Miresevini tek Shpirti i Shqiptarit
  Rregjistrohu
 
 
 
 
 
 
 
 

  Thenie-Proverba
Martesa eshte forma me e genjeshtert e mardhenjeve seksuale. Kjo eshte arsyeja qe ajo gezon aprovimin e koshiencave te pastra.
--- Nietzsche

  Reklama

  Menuja

Anetaret
· Hyrje
· Llogaria ime
· Mesazhet
· Administrimi
· Dua ndihme
· Largohu

Komuniteti
· Te rejat
· Anetaret
· Donatoret
· Sondazhe
· Temat
· Seksionet
· Kontributi juaj
· Kryelista
· Kryeartikujt
· Foto kompjuteri

Programe
· Muzika
· Letersia
· Historia
· Forum
· Chat
· Email
· Galeria

Temat
· Albasoul
· Art
· Chat
· Demokraci
· Elita
· Emigracion
· Feja
· Forum
· Gjuha
· Histori
· Humor
· Internet
· Intimitet
· Kombi
· Kulture
· Kuzhina
· Lajme
· Letersi
· Muzika
· Njoftime
· Politike
· Shendeti
· Sport
· Urime

Sherbime
· Rekomandime
· Pyetesori
· Statistikat
· Fjalor
· Arkiva
· Kerko

  Vizitoret e castit?
Kemi 59 vizitor(e) dhe 0 anetar(e) ne faqe ne kete moment.

Ju jeni vizitor anonim. Mund te rregjistroheni ne cast falas duke klikuar ketu


  Perkujtimore
Nje dite si kjo ...


2008
Gazeta "L'albanese d'Italia"
Nė 23 shkurt 1918 doli nė Napoli numri i parė i gazetės "L'albanese d'Italia" (Shqiptari i Italisė), qė njihet si gazeta e parė nė shtypin shqiptar. Ishte njė organ politik, shoqėror, letrar dhe kulturor nė arbėrisht dhe pjesėrisht nė italisht, e drejtuar nga Jeronim de Rada.

Aleks Ēaēi
Nė 23 shkurt 1989 u nda nga jeta shkrimtari Aleks Ēaēi, ish-shkrimtar i viteve '30, dhe mė pas me njė krijimtari tė gjatė letrare ( rreth 60 vjet), kur shkroi pėr tė rritur dhe fėmijė veprat: "Kėngėt e dheut", "Bisedė me diellin", "Ėndrrat e mia", "Aroma e bukės", "Na hoqėn ēatinė", "Kanish", "Shtėpia pėrballė diellit", etj.

Xhovani Batista Pelegrini
Nė 23 shkurt 1921 u lind nė Beluno tė Italisė Xhovani Batista Pelegrini, gjuhėtar, balkanolog i njohur dhe albanolog i cili dha njė ndihmesė tė vlefshme pėr gjuhėn shqipe, kryesisht nė planin historik, dhe i shoqėroi veprat e veta pėr Shqipėrinė me harta tė ndryshme mbi vendin tonė.

Karl Liberman
Nė 23 shkurt 1842 u lind kimisti gjerman Karl Liberman, shkencėtari qė zbuloi reaksionin e komponenteve nitrike, i cili mban emrin e tij, si dhe procesin e prodhimit tė ngjyrosėsve kimikė.

Festa kombėtare e Guajanės
23 Shkurti ėshtė festa kombėtare e Guajanės, e cila pėrkon me shpalljen e republikės sė kėtij vendi.

Arkiva e Artikujve


Artikujt e renditur sipas muajit

 • Prill, 2009
 • Janar, 2009
 • Nendor, 2008
 • Tetor, 2008
 • Shtator, 2008
 • Qershor, 2008
 • Maj, 2008
 • Prill, 2008
 • Mars, 2008
 • Shkurt, 2008
 • Janar, 2008
 • Dhjetor, 2007
 • Nendor, 2007
 • Tetor, 2007
 • Shtator, 2007
 • Gusht, 2007
 • Korrik, 2007
 • Qershor, 2007
 • Maj, 2007
 • Prill, 2007
 • Mars, 2007
 • Shkurt, 2007
 • Janar, 2007
 • Dhjetor, 2006
 • Nendor, 2006
 • Tetor, 2006
 • Shtator, 2006
 • Gusht, 2006
 • Korrik, 2006
 • Qershor, 2006
 • Maj, 2006
 • Prill, 2006
 • Mars, 2006
 • Shkurt, 2006
 • Janar, 2006
 • Dhjetor, 2005
 • Nendor, 2005
 • Tetor, 2005
 • Shtator, 2005
 • Gusht, 2005
 • Korrik, 2005
 • Qershor, 2005
 • Maj, 2005
 • Prill, 2005
 • Mars, 2005
 • Shkurt, 2005
 • Janar, 2005
 • Dhjetor, 2004
 • Nendor, 2004
 • Tetor, 2004
 • Shtator, 2004
 • Gusht, 2004
 • Korrik, 2004
 • Qershor, 2004
 • Maj, 2004
 • Prill, 2004
 • Mars, 2004
 • Shkurt, 2004
 • Janar, 2004
 • Dhjetor, 2003
 • Nendor, 2003
 • Tetor, 2003
 • Shtator, 2003
 • Gusht, 2003
 • Korrik, 2003
 • Qershor, 2003
 • Maj, 2003
 • Prill, 2003
 • Mars, 2003
 • Shkurt, 2003
 • Janar, 2003
 • Dhjetor, 2002
 • Nendor, 2002
 • Tetor, 2002
 • Shtator, 2002
 • Gusht, 2002
 • Korrik, 2002
 • Qershor, 2002
 • Maj, 2002
 • Prill, 2002
 • Mars, 2002
 • Shkurt, 2002
 • Janar, 2002
 • Dhjetor, 2001

 •  Artikujt( per Korrik, 2004)  Veprimet  Vizita  postuar 
  Dedė Gjo Luli, pushka e shkrepur e Shqipėrisė Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 60942004-07-30 11:33:21
  Xhon Kerry: 10% e shqiptareve jane minoritare greke Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 65202004-07-30 10:41:27
  Fjalor Shqip-Turqisht (c) Forumi Shqiptar Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 579612004-07-27 12:58:20
  Paradokset e politikes shqiptare Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 82092004-07-22 03:45:47
  Demokracia shqiptare, seancė dėgjimi nė kongresin amerikan Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 76902004-07-22 03:05:37
  Berisha: Komision parlamentar hetimi per pasurine e Nano Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 72012004-07-20 09:31:06
  Kėngė Shqiptare nė tregun e huaj Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 61172004-07-18 18:18:37
  Ndėrron jetė bashkeshortja e Mbretit Leka Zog I Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 132052004-07-18 01:52:58
  Shqipja nė Shkup, gjuhė zyrtare Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 60342004-07-18 01:51:35
  SHBA: 100 USD per vizat e studenteve Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 56712004-07-12 08:55:56
  Volejbollisti korēar do pėrfaqėsojė ekipin amerikan nė Olimpiadėn 2004 Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 67502004-07-12 08:44:50
  Letėr Vetes Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 79432004-07-11 10:31:38
  SIDA godet edhe familjet shqiptare Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 88682004-07-07 14:13:38
  Manipulohen votat e deputeteve ne Kuvendin Popullor Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 51532004-07-06 22:39:54
  Miss Shqiperia 2004, rrėfehet per publikun Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 99232004-07-05 22:52:44
  Greqia shpallet kampione e Evropės nė futboll Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 73882004-07-05 22:49:43
  Komision per standartizimin e gjuhes shqipe Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 95482004-07-01 10:09:45
  Balerinet shqiptare mbajne gjalle Baletin Kombetar Grek Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 73222004-07-01 08:44:33


  18 artikuj ne total


  © Albasoul.com 1998-2007
  Te gjitha materialet qe serviren ne kete faqe jane origjinale dhe cdo riprodhim i tyre ne cdo forme pa pelqimin tone konsiderohet shkelje ligjore. Jeni te lutur qe te gjithe pa perjashtim te respektoni te drejtat e autorit. Ne respektojme te drejten e autorit dhe per cdo material te huazuar kemi dhene kredite e duhura autorit. Qe te kopjoni materialet tona, duhet te merrni pelqimin e administratorit. Mund te na kontaktoni tek webmaster@albasoul.com.