Miresevini tek Shpirti i Shqiptarit
  Rregjistrohu
 
 
 
 
 
 
 
 

  Thenie-Proverba
Arti fluturon rreth e qark se vertetes, por jo me shume vullnet,nga frika se mos digjet.
--- Franz Kafka

  Reklama

  Menuja

Anetaret
· Hyrje
· Llogaria ime
· Mesazhet
· Administrimi
· Dua ndihme
· Largohu

Komuniteti
· Te rejat
· Anetaret
· Donatoret
· Sondazhe
· Temat
· Seksionet
· Kontributi juaj
· Kryelista
· Kryeartikujt
· Foto kompjuteri

Programe
· Muzika
· Letersia
· Historia
· Forum
· Chat
· Email
· Galeria

Temat
· Albasoul
· Art
· Chat
· Demokraci
· Elita
· Emigracion
· Feja
· Forum
· Gjuha
· Histori
· Humor
· Internet
· Intimitet
· Kombi
· Kulture
· Kuzhina
· Lajme
· Letersi
· Muzika
· Njoftime
· Politike
· Shendeti
· Sport
· Urime

Sherbime
· Rekomandime
· Pyetesori
· Statistikat
· Fjalor
· Arkiva
· Kerko

  Vizitoret e castit?
Kemi 66 vizitor(e) dhe 0 anetar(e) ne faqe ne kete moment.

Ju jeni vizitor anonim. Mund te rregjistroheni ne cast falas duke klikuar ketu


  Perkujtimore
Nje dite si kjo ...


2008
Ernest Koliqi
Nė 15 janar 1973 u nda nga jeta Ernest Koliqi, shkrimtar, studiues dhe publicist, njėri nga intelektualėt shqiptarė qė dhanė njė kontribut tė madh pėr ēėshtjen e gjuhės shqipe, botues i revistės sė njohur "Shejėzat"(nė Romė), autor i veprave: "Gjurmėt e stinėve", "Simfonia e shqipeve", "Rrėnjėt lėvizin", "Kangjellat e Rilindjes", "Poetėt e mėdhenj tė Italisė 1 dhe 2", etj.

Akademia e Arteve tė Bukura
Nė 15 janar 1962 u pėrurua nė Tiranė shkolla e lartė pėr artistė - Konservatori i Tiranės, sot Akademia e Arteve tė Bukura. Drejtor i saj i parė ishte Albert Paparisto.

Zhan Batist Pokėlen
Nė 15 janar 1622 u lind Zhan Batist Pokėlen, i njohur nė botėn e letrave si Molier, pėrfaqėsuesi mė i madh i klasicizmit francez, mjeshtėr i komedisė, qė la veprat-kryevepra, tė cilat vunė bazat e komedisė franceze: "Tartufi", "I sėmuri imagjinar", "Kopraci", "Mizantropi", "Borgjezi fisnik", etj. Vdiq nė vitin 1673.

Mihail Eminesku
Nė 15 janar 1850 u lind poeti i njohur rumun Mihail Eminesku, njėri nga krijuesit mė tė mirė tė vendit tė tij dhe tė krejt trevės ballkanike, autor i poemave: "Kilini", "Pėrralla e blinit", "Letrari", etj. Vdiq nė vitin 1889.

Arkiva e Artikujve


Artikujt e renditur sipas muajit

 • Prill, 2009
 • Janar, 2009
 • Nendor, 2008
 • Tetor, 2008
 • Shtator, 2008
 • Qershor, 2008
 • Maj, 2008
 • Prill, 2008
 • Mars, 2008
 • Shkurt, 2008
 • Janar, 2008
 • Dhjetor, 2007
 • Nendor, 2007
 • Tetor, 2007
 • Shtator, 2007
 • Gusht, 2007
 • Korrik, 2007
 • Qershor, 2007
 • Maj, 2007
 • Prill, 2007
 • Mars, 2007
 • Shkurt, 2007
 • Janar, 2007
 • Dhjetor, 2006
 • Nendor, 2006
 • Tetor, 2006
 • Shtator, 2006
 • Gusht, 2006
 • Korrik, 2006
 • Qershor, 2006
 • Maj, 2006
 • Prill, 2006
 • Mars, 2006
 • Shkurt, 2006
 • Janar, 2006
 • Dhjetor, 2005
 • Nendor, 2005
 • Tetor, 2005
 • Shtator, 2005
 • Gusht, 2005
 • Korrik, 2005
 • Qershor, 2005
 • Maj, 2005
 • Prill, 2005
 • Mars, 2005
 • Shkurt, 2005
 • Janar, 2005
 • Dhjetor, 2004
 • Nendor, 2004
 • Tetor, 2004
 • Shtator, 2004
 • Gusht, 2004
 • Korrik, 2004
 • Qershor, 2004
 • Maj, 2004
 • Prill, 2004
 • Mars, 2004
 • Shkurt, 2004
 • Janar, 2004
 • Dhjetor, 2003
 • Nendor, 2003
 • Tetor, 2003
 • Shtator, 2003
 • Gusht, 2003
 • Korrik, 2003
 • Qershor, 2003
 • Maj, 2003
 • Prill, 2003
 • Mars, 2003
 • Shkurt, 2003
 • Janar, 2003
 • Dhjetor, 2002
 • Nendor, 2002
 • Tetor, 2002
 • Shtator, 2002
 • Gusht, 2002
 • Korrik, 2002
 • Qershor, 2002
 • Maj, 2002
 • Prill, 2002
 • Mars, 2002
 • Shkurt, 2002
 • Janar, 2002
 • Dhjetor, 2001

 •  Artikujt( per Dhjetor, 2004)  Veprimet  Vizita  postuar 
  Kur tė qeshni mbani barkun me dorė - vazhdim Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 202112004-12-27 13:51:41
  Vorri i Nuses - Muharrem Blakaj Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 89042004-12-26 00:06:04
  _TPAnita Bitri nė kėngė Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 60212004-12-25 04:39:54
  Gezuar Krishtlindjen dhe 6 vjetorin e Albasoul Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 77872004-12-25 03:37:29
  Eno Peēi, balerini shqiptar nė Teatrin e Vjenės Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 77832004-12-21 09:39:54
  Ndihmojeni Kastriotin! Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 92642004-12-21 01:21:36
  _TPLedina Ēelo shkon nė Festivalin Evropian Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 68732004-12-19 19:54:26
  Ludwig van Beethoven Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 99672004-12-16 13:11:34
  _TPDy shqiptarė marrin peng njė autobuz nė Athinė Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 68852004-12-16 09:33:35
  Albume tė reja nė prag tė festave Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 55902004-12-14 01:29:28
  _TPOferta speciale pėr fjalorė elektronike anglisht-shqip Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 120492004-12-14 00:53:26
  Konferencė e Akademisė sė Shkencave Shqiptaro-Amerikane Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 73422004-12-14 00:51:27
  USAID: Qeveria Nano, mė e korruptuara nė Evropė Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 60562004-12-09 11:00:23
  Ramush Haradinaj, kryeministri i ri i Kosovės Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 91272004-12-07 13:39:06
  _TPHumb jetėn nė aksident violinisti i njohur shqiptar Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 70632004-12-06 23:34:39
  At Zef Valentini – njė albanalogu dhe albanofili i madh Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 49232004-12-06 19:00:47
  Lajmėrim: shfaqje gazmore nė Ēikago Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 66922004-12-06 18:58:02
  Origjina e polifonisė popullore shqiptare Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 92132004-12-06 00:39:12
  Nė 9 dhjetor mbahet samiti ndėrkombetar pėr harmoninė fetare Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 44542004-12-04 21:40:15
  Ndėron jetė Nermin Vlora Falaski Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 58562004-12-04 20:46:54
  "Curriculum Vitae" - Skėnder Rusi Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 73032004-12-04 19:53:42
  Votoni per Miss Albania 2004 tek Miss World Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 337762004-12-02 10:29:21
  Kosova nė Gjyq Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 44272004-12-02 10:21:22


  23 artikuj ne total


  © Albasoul.com 1998-2007
  Te gjitha materialet qe serviren ne kete faqe jane origjinale dhe cdo riprodhim i tyre ne cdo forme pa pelqimin tone konsiderohet shkelje ligjore. Jeni te lutur qe te gjithe pa perjashtim te respektoni te drejtat e autorit. Ne respektojme te drejten e autorit dhe per cdo material te huazuar kemi dhene kredite e duhura autorit. Qe te kopjoni materialet tona, duhet te merrni pelqimin e administratorit. Mund te na kontaktoni tek webmaster@albasoul.com.