Miresevini tek Shpirti i Shqiptarit
  Rregjistrohu
 
 
 
 
 
 
 
 

  Thenie-Proverba
Aparencat jane me te vertet ne rezik, sepse vazhdimisht kane nevoje te shpetohen.
--- Clifford Barney

  Reklama

  Menuja

Anetaret
· Hyrje
· Llogaria ime
· Mesazhet
· Administrimi
· Dua ndihme
· Largohu

Komuniteti
· Te rejat
· Anetaret
· Donatoret
· Sondazhe
· Temat
· Seksionet
· Kontributi juaj
· Kryelista
· Kryeartikujt
· Foto kompjuteri

Programe
· Muzika
· Letersia
· Historia
· Forum
· Chat
· Email
· Galeria

Temat
· Albasoul
· Art
· Chat
· Demokraci
· Elita
· Emigracion
· Feja
· Forum
· Gjuha
· Histori
· Humor
· Internet
· Intimitet
· Kombi
· Kulture
· Kuzhina
· Lajme
· Letersi
· Muzika
· Njoftime
· Politike
· Shendeti
· Sport
· Urime

Sherbime
· Rekomandime
· Pyetesori
· Statistikat
· Fjalor
· Arkiva
· Kerko

  Vizitoret e castit?
Kemi 89 vizitor(e) dhe 0 anetar(e) ne faqe ne kete moment.

Ju jeni vizitor anonim. Mund te rregjistroheni ne cast falas duke klikuar ketu


  Perkujtimore
Nje dite si kjo ...


2008
Ismail Qemali
Nė 24 janar 1919 mbylli sytė nė moshėn 75-vjeēare njėri nga atdhetarėt tanė tė shquar, Ismail Qemali, udhėheqės i lėvizjes kombėtare, diplomat, themelues i shtetit tė parė shqiptar, Hero i Popullit; ai qė mbeti nė histori pėr organizimin e Kuvendit Kombėtar tė Vlorės dhe pėr ngritjen e flamurit nė 28 nėntor 1912.

Nikolla Zorraqi
Nė 24 janar 1929 u lind nė Tiranė Nikolla Zorraqi, kompozitor i njohur, autor i mjaft pjesėve dramatike pėr solist, kor e orkestėr, shumė baladave, operetave pėr fėmijė, bashke me 6 uvertura, 6 koncerte pėr violinė dhe orkestėr, 4 balete, 30 opera etj. Vdiq nė vitin 1991.

Pjer Bomarshe'
Nė 24 janar 1732 u lind Pjer Bomarshe', dramaturg francez, qe shkroi, nder te tjera, komedite njohura "Martesa e Figaros" dhe Berberi i Seviljes".

Xhon Belushi
Nė 24 janar 1949 lindi nė SHBA nė njė familje emigrantėsh shqiptarė nga Korēa, artisti shumė i njohur i Hollivudit, Xhon Belushi, i cili u shqua pėr njė talent muzikor dhe pėr interpretimet nė filma qė bėnė epokė, siē ėshtė p.sh. filmi "Vėllezėrit Bluzė".

Arkiva e Artikujve


Artikujt e renditur sipas muajit

 • Prill, 2009
 • Janar, 2009
 • Nendor, 2008
 • Tetor, 2008
 • Shtator, 2008
 • Qershor, 2008
 • Maj, 2008
 • Prill, 2008
 • Mars, 2008
 • Shkurt, 2008
 • Janar, 2008
 • Dhjetor, 2007
 • Nendor, 2007
 • Tetor, 2007
 • Shtator, 2007
 • Gusht, 2007
 • Korrik, 2007
 • Qershor, 2007
 • Maj, 2007
 • Prill, 2007
 • Mars, 2007
 • Shkurt, 2007
 • Janar, 2007
 • Dhjetor, 2006
 • Nendor, 2006
 • Tetor, 2006
 • Shtator, 2006
 • Gusht, 2006
 • Korrik, 2006
 • Qershor, 2006
 • Maj, 2006
 • Prill, 2006
 • Mars, 2006
 • Shkurt, 2006
 • Janar, 2006
 • Dhjetor, 2005
 • Nendor, 2005
 • Tetor, 2005
 • Shtator, 2005
 • Gusht, 2005
 • Korrik, 2005
 • Qershor, 2005
 • Maj, 2005
 • Prill, 2005
 • Mars, 2005
 • Shkurt, 2005
 • Janar, 2005
 • Dhjetor, 2004
 • Nendor, 2004
 • Tetor, 2004
 • Shtator, 2004
 • Gusht, 2004
 • Korrik, 2004
 • Qershor, 2004
 • Maj, 2004
 • Prill, 2004
 • Mars, 2004
 • Shkurt, 2004
 • Janar, 2004
 • Dhjetor, 2003
 • Nendor, 2003
 • Tetor, 2003
 • Shtator, 2003
 • Gusht, 2003
 • Korrik, 2003
 • Qershor, 2003
 • Maj, 2003
 • Prill, 2003
 • Mars, 2003
 • Shkurt, 2003
 • Janar, 2003
 • Dhjetor, 2002
 • Nendor, 2002
 • Tetor, 2002
 • Shtator, 2002
 • Gusht, 2002
 • Korrik, 2002
 • Qershor, 2002
 • Maj, 2002
 • Prill, 2002
 • Mars, 2002
 • Shkurt, 2002
 • Janar, 2002
 • Dhjetor, 2001

 •  Artikujt( per Gusht, 2004)  Veprimet  Vizita  postuar 
  Ahmeti: Pse i paralajmėrova maqedonasit pėr luftė tė re Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 39432004-08-30 11:13:31
  Albume tė reja me kėngė popullore Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 100442004-08-29 18:47:32
  Ermal Kuqo, basketbollisti shqiptar qe luan per kombtaren turke Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 83842004-08-29 01:37:15
  Filmi shqiptar konkurron ne festivalin e filmit ne Sarajeve Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 43712004-08-28 23:28:45
  Centum primus singuli semel Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 47292004-08-25 22:00:01
  Qeveria firmos kontrata ne miliarda leke pa tender Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 44772004-08-25 20:01:17
  Nano nis prerjen e kokave ne PS Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 53502004-08-25 18:20:24
  Anijet greke derdhin vajra dhe nafte ne bregdetin Jon Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 94002004-08-16 09:44:45
  Soren Jesen Petersen, shefi i ri i UNMIK mbėrrin nė Kosovė Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 43252004-08-16 09:40:45
  Lojrat Olimpike, Athinė 2004 Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 166112004-08-13 20:22:36
  Interviste me ēiftin e artisteve Ēako-Mula Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 84972004-08-12 09:42:23
  Nė Kosovė nuk ka konflikt fetar Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 84022004-08-11 10:28:15
  Viola, studentja e shkėlqyer nė Universitetin e Richmond Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 85972004-08-09 11:23:52
  Mė do apo s'mė do? Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 57532004-08-08 00:46:44
  Dyshimi Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 63882004-08-05 08:52:54
  Luan Krasniqi mbron titullin Kampion i Evropes ne boks Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 105702004-08-03 08:56:23
  Kadare shprehet mbi orientimin evropian te Shqiperise Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 62392004-08-03 08:48:34
  Arma qe vrau Musolinin gjendet ne muzeun shqiptar Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 69952004-08-02 14:21:03
  Taulant Ēerepi, kampion i Europės pėr moshat e reja Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 55042004-08-02 09:02:45


  19 artikuj ne total


  © Albasoul.com 1998-2007
  Te gjitha materialet qe serviren ne kete faqe jane origjinale dhe cdo riprodhim i tyre ne cdo forme pa pelqimin tone konsiderohet shkelje ligjore. Jeni te lutur qe te gjithe pa perjashtim te respektoni te drejtat e autorit. Ne respektojme te drejten e autorit dhe per cdo material te huazuar kemi dhene kredite e duhura autorit. Qe te kopjoni materialet tona, duhet te merrni pelqimin e administratorit. Mund te na kontaktoni tek webmaster@albasoul.com.