Miresevini tek Shpirti i Shqiptarit
  Rregjistrohu
 
 
 
 
 
 
 
 

  Thenie-Proverba
Kur ai beson, ai nuk beson qe beson , e kur nuk beson, ai nuk beson qe nuk beson.
--- Dostoievski

  Reklama

  Menuja

Anetaret
· Hyrje
· Llogaria ime
· Mesazhet
· Administrimi
· Dua ndihme
· Largohu

Komuniteti
· Te rejat
· Anetaret
· Donatoret
· Sondazhe
· Temat
· Seksionet
· Kontributi juaj
· Kryelista
· Kryeartikujt
· Foto kompjuteri

Programe
· Muzika
· Letersia
· Historia
· Forum
· Chat
· Email
· Galeria

Temat
· Albasoul
· Art
· Chat
· Demokraci
· Elita
· Emigracion
· Feja
· Forum
· Gjuha
· Histori
· Humor
· Internet
· Intimitet
· Kombi
· Kulture
· Kuzhina
· Lajme
· Letersi
· Muzika
· Njoftime
· Politike
· Shendeti
· Sport
· Urime

Sherbime
· Rekomandime
· Pyetesori
· Statistikat
· Fjalor
· Arkiva
· Kerko

  Vizitoret e castit?
Kemi 72 vizitor(e) dhe 0 anetar(e) ne faqe ne kete moment.

Ju jeni vizitor anonim. Mund te rregjistroheni ne cast falas duke klikuar ketu


  Perkujtimore
Nje dite si kjo ...


2008
Gazeta "L'albanese d'Italia"
Nė 23 shkurt 1918 doli nė Napoli numri i parė i gazetės "L'albanese d'Italia" (Shqiptari i Italisė), qė njihet si gazeta e parė nė shtypin shqiptar. Ishte njė organ politik, shoqėror, letrar dhe kulturor nė arbėrisht dhe pjesėrisht nė italisht, e drejtuar nga Jeronim de Rada.

Aleks Ēaēi
Nė 23 shkurt 1989 u nda nga jeta shkrimtari Aleks Ēaēi, ish-shkrimtar i viteve '30, dhe mė pas me njė krijimtari tė gjatė letrare ( rreth 60 vjet), kur shkroi pėr tė rritur dhe fėmijė veprat: "Kėngėt e dheut", "Bisedė me diellin", "Ėndrrat e mia", "Aroma e bukės", "Na hoqėn ēatinė", "Kanish", "Shtėpia pėrballė diellit", etj.

Xhovani Batista Pelegrini
Nė 23 shkurt 1921 u lind nė Beluno tė Italisė Xhovani Batista Pelegrini, gjuhėtar, balkanolog i njohur dhe albanolog i cili dha njė ndihmesė tė vlefshme pėr gjuhėn shqipe, kryesisht nė planin historik, dhe i shoqėroi veprat e veta pėr Shqipėrinė me harta tė ndryshme mbi vendin tonė.

Karl Liberman
Nė 23 shkurt 1842 u lind kimisti gjerman Karl Liberman, shkencėtari qė zbuloi reaksionin e komponenteve nitrike, i cili mban emrin e tij, si dhe procesin e prodhimit tė ngjyrosėsve kimikė.

Festa kombėtare e Guajanės
23 Shkurti ėshtė festa kombėtare e Guajanės, e cila pėrkon me shpalljen e republikės sė kėtij vendi.

Arkiva e Artikujve


Artikujt e renditur sipas muajit

 • Prill, 2009
 • Janar, 2009
 • Nendor, 2008
 • Tetor, 2008
 • Shtator, 2008
 • Qershor, 2008
 • Maj, 2008
 • Prill, 2008
 • Mars, 2008
 • Shkurt, 2008
 • Janar, 2008
 • Dhjetor, 2007
 • Nendor, 2007
 • Tetor, 2007
 • Shtator, 2007
 • Gusht, 2007
 • Korrik, 2007
 • Qershor, 2007
 • Maj, 2007
 • Prill, 2007
 • Mars, 2007
 • Shkurt, 2007
 • Janar, 2007
 • Dhjetor, 2006
 • Nendor, 2006
 • Tetor, 2006
 • Shtator, 2006
 • Gusht, 2006
 • Korrik, 2006
 • Qershor, 2006
 • Maj, 2006
 • Prill, 2006
 • Mars, 2006
 • Shkurt, 2006
 • Janar, 2006
 • Dhjetor, 2005
 • Nendor, 2005
 • Tetor, 2005
 • Shtator, 2005
 • Gusht, 2005
 • Korrik, 2005
 • Qershor, 2005
 • Maj, 2005
 • Prill, 2005
 • Mars, 2005
 • Shkurt, 2005
 • Janar, 2005
 • Dhjetor, 2004
 • Nendor, 2004
 • Tetor, 2004
 • Shtator, 2004
 • Gusht, 2004
 • Korrik, 2004
 • Qershor, 2004
 • Maj, 2004
 • Prill, 2004
 • Mars, 2004
 • Shkurt, 2004
 • Janar, 2004
 • Dhjetor, 2003
 • Nendor, 2003
 • Tetor, 2003
 • Shtator, 2003
 • Gusht, 2003
 • Korrik, 2003
 • Qershor, 2003
 • Maj, 2003
 • Prill, 2003
 • Mars, 2003
 • Shkurt, 2003
 • Janar, 2003
 • Dhjetor, 2002
 • Nendor, 2002
 • Tetor, 2002
 • Shtator, 2002
 • Gusht, 2002
 • Korrik, 2002
 • Qershor, 2002
 • Maj, 2002
 • Prill, 2002
 • Mars, 2002
 • Shkurt, 2002
 • Janar, 2002
 • Dhjetor, 2001

 •  Artikujt( per Janar, 2005)  Veprimet  Vizita  postuar 
  Nusja e vdekur, mes legjendės dhe tė vėrtetės Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 100792005-01-31 18:50:43
  Grupi i Krizave: Hapat drejt statusit final tė Kosovės Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 47952005-01-27 10:06:29
  _TPNė 70-vjetorin e humoristit Skėnder Sallaku Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 140622005-01-26 11:50:34
  Gaqo Ēako, njė album pėr 70-vjetorin Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 77222005-01-25 11:37:24
  Cfare eshte demokracia? III Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 62792005-01-25 11:14:14
  Analiza dhe zgjidhja e 99 zgjedhjeve Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 50222005-01-24 10:25:53
  Akademikėt serbė, kriminelė tė Europės Juglindore Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 63972005-01-24 10:25:03
  Mihal Hanxhari, poeti i pėrmasave Evropiane Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 73562005-01-24 10:06:13
  Gėzuar Ditėn e Kurban Bajramit Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 49842005-01-20 15:27:00
  Ndėrron jetė shefi i shėrbimeve sekrete Kujtim Hysenaj Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 86632005-01-20 12:24:18
  Mbrėmje ndėrkulturore shqiptaro-zviceriane nė Zvicėr Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 76502005-01-20 11:53:18
  Kėngė tė reja popullore Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 116682005-01-20 10:44:39
  17 Janar 2004, 600 vjetori i lindjes sė Gjergj Kastriot - Skėnderbeut Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 61052005-01-18 10:19:04
  Flet kampioni kombėtar i boksit, Lufti Gega Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 61502005-01-18 10:12:30
  Cfare eshte demokracia? II Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 80112005-01-18 10:09:27
  Pse nuk hiqet ligji i luftės prej Greqisė Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 97202005-01-14 11:57:32
  Pėrkujtohet 80-vjetori i vdekjes sė patriotėve Elez Isufi e Isuf Xhelili Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 131262005-01-14 11:38:45
  Rezoluta pėr Kosovėn, nė Kongresin e ri amerikan 2005 Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 41292005-01-14 11:37:58
  Leka i Madh nė pėrfytyrimin e shqiptarėve Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 75762005-01-14 11:37:35
  Studentia shqiptare mė e mira nė matematikė nė SHBA Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 68692005-01-14 11:37:08
  _TPPresidenti i njeh Enver Hoxhės statusin e veteranit Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 69202005-01-08 23:11:43
  _TPGatime Deti dhe Embelsira Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 620282005-01-04 13:41:33
  Trajnim pėr tė rinjtė nė fushėn e turizmit Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 78912005-01-04 12:55:06
  Cfare eshte demokracia? I Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 113232005-01-01 18:51:13


  24 artikuj ne total


  © Albasoul.com 1998-2007
  Te gjitha materialet qe serviren ne kete faqe jane origjinale dhe cdo riprodhim i tyre ne cdo forme pa pelqimin tone konsiderohet shkelje ligjore. Jeni te lutur qe te gjithe pa perjashtim te respektoni te drejtat e autorit. Ne respektojme te drejten e autorit dhe per cdo material te huazuar kemi dhene kredite e duhura autorit. Qe te kopjoni materialet tona, duhet te merrni pelqimin e administratorit. Mund te na kontaktoni tek webmaster@albasoul.com.