Miresevini tek Shpirti i Shqiptarit
  Rregjistrohu
 
 
 
 
 
 
 
 

  Thenie-Proverba
Egoizmi eshte nje ndjenje qe me ben te perbashket me te gjithe njerezit e tjere, e une s`kam turp ta pohoj se vetja ime me eshte shume e shtrenjte.
--- Euripide

  Reklama

  Menuja

Anetaret
· Hyrje
· Llogaria ime
· Mesazhet
· Administrimi
· Dua ndihme
· Largohu

Komuniteti
· Te rejat
· Anetaret
· Donatoret
· Sondazhe
· Temat
· Seksionet
· Kontributi juaj
· Kryelista
· Kryeartikujt
· Foto kompjuteri

Programe
· Muzika
· Letersia
· Historia
· Forum
· Chat
· Email
· Galeria

Temat
· Albasoul
· Art
· Chat
· Demokraci
· Elita
· Emigracion
· Feja
· Forum
· Gjuha
· Histori
· Humor
· Internet
· Intimitet
· Kombi
· Kulture
· Kuzhina
· Lajme
· Letersi
· Muzika
· Njoftime
· Politike
· Shendeti
· Sport
· Urime

Sherbime
· Rekomandime
· Pyetesori
· Statistikat
· Fjalor
· Arkiva
· Kerko

  Vizitoret e castit?
Kemi 84 vizitor(e) dhe 0 anetar(e) ne faqe ne kete moment.

Ju jeni vizitor anonim. Mund te rregjistroheni ne cast falas duke klikuar ketu


  Perkujtimore
Nje dite si kjo ...


2008
Gjergj Kastrioti Skėnderbeu
Nė 17 janar 1465 mbylli sytė nė Lezhė i madhi Gjergj Kastrioti Skėnderbeu, heroi ynė legjendar, i cili pėr mbi 25 vjet nė krye tė luftėtarėve shqiptarė mundi t'u bėjė ballė ushtrivė turke, duke i pėnguar nė marshimin e tyre pushtues drejt Europės Perėndimore.

Jusuf Gėrvalla
Nė 17 janar 1982 u nda nga jeta njė fshat afėr Shtutgardit nė Gjermani Jusuf Gėrvalla, poet, publicist, pėrkthyes e kitarist, autor i veprave: "Fluturojnė e bien", "Bekimi i nėnės", "Rrotull", etj. I ndjekur nga serbėt mėrgoi dhe botoi atje gazetėn "Lajmėtari i lirisė" dhe "Zėri i Kosovės". U vra nga armiqtė e Kosovės.

Kongresi i parė Bektashian Shqiptar
Nė 17 janar 1921 u hap nė teqenė e Prishtinės Kongresi i parė Bektashian Shqiptar, ku u sanksionua krijimi i Komunitetit Bektashian Shqiptar.

Arma e Artilerisė e Ushtrisė Shqiptare
Nė 17 janar 1921 u formua Arma e Artilerisė e Ushtrisė Shqiptare, e cila ka njė traditė qė nga koha e Skėnderbeut. Fridrih Kyning Nė 17 janar 1834 u nda nga jeta Fridrih Kyning, matematikan, i cili bėri njė varg shpikjesh nė fushėn e tipografisė dhe u bė i famshėm pėr shpikjen e makinės sė parė tipografike nė botė.

Arkiva e Artikujve


Artikujt e renditur sipas muajit

 • Prill, 2009
 • Janar, 2009
 • Nendor, 2008
 • Tetor, 2008
 • Shtator, 2008
 • Qershor, 2008
 • Maj, 2008
 • Prill, 2008
 • Mars, 2008
 • Shkurt, 2008
 • Janar, 2008
 • Dhjetor, 2007
 • Nendor, 2007
 • Tetor, 2007
 • Shtator, 2007
 • Gusht, 2007
 • Korrik, 2007
 • Qershor, 2007
 • Maj, 2007
 • Prill, 2007
 • Mars, 2007
 • Shkurt, 2007
 • Janar, 2007
 • Dhjetor, 2006
 • Nendor, 2006
 • Tetor, 2006
 • Shtator, 2006
 • Gusht, 2006
 • Korrik, 2006
 • Qershor, 2006
 • Maj, 2006
 • Prill, 2006
 • Mars, 2006
 • Shkurt, 2006
 • Janar, 2006
 • Dhjetor, 2005
 • Nendor, 2005
 • Tetor, 2005
 • Shtator, 2005
 • Gusht, 2005
 • Korrik, 2005
 • Qershor, 2005
 • Maj, 2005
 • Prill, 2005
 • Mars, 2005
 • Shkurt, 2005
 • Janar, 2005
 • Dhjetor, 2004
 • Nendor, 2004
 • Tetor, 2004
 • Shtator, 2004
 • Gusht, 2004
 • Korrik, 2004
 • Qershor, 2004
 • Maj, 2004
 • Prill, 2004
 • Mars, 2004
 • Shkurt, 2004
 • Janar, 2004
 • Dhjetor, 2003
 • Nendor, 2003
 • Tetor, 2003
 • Shtator, 2003
 • Gusht, 2003
 • Korrik, 2003
 • Qershor, 2003
 • Maj, 2003
 • Prill, 2003
 • Mars, 2003
 • Shkurt, 2003
 • Janar, 2003
 • Dhjetor, 2002
 • Nendor, 2002
 • Tetor, 2002
 • Shtator, 2002
 • Gusht, 2002
 • Korrik, 2002
 • Qershor, 2002
 • Maj, 2002
 • Prill, 2002
 • Mars, 2002
 • Shkurt, 2002
 • Janar, 2002
 • Dhjetor, 2001

 •  Artikujt( per Tetor, 2004)  Veprimet  Vizita  postuar 
  Pėrse refuzova tė ngrija flamurin grek Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 59862004-10-31 02:55:57
  Pavarėsia e Kosovės nuk ėshtė pavarėsia e emrave Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 48122004-10-28 02:58:51
  Lidhja Demokratike e Kosovės fiton zgjedhjet nė Kosovė Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 54792004-10-25 23:49:31
  Flamur grek dhe flamurmbajtės shqiptarė Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 59642004-10-24 14:05:27
  Me veshje kombėtare nė Itali pėr 28 Nėntorin Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 75152004-10-24 14:05:08
  Jetėshkrimi i rusit tė bardhė nė Shqipėri Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 67812004-10-23 01:45:39
  Qato, shqiptari Kampion i Europės Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 58762004-10-23 01:45:24
  Shqiptarėt, populli mė proamerikan nė botė Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 53482004-10-21 19:42:46
  _TPKur krijohej Kisha Ortodokse shqiptare Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 65622004-10-21 19:42:16
  _TPNdahet nga jeta kėngėtarja Anita Bitri Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 99082004-10-20 03:47:15
  Ripohohet pavarėsia e Kosovės Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 37812004-10-18 18:26:58
  Deklarata e Kongresmenit amerikan Tom Lantosh Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 41892004-10-18 18:26:35
  Shqipet nga Kosova mblidhen tek Albasoul Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 134772004-10-16 12:15:40
  Njė 75 vjetor pėr Shtjefėn Gjeēovin Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 46022004-10-16 11:13:56
  Aksident i rėndė automobilistik nė Shqipėri Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 96832004-10-15 17:06:25
  Shqiperia mund Kazakistanin me golin e Bushit Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 71182004-10-13 14:02:01
  Pavaresia e Kosoves nė rrugė tė mbarė Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 49182004-10-13 01:17:44
  Unė jam Petraq Minari, shqiptar i kulluar Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 60302004-10-12 10:44:41
  Shqiperia humbet ne Tirane me Danimarken Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 56702004-10-10 00:20:06
  Krimi shqiptar kėrcėnon Evropėn Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 123442004-10-09 23:52:48
  Shqiperi - Danimarke mbledh tifozat tek #futbolli Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 71402004-10-09 01:18:23
  Turqia u lejon shqiptarėve tė mėsojnė nė gjuhėn e tyre Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 51792004-10-08 23:33:14
  Epitafi i Gllavenicės Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 64422004-10-08 10:16:41
  Laureta Meēi, emri me i ri shqiptar ne filmat e Hollywood Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 91042004-10-07 09:33:25
  KU JANĖ!?... Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 43752004-10-06 20:32:58
  Njė libėr i munguar pėr 115 vjet Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 47022004-10-06 00:35:21
  Goditja ndaj deputetėve tė opozitės 1945 Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 73732004-10-06 00:33:54
  Ndėrron jetė burri i Nermin Vlora Falaskit Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 77992004-10-06 00:33:13
  Edhe njė herė rreth himnit tonė kombėtar Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 59292004-10-04 13:29:37


  29 artikuj ne total


  © Albasoul.com 1998-2007
  Te gjitha materialet qe serviren ne kete faqe jane origjinale dhe cdo riprodhim i tyre ne cdo forme pa pelqimin tone konsiderohet shkelje ligjore. Jeni te lutur qe te gjithe pa perjashtim te respektoni te drejtat e autorit. Ne respektojme te drejten e autorit dhe per cdo material te huazuar kemi dhene kredite e duhura autorit. Qe te kopjoni materialet tona, duhet te merrni pelqimin e administratorit. Mund te na kontaktoni tek webmaster@albasoul.com.