respektojme te drejten e autorit dhe per cdo material te huazuar kemi dhene kredite e duhura autorit. Qe te kopjoni materialet tona, duhet te merrni pelqimin e administratorit. Mund te na kontaktoni tek webmaster@albasoul.com.